Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Most akkor van olyan felekezet...

Most akkor van olyan felekezet az országban, aki ingyen temet?

Figyelt kérdés

A katólikus református szekták 5 év egyházadó plusz sarc.

Jézus urunk ezt mondta volna?


2019. dec. 25. 16:30
1 2 3 4 5
 21/47 A kérdező kommentje:

"Te ingyen dolgozol kérdező?"

Nem, nem ingyen, de egy fél óra ugatásért nekem sem fizetnek 100 ezret. A standart órabérrel számolva kb 600 forint a pap munkája bár Krisztus urunk ingyen temetett. Melyik egyház temet ingyen?

2019. dec. 27. 23:08
 22/47 anonim ***** válasza:
76%

"bár Krisztus urunk ingyen temetett"

Idézd már kérlek a Bibliából, mert elég nagy ökörségnek hangzik amit "ugatsz" (hogy téged idézzelek).

2019. dec. 28. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 A kérdező kommentje:

"Idézd már kérlek a Bibliából"

Jobb lenne ha te idéznéd azt az igét, ahol Krisztus Urunk pénzt kért azért mert valakit végső nyugalomba helyez, ill. arre buzdítja a követőit, hogy 5 évre egyházadó megfizetés bevasalása, 20 ezer a harangozás, a papnak kiszállási díj, mindez adómentesen okosba. Gondolom a katolikus egyház sem az ő szavait értelmezve írtotta az emberiséget, mórokat arabokat eretnekeket évszázadokon keresztül?!

Most meg az adófizetők pénzéből jelentős állami támogatásban részesülnek. Nem tud 15 percet ugatni a pap ingyen egy temetésen? Ha nem, akkor tegyen ki árjegyzéket és adjon áfás számlát is róla!

2019. dec. 28. 09:58
 24/47 anonim ***** válasza:

Van kitéve a stóladíj a neten, tehát nyilvános. Ha te ezt nem találtad meg, hanem csak "ugatni" tudsz, akkor az a te inkompetenciád.

Mint írtam, nálunk így volt, hogy az egyházközség tagjait ingyen temetik. (Nem csak mamámat, másnál is ez így volt/van.) Továbbra is megfordítom a kérdést: mégis milyen jogon várod el, hogy neked ez teljesen ingyen járjon, mikor mások azt az adott egyházközséget pénzzel és emellett nem kevés idővel, fizikai munkával és egyéb szolgálattal támogatják? Nem érzed egy kicsit sem unfair-nek, hogy mások szombatonként ott, a saját szabadidejükből áldozva takarítanak, füvet nyírnak, kerítést festenek, stb. te meg semmiből sem veszed ki a részed és szolgáltatást vársz el...?

Egyébként ám legyen: 5 évre menő egyházadó. 2500 egy évre az egyházadó. Ez 5-tel beszorozva 12.500 forint. Rákerestem csak úgy próbaképpen temetkezési vállalkozásokra. Csak a halottszállítás 25 ezer forint és a hamvasztás 20 ezer. Összességében 100 ezer körül van a minimum összeg, amiben gyakorlatilag az van benne, hogy otthonról elviszik a halottat, elviszik a hamvasztóba, elhamvasztják, az urna ára, ügyintézési díj és végül elhozzák neked az urnát. Ha neked az egyházi hozzájárulás kifizetése a legnagyobb gondod, akkor igazából nem anyagi gondjaid vannak, amiről esetleg nem tehetsz, hanem valami miatt az egyház csípi a csőrödet és most épp ezt dobtad be, amit szidni tudsz. Onnan is látszik, hogy ha elfogynak az érvek, akkor jön a terelés a "kereszteshadjáratokkal" meg a többivel, aminek már semmi köze az eredeti kérdéshez.

2019. dec. 28. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 A kérdező kommentje:
Várom az idézeted a Bibliából, hol mondta Jézus, hogy egy temetésért pénzt kell kérni, stóladíjat és egyebeket? Ill. hol van írva, ha nem dúrod a földet a szabadidődben a templomban akkor te nem lehetsz keresztény? Nem túl anyagias ez? Jelentős támogatást kapnak így is, annak ellenére, hogy a vatikán vagyonát szétosztva megszűnne a földön az éhezés...
2019. dec. 28. 10:21
 26/47 anonim ***** válasza:
Te állítottál valamit, ami szerintem ökörség, neked kell igazolni. Lehet csak én jövök túl slampos helyről, de ha mi megfogalmazunk egy tudományos tézist, vagy akár egy egyszerű állítást, akkor azt nekünk kell alátámasztani, mert máskülönben olyan látszatot keltenénk, hogy teljesen inkompetens hülyék vagyunk, akik csak "ugatni" tudnak.
2019. dec. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 A kérdező kommentje:
Én egy tudatlan hülye vagyok, ezért kérdezem egy felvilágosult okos embertől, hol van leírva a Bibliában a stóladíj, és az, hogy a templomot kell pimpózni? Azt sem olvastam, hogy aki végtisztességre vágyik, a papnak ki kell fosztani a hozzátartozókat...és szerény tudásom szerint Krisztus templomot sem használt Isten igéjének hirdetéséhez.
2019. dec. 28. 10:38
 28/47 A kérdező kommentje:
Jahogy nincs ilyen benne?
2019. dec. 28. 10:56
 29/47 anonim ***** válasza:
Tényleg rendkívül "szerény" a tudásod. De ezzel inkább ne büszkélkedj...
2019. dec. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 A kérdező kommentje:

"Tényleg rendkívül "szerény" a tudásod."


Várom, hogy eloszlasd a homályt! Taníts mester! Idézd, hol van a Bibliában, hogy aranysüvegben kell tetszelegni, és pénzt kell kérni temetésért, továbbá hol van, hogy egyáltalán kell templom?

2019. dec. 28. 11:16
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!