Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért volt jobb II. János Pál...

Miért volt jobb II. János Pál pápa, mint a mostani pápa?

Figyelt kérdés
Sokkal jobban szerették állítólag János Pált de nem tudom miért. Ez a pápa végre modernizálni akarja a bigott ősi dogmákat (én amúgy jobban szeretem ezt a pápát)
2019. dec. 25. 11:14
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Még hogy a mostani pápa akarja modernizálni a vallási dogmákat? Az szerinted mennyire modern hogy nem szabad óvszert húzni szexhez? Mert a jelenlegi pápa ezen az állásponton van.
2019. dec. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
42%

"1. Pont ez a baj, ezért tart itt az egyház ahol folyamatosan csökken a papok száma illetve a hívők száma is..."

Igen, amikor még jobban ragaszkodtak sok, számodra elavultnak tűnő dologhoz, akkor nem volt paphiány és hívő is több volt. A hívők (és ezzel együtt a papság) számának csökkenése az elmúlt 50 év problémája... :)) Persze, nem fekete-fehér ez sem, nem a modernizmus tehet erről kizárólag, de hozzájárul.

A kérdésre válaszolva: nekem II. János Pál pápa gondolkodása és teológiai írásai közelebbiek és nem kell mellé még 2-3 kommentárt elolvasnom, hogy összhangba hozzam a katolikus teológiával, a Szentírással és korábbi pápák nyilatkozataival, ahogy Ferenc pápa esetén sajnos néha előfordul. Ettől függetlenül elismerem Ferenc pápát Szent Péter utódjának és hiszem, hogy Isten általa is vezet és nevel minket, hogy most épp nem egy európai gondolkodású egyházfőt adott.

2019. dec. 27. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!