Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Lehetséges, hogy Jézus maga...

Lehetséges, hogy Jézus maga volt az ördög a sátán, és így csapta be a világot hogy mindenkivel elhitette hogy ő a jófiú, és rá kell hallgatni?

Figyelt kérdés
2020. febr. 17. 02:01
1 2 3
 1/23 anonim válasza:
76%
Most ezen fogok gondolkozni
2020. febr. 17. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
38%

Ha Noé be tudta zsúfolni azt a sok állatot és növényt a bárkára, akkor bármi lehetséges.


De én azt is el tudom képzelni, hogy csak pl. a görög istenek szórakoznak és kitalálták ezt a Jézus cuccot, hogy egy ideig nyugtuk legyen vagy ezen röhögnek. Aztán majd egyszer beállítanak, "Psyche!", és Zeusz lezúzza a villámokkal a templomokat, mecseteket, meg a többit.

Az tényleg vicces lenne mondjuk...

2020. febr. 17. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
41%
Ha igaz, akkor nyugodtan lehet tőled lopni kérdező és meg is lehet ölni téged, mert kamu amit a Jézus csávó mondott, hogy ez mind tilos lenne. Sőt, anyádat is jól fel kell rúgni, miután végigment rajta egy tucat kan. Mármint ha neked van igazad..
2020. febr. 17. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
57%
Az is lehet hogy az egész biblia egy teszt a valódi Isten által aki magát egy erkölcstelen lénynek állította be aki pusztít, öl és büntet. Valóban lehet sátán a jó fiú aki az embereknek tudást akart adni, hogy lássa kik azok akik elutasítják a vak hit miatt akár egy erkölcstelen lényben és kik azok akik gondolkodnak és a valódi tudás meg tisztelet miatt fogják majd követni az igazi istent és ők maguk is bölcsek lesznek
2020. febr. 17. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
42%
100 éve még riogatták vele a gyerekeket, ma meg már Isten.
2020. febr. 17. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
52%

Ki tudja még ez is lehet

De hogy van baj a szent sátorban az tuti

2020. febr. 17. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Tud a sátán ördögöket űzni?


"Minden ország, amely meghasonlik önmagával, elpusztul, és egyetlen város vagy ház, amely meghasonlik önmagával, fönn nem marad. Ha a sátán kiűzi a sátánt, meghasonlott önmagával; hogyan maradhatna fenn az ő országa? Ha én Belzebub által űzöm ki az ördögöket, a ti fiaitok ki által űzik ki? Így ők maguk lesznek a ti bíráitok. De ha én az Isten Lelke által űzöm ki az ördögöket, akkor elérkezett hozzátok Isten országa. Vagy hogyan mehet be valaki az erősnek a házába, hogy elragadja a holmiját, ha előbb meg nem kötözi az erőset? Csak úgy tudja kirabolni a házát. Aki nincs velem, ellenem van, és aki nem gyűjt velem, szétszór."

2020. febr. 17. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
54%

:Mt 12,22-


"Akkor odavittek hozzá egy vak és néma megszállottat, és ő meggyógyította, úgyhogy a néma beszélt és látott. Az egész sokaság elcsodálkozott ezen, és ezt mondta: "Csak nem ez a Dávid Fia?" A farizeusok azonban, amikor ezt meghallották, kijelentették: "Ez nem űzheti ki az ördögöket másként, csak Belzebubnak, az ördögök fejedelmének a segítségével." Ő pedig, ismerve gondolataikat, ezt mondta nekik: "Minden ország, amely meghasonlik önmagával, elpusztul, és egyetlen város vagy ház sem maradhat fenn, amely meghasonlik önmagával. Ha pedig a Sátán a Sátánt űzi ki, meghasonlott önmagával, és akkor hogyan maradhat fenn az országa? És ha én Belzebubbal űzöm ki az ördögöket, a ti fiaitok kivel űzik ki? Ezért ők lesznek a ti bíráitok! Ha viszont én Isten Lelkével űzöm ki az ördögöket, akkor bizony elérkezett hozzátok az Isten országa. Vagy hogyan mehetne be valaki egy erős ember házába, és hogyan rabolhatná el annak javait, ha előbb meg nem kötözi azt az erős embert? Akkor azonban kirabolhatja a házát. Aki nincs velem, ellenem van, és aki nem velem gyűjt, tékozol." "Ezért mondom nektek: minden bűn és káromlás meg fog bocsáttatni az embereknek, de a Lélek káromlása nem bocsáttatik meg."


[link]

2020. febr. 17. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
78%
Nem. Ránéztem, és leírhatatlan bölcs, jóságos fényt látok belőle áramolni időn, teren, és síkon át.
2020. febr. 17. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
29%
Nem azért nem öljük meg egymást mert egy 2000-éve élt csávó azt mondta.
2020. febr. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!