Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A kereszténység nem arról...

A kereszténység nem arról kapta a nevét, hogy Jézust keresztre feszítették? Akkor Jézus hogyan keresztelkedhetett már meg 30 éves korában? Vagy az már a keresztrefeszítés után volt?

Figyelt kérdés

De akkor ő most saját magában hisz? (Hogy pl ő a megváltó?, vagy ilyesmik?)


Valami olyat hallottam egyébként, hogy maga a 'kereszt' magyar szó onnan jött, hogy kör osztó, hogy amikor voltak ilyen sámándobok, azon úgy keresztbe volt ilyen madzag áthúzva, de ez nem ugyanaz a kereszt, tehát szerintem a Jézusos keresztrefeszítős keresztről kapta a nevét a kereszténység. (A sámándobos keresztnél ott két átmérő volt, tehát egyenlőszárú kereszt. ) Ezt tehát már Jézus korában is úgy hívták, hogy keresztelő, vagy akkor még nem volt rá szavunk? Meg ez nem is feltétlen magyar területen játszódott ez a sztori. De valami olyat is hallottam, hogy Jeruzsálemet magyarok alapították. Vagy hát ilyen kánáni, vagy milyen népek, akik elvileg az őseink. Ja és még olyat is hallottam, hogy a fa az akkoriban egy nagyon drága anyag volt, tehát elvileg nézust nem is keresztre feszítették, hanem csak egy függőleges, egyenes léc volt. Ja és még pár éve találtak a kutatók egy olyat, hogy Barnabás evangéliuma, és hitelesnek találták, abban meg úgy tudom, hogy abszolút semmilyen keresztre feszítésről nem volt szó.


Valaki bogozza ezt nekem ki, kérlek. Elsődlegesen a fő-kérdés érdekelne, amit abban megfogalmaztam, hogy ez az elnevezés ez végülis honnan jött, de végülis a mikor is érdekes lehet, hogy mikor alakulhatott ki.



2019. dec. 30. 14:13
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm, erre is ment a zöld. :)
2019. dec. 30. 20:43
 12/16 anonim ***** válasza:
80%

Ahogy valaki nagyon helyesen irta, a keresztény szó a Krisztus szóból ered, és nem a kereszt szóból.

A keresztények kifejezés a cselekedetek könyvében olvassuk, Isten elrendezése, akarata volt, hogy igy nevezzék Jézus követőit.

(Cselekedetek 11:26) . . .Így történt, hogy egy egész évig egybegyűltek velük a gyülekezetben, és igen nagy sokaságot tanítottak, és először Antiókiában volt, hogy a tanítványokat isteni gondviselés által keresztényeknek hívták.

(és nem kereszténységnek")

2019. dec. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ment a zöld erre is
2019. dec. 30. 21:46
 14/16 anonim ***** válasza:

Így van, ahogy azt többen is megírták.

Eredetileg a keresztelkedés bemerítést jelent. Tehát, amikor Jézust János megkeresztelte, az nem megkeresztelés volt, hanem vízbe való bemerítés.


Mt.3,11.Én ugyan vízzel keresztellek titeket megtérésre, de a ki utánam jő, erősebb nálamnál, a kinek saruját hordozni sem vagyok méltó; ő Szent Lélekkel és tűzzel keresztel majd titeket.


Helyesen ez így néz ki:


Mt.3,11.Én ugyan vízbe merítelek titeket megtérésre, de a ki utánam jő, erősebb nálamnál, Akinek saruját hordozni sem vagyok méltó; ő Szent Lélekbe és tűzbe merít majd titeket.


A Szent Lélekbe való merítés, maga a megtérés, újjászületés, azaz a Szent Lélekkel való betöltekezés.

A tűzbe való merítés, pedig maga az ítélet, amikor a gonoszokat olthatatlan tűzbe meríti az Úr.


Tehát a "keresztény" szónak semmi köze a kereszt szóhoz, ugyanis a magyar keresztény szó a latin és görög (christianos)-(khrisztianosz) szóbol ered (Megváltó, felkent), ami annyit jelent, hogy Krisztusi, Krisztust követő!

2020. jan. 3. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 szp72 ***** válasza:

kereszt-keresztség-keresztény


Csak a magyar nyelvben alakult úgy, hogy ez a három azonos hangzású, valójában ez három abszolút különböző szó. Eredeti görögben például: sztaurosz-baptizma-khrisztianosz.

2020. jan. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
köszönöm, mentek a zöldek
2020. jan. 3. 18:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!