Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A szektásoknak ez miért jó?

A szektásoknak ez miért jó?

Figyelt kérdés
A társadalom is kiveti őket és a szekta maga is csak kihasználja őket.
2020. jan. 11. 08:04
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
75%

"Akkor most aljas ember vagyok?"


Ha betartod az ördögtorony parancsait, bármit talál ki, akkor igen, aljas vagy. Mert lehet egy ember megvezetett, attól az Isten adta lelkiismeretnek működnie kéne, de te annyiszor előadtad már a szeretetlen ördögtorony által szabályozott életviteledet, hogy nyugodtan ki lehet rád mondani, hogy te egy gonosz, világhoz tartozó ember vagy, mert tök mindegy, hogy mások előtt hogy tetszelegsz, a tetteid mutatják meg a szíved. A kedvenc igém, amiben Jézus végtelen egyértelmű:

Ezután a balján állókhoz szól: „Távozzatok tőlem, ti, átkozottak, az örök tűzre, amely az ördögnek és angyalainak készült. Mert éhes voltam, és nem adtatok nekem enni; szomjas voltam, és nem adtatok inni; idegen voltam, és nem fogadtatok be; ruhátlan voltam, és nem takartatok be; beteg voltam és börtönben sínylődtem: és ti nem látogattatok meg engem!”

Erre ők is megkérdezik: „Uram, mikor láttunk téged éhezni vagy szomjazni, idegenként vagy ruhátlanul, betegen vagy börtönben, és nem siettünk a segítségedre?” Ő pedig ezt feleli majd nekik: „Bizony, mondom nektek: Amit e legkisebbek egyikével nem tettetek, velem nem tettétek!” Ezek akkor az örök büntetésre mennek, az igazak pedig az örök életre.


Míg a jehova kitalált nőnemű szó sosem szerepelt a Bibliában, ezért azt hiába imádod. A szeretettel lehetne megszentelni Istent, de te nem teszed.

2020. jan. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Az igen)))
2020. jan. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

"Te is benne vagy a szent irásban. Csak a másik oldalon."


Mellé beszélsz.

Írd le hogy az illető akinek válaszoltál a vallasod szerint meg fog halni. Oreg nénik ,bacsik ,gyerekek majd boldogan,félmosollyal a szajuk sarkában lépdelik majd át az uj paradicsomi föld helyreállítása kozben a halott embereket ,gyerekeket ,csecsemőket.

Tehát...írd le hogy megfogunk halni mert nemvagyunk tanúk. Írd hogy az istened megfog bennünket ölni. Hazudozol tovább vagy leirod az igazat?

2020. jan. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Letargia, olyan mérhetetlen primitív gúny és ördögi gyűlölet árad belőled, hogy nem véletlen, amit írsz kioktatóan, teljesen hiteltelen.

Az újabb kérdésed és a válaszaid is hűen tükrözik ezt a mentalitást a Tanúkkal kapcsolatban. Le is szerepeltél rendesen!

2020. febr. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Kérdező kik a "szektások"? Mert tudod ezt a kérdést a társadalom (ami minden ellenkező hiedelmeddel ellentétben) egyáltalán nem homogén, igen sokféleképpen ítéli meg a kisegyházakat!

Gondolom a katolikus egyházról is beszélsz ugye? Csak mert történelmi tény hogy az legnagyobb szekta a világon.

2020. febr. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!