Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » "Ószövetséget" jól ismerőktől...

"Ószövetséget" jól ismerőktől kérdezném: "benne" van az "Ószöv"-ben az a lehetőség, netán igéretek, hogy a beigért Messiás egy földi asszonytól és a Teremtőtől fog születni?

Figyelt kérdés

A mózesi könyvek, az Írások, és a Próféták hagynak oly "réseket" írásaikban, tanításaikban, próféciáikban, hogy egyszer majd az Izráel Istene, az Egy és Oszthatatlan, oly Messiást állít majd eléjük, Aki az Örökkévaló és egy halandó, teremtett asszonyság "nászából" született?

Sok ismerősöm nem szereti, nem szerette, ha aztmondom, ha azt mondtam, hogy sok Rabbitól hallottam, és olvastam, hogy az "Ószövetség" szellemiségében az áll kimondva-kimondatlanul, hogy az Izraelnek várva várt Messiása, ha majd eljön egy földi apától és földi anyától fog származni, és, ha ez így van, akkor a Jézus Messiás nem lehet a Mózes népének a beigért Messiása, mert... nincs földi apja, akinek a származtatása egészen Dávid királyig a Júda törzsön belül lenne.



2020. jan. 28. 17:04
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

szia, "kommandós".

A keresztény írok, evangélisták, tényleg oly ószövetségi igehelyekben "találnak" "próféciákat", ahhol addig az izraelita íástudok, rabbik 2000-3500 évig nem láttak... Messiásukra nézve. Sok "árnyé-próféciákra" vetődnek az úszövetség írói, melyek messze nem pont Jézusra utalnak!

Pld.:

"2Sámuél 7:14-bõl: Atyjává leszek, és õ Fiammá lesz. - Ezt Jézusra, mint Isten fiára tett prófétai utalásként tartják számon. Ha azonban ezt a verset a 2Sámuélben a maga teljességében vesszük szemügyre, akkor kiderül(!), hogy a vers nem az Újszövetség által idézett mondattal ér véget(!), hanem folytatódik: Ha bûnt követ el, megfenyítem férfihoz illõ bottal. Ez persze nem illik bele a keresztény Biblia bûntelen Jézus-képébe. Ráadásul a vers kifejezetten Salamon királyról beszél, ahogyan az nyilvánvalóan kiderül a 1Krónikák 22:9-10-bõl: Salamon lesz a neve, Õ épít majd házat nevem tiszteletére. Õ a fiam lesz, és Én atyja leszek. (!!!)

Így lehet ez a 2 Zsoltárral is! Az Ószövetség Istene sokszor utal egyénekre, népére, mint gyermekére, fiára! Persze, mi hajlamosak vagyunk innen mindent Jázusra ruházni! Ezért kérdeztem fő kérdésemben, biztos, hogy mi jól értelmezzük a jézusi "próféciákat" az ószövetségből? Bizots, hogy mi "jobbak vagyunk" ószövetség értelmezésében, mint a mai zsidóság?? (SZERINTEM a zsidóság nem akar bennünket, keresztényeket, a kereszténységet megsérteni, és nem mondják ki a "tutit", hogy nagyon sajnáljuk, de önök egy mitológiában, egy mitológiai elemben-sablonban hisznek, melynek fundamentuma a régi népek hiedelem világából való, éspedig egy istenség összeolvadása egy földi, halandó teremtménnyel - pld. Zeusz és Herkules! Ez, "ószövetség" tükrében ez mesevilág.)

Mát. 2.15

És ott vala egész a Heródes haláláig, hogy beteljesedjék, a mit az Úr mondott a * próféta által, a ki így szólt: Égyiptomból hívtam ki az én fiamat. Hós. 11,1.

Hós. 11.1

Mikor még gyermek volt Izráel, megszerettem őt, és Égyiptomból hívtam ki az én fiamat.

2 Móz. 4,22. 23. + Máté 2,15.

2 Móz. 4.22

Ezt mondd azért a Faraónak: Így szólt az Úr: Elsőszülött fiam az Izráel.- látni lehet, Salamon, Izrael Istennek "gyermeke", "fia", "elsőszülőttje volt! az "újszövetség meg Jézusról azt állítja, hogy EGYSZÜLÖTTJE volt Istennek!! Ha egyszülöttje volt Jézus, akkor, hogy lehetett Izrael első, első szülött fia Izrael??? Már nem tudjuk "ki kivel van".

(Zsid. 1.5

Mert kinek mondotta valaha az angyalok közül: Én Fiam * vagy te, én ma szűltelek téged? és ismét: Én leszek + néki Atyja és ő lesz nékem Fiam? - ez itt Salamonra utal, ezt már említettem.)

2020. jan. 29. 16:48
 12/25 imakommandós ***** válasza:
53%

Ezt az ÚSZ le is szögezi, hogy az ÓSZ titkos értelmezésével ismerhetjük fel Krisztust a Szentlélek által. Háromszor szerepel az ÚSZ-ben az a szókapcsolat, hogy "Krisztus titka".

Elvileg Istennek semmi sem lehetetlen. Az sem, hogy emberi természetet öltsön magára az emberiség megmentése érdekében. Nincs olyan hely az ÓSZ-ben ahol kényszeritő erővel kellene úgy értelmezni valamit a Messiásra ahogy a keresztények értelmezik. Évszázadokkal ezelőtt próbálták ezt kötelező dogmává emelni és erőszakkal terjeszteni ami csak bemocskolta a kereszténységet.

Szerintem a legtöbb keresztény nem érzi magát se kényelmetlenül se megsértve ha zsidók mitológikusnak tartják a hitét. Én akkor is szivesen maradok belső indittatásból tévelygő aki azért szereti Istent mert a Messiásban emberré lett, majd büneinket és büntetésünket magára véve engesztelő áldozatként meghalt értünk, és feltámadt a halálból legyőzve a legnagyobb ellenségünket. Ebben láttam meg azt az isteni szeretetet amire úgy reagáltam, hogy jó akkor átadom az életemet amit azóta se bántam meg.

2020. jan. 29. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

Szia "kommandós".

A keresztények az "ószövetségben" lépten, nyomon "próféciákat" fedeznek fel, melyeket hamar Jézusra utalónak tartanak, teljes meggyőződéssel! Nem a zsidóságnak kellene örülnie elsőként, hogy eljött a Messiásuk, és az nem más, mint a keresztények Jézusa?! Csakhogy szerintük Jézus nem töltött be sok "ószövetségi" igéreteket, próféciákat, amelyek megerősítenék bennük (a zsidóságban), hogy Ő lenne az izraeliták beigért Messiása! És valóban oly kritériumokat hoznak fel a zsidó vallásos vezetők, amelyekre a keresztények nem figyelnek! LÁSD a fenti két LINK-et, amit kitettem a posztjaim legelején. Az első kritérium, aminek meg kell felelnie a "bejelenkező" Messiásnak, hogy igazólja a próféciák fényében eredetét, származását: az apja, aki Őt nemzette, a Júda törzséből származónak kell lennie, aki a Dávid "magjából" származik! Ha ez az apa (a Messiást nemző), például Dán-, Benjamin, Efrahim törzsbő származna, akkor a FIA nem lehet a Dávidnak megigért Messiás! Egyszerű.Ezt nem akarják megérteni a keresztények, hogy az ők Messiásuk, a Jézus, az "ószövetség" szellemiségében KIZÁRT, hogy a "zsidó" Messiás legyen!

Ha a kereszténység elhatárolódna az "ószövetségtől", és megállna "a saját lábán", függetlenül a Jákób (Izráel)népének a vallásától, hitrendszerétől, akkor OK, Jézus a VILÁG Messiása! De, ha Jézust betuszkoljuk az izraelita nép vallásos rendszerének "próféciáiba", akkor e rendszer tükrében Jézus egy hamis messiás "marad".

- az "újszövetségnek" az a sok utalásai az "ószövetségi" messiás-próféciákra, hogy IGENIS, lássátok(!!), Jézus egy igazi, rég megjövendőlt Megmentő, messiás, ELHOMÁLYOSÍTJA azt a lehetőséget, hogy felismerjünk benne, alkalomadtán, egy oly vallási figurát-szereplőt, akiból sok van már a pogány népek monda-világában, hitvilágában, mitológiájukban, sokkal Jézus "megjelenése" előtt a kereszténység... hitvilágában: egy "természetfeletti" isten(ség) megtermékenyít egy földi hajadont, és egyesülésükből mende-monda alakok (személyek) születnek... EZÉRT nem lehet "becsapni" a zsidóságot ily Személyekkel, mert őket "védi" a "messiást" felismerő kritériumaik, melyek nagyon egyszerűek, ilyen aZ egyik: az illető Messiásnak normál szülei lesznek, innen a Földről, és az apukája Dávid törzséből való legyen.

2020. jan. 30. 09:41
 14/25 anonim ***** válasza:
Volt egy csomó messiás Jézus előtt, ráadásul ugyanazzal az életúttal és halál utáni harmadnapi feltámadással, mint Jézus. Mindegyiket zsidók követték, csak nem kaptak akkora hírnevet. Jézus is csak Pálnak köszönheti sikerét. Ő az igazi vallásalapító.
2020. jan. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

"1. Nem teljesítette be a próféciákat


A Biblia szerint a Messiás:


Felépíti a Harmadik Szentélyt (Ezékiel 37:26-28).

Az összes zsidót összegyűjti Izrael földjén (Jesája 43:5-6).

Elhozza a világbékét, véget vet minden gyűlöletnek, elnyomásnak, szenvedésnek és betegségnek. (Jesája 2:4)

Elterjeszti Izrael Istenének tudását a Földön, mely egyesíti az egész emberiséget: “Az Örökkévaló lesz a király az egész földön. Azon a napon az Örökkévaló lesz az egyetlen Isten és a neve is Egyetlen!” (Zakariás 14:9)."


"Csakhogy szerintük Jézus nem töltött be sok "ószövetségi" igéreteket, próféciákat, amelyek megerősítenék bennük (a zsidóságban), hogy Ő lenne az izraeliták beigért Messiása!"


Valóban vannak a Bibliában olyan próféciák,amik még nem lettek betöltve,de mégsem gondolhatjuk azt,hogy ezek a próféciák nem lesznek betöltve a továbbiakban.Ugyanis a Biblia ír A Messiás második eljöveteléről.(Jelenések könyve 19/11-től.Amikor a Messiás visszajön a Földre mennyei seregek fogják őt követni.Mert ha elolvasod a jelenések könyve 19,20,21és 22-es fejezetét akkor láthatjuk,hogy minden prófécia az idők végén be fog teljesedni.

2020. jan. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

"Felépíti a Harmadik Szentélyt (Ezékiel 37:26-28)."

Ezt feltámadásával beteljesítette, mert Jézus magára vonatkoztatta.

"Jézus azt felelte nekik: »Bontsátok le ezt a templomot, és én három nap alatt fölépítem azt!«"


Az is elég szimbolikus volt, hogy a templom kárpitja kettészakadt.

2020. jan. 31. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 imakommandós ***** válasza:

A mainstream rabbinikus irodalo valóban annyira (keresztény) Krisztus ellenes, hogy valóban minden igehelyet úgy magyaráznak, hogy az ne vonatkozzon Jézusra. Csak más nézetekre is nyitottnak kell maradni. Pl Dániel időszámitásánál is szándékosan félre van számolva, nehogy 2.Templom idelyére essen a Messiás születése. De nekem már nincs:


[link]

2020. jan. 31. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

"hogy valóban minden igehelyet úgy magyaráznak, hogy az ne vonatkozzon Jézusra"

Azt azért tegyük hozzá, hogy a maszoréta szövegeket úgy is írták át, hogy ne vonatkozhasson Krisztusra. Asszony szül vagy szűz például.

2020. jan. 31. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

Fussunk neki mégegyszer:

Van a kereszténység, egy vallásos írányzat, van az "újszövetség", és mindez miért nem jó úgy ahogy van?! Miért köti magát ez a vallásos írányzat egy adott nép vallásához és annak szent könyvéhez? Azért ragaszkodik az "újszövetség", a kereszténység e nép (izraeliták, Ábrahám, Jákób leszármazottjai) szent könyvéhez és hitvilágához, mert csak így lehet egy hiteles vallás, és önmagában nem tud megállni a saját lábád, ha "el akarja adni magát" az emberek előtt?

Nem lehet ily egyszerű az "újszövetség", hogy Isten (szándékosan nem teszem ide, h a Teremtő) megakarja menteni a világot búneitől (állítólag egy "eredendő bűntől" is), és elküldte Fiát a Földre, Akit egy nőbe "ültetett" be, hogy így jöjjön a világban, és Önfeláldozásával a Fiú megszerezte a bűnok bocsánatát, azokra nézve, akik hinni fognak benne! Kész! Ez így miért nem lenne kóser? Ebből nem hiányzik semmi a mai "újszövetség" szerint sem! MIÉRT kell a keresztények Messiását és élettörténetét az "ószövetséghez" horgonyózni?

A "köldökzsínor", mely a kereszténységet a zsidó nép (és izraeliták) vallásához és szent könyvéhez köti (a kereszténység szemszögéből), az a bizonyos prófécia az "ószövetségből", hogy Dávid király magjából (és Júda törzséból) fog születni a Jákób leszármazottjainak a Messiása, és LÁSD ez pont Jézus!!

De, ahogy erre már kitértem, ez egy olyan "köldökzsínor", mely nem ér el Dávidig, pont a Jézus megfogantatása miatt, ahogy erről az "újszövetség" evangéliumaiban tanuságot tesz: Jézusnak nincs oly ÉDESapja, aki a Júda törzséból való lenne, és emiatt, nem lehet Dávid magjából való, az "ószövetség" szellemiségében. A törzsi leszármaztatást, hogy ki melyik törzshöz tartozik, az az ÉDESapa törzsi származása határozza meg az Ószövetség szerint. Jézusnak nincs Földi apja, és a "köldökzsínor SZAKAD, és a dávidi prófécia is... (egy gyönge pld. a Ben Hur film: a főhőst Júda ben HUR-nak hívták, Júda a Hur fia! minden gyermek nevéhez oda tették az apja nevét is, aki nemzte őt! akkor is, ha a papa már nem élt!)

És így, hogy a kereszténység Messiása az izraeliták hitvilágához nem köthető az "Ószövetség" szellembében, a zsidóság szemszögéből, a kereszténység és a Messiása, meg a fogantatása egy olyan hitrendszert, vallást képvisel, amelynek fundamentuma, lényege úgyanaz, mint a megjelenése előtti népek vallása, hitvilága, hogy hősük egy földi nőszemély, és egy "mennyei" istenség nászából született, és vezette őket jólétbe, győztes háborúkba, örök békességben.

2020. febr. 1. 13:11
 20/25 anonim ***** válasza:

Sok prófécia szól az ó szövetségben arról arról, hogy megszületik a messiás, a megváltó, a szabadító, a felkent, a király stb. de valóban úgy néz ki, hogy egyedül Esaiás ír arról, hogy szűz lesz az anyja, szűztől fog születni!:


Ézs.7,14.Ezért ád jelt néktek az Úr maga: Ímé, a szűz fogan méhében, és szül fiat, s nevezi azt Immánuelnek,

2020. febr. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!