Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért mondják, hogy a kereszté...

Miért mondják, hogy a kereszténység rossz?

Figyelt kérdés
Abban egyetértek, hogy maga az egyház, régebben, amikor a hatalmat a királyok mellett, a papok és bíborosok alkották, azokat akik ellenségek voltak vagy veszélyesek az egyház tanítására megégették és megőlték. De manapság az egyház nem ítéli el a tudományt, más vallásokat még igén, mert azokat a Biblia is meg más nézeteket, de nem ők még senkit, nem folytat szent háborút, mert változott az egyház de a politika is az évezredek során. Ahogyan maguk a hatalmak által gyakorolt meg félemlítési és kivégzési módok is. Ez nagyon érdekfeszítő és érdekes kis dolog, mivel még a Római birodalom koraban, amfiteátrumokban "olompiákban stadionokban" cirkuszokban történtek a kegyetlen kínzások és halál bűntetések nem csak a keresztényeknek akiket oroszlánok vagy elefántok elé vetettek sokszor meg megköveztek nyilvanosan hanem az akkor még a kereszténység által nem felkarolt nomád, barbár törzseket is akik hódítottak de fejletlenebbek voltak abban az időben még, a hunokat, magyarokat stb... Aztán ezeket a keresztény egyház ahelyett hogy megakarta volna semmisíteni őket "ultimátumokkal" bele építette a keresztény egyházba, hogy még sem beszélnek el, és ne keljen őket kinyírni mert sanyargatták sanyargatják őket. Ez már egy nagy fejlődésnek számított, nagy fejlődés volt akkoriban. A halál büntetések cirkuszok helyett és megkövezés helyett, gyorsabban, egyre gyorsabb módszerekkel mágián, kötéllel, lefejezéssel zajlottak. Ez már kicsit emberségesebb mint a keresztrefeszítés élve...

2020. febr. 21. 07:17
1 2 3 4 5
 41/42 anonim ***** válasza:
100%

Még annyi jutott eszembe, az utolsó válaszokat olvasva, hogy a kereszténység 2 borzasztó morális alapon nyugszik. Ezeket minden érett, modern gondolkodású ember határozottan elutasítja:


1) az eredendő bűn


Egy újszülött láttán meglágyul a szívem, látom ártatlanságát és védtelenségét.


Egy Bibliát komolyan vevő keresztény szemében ez a gyermek máris bűnös. A Biblia szerint minden ember bűnösként születik. A bibliai morál szerint mindenki örökli szülei bűneit. Így mindannyian bűnösök vagyunk, születésünktől fogva.


A gyerekeknek hittanórán is azt tanítják, hogy bűnösök. Én nem engedem, hogy a gyerekeim fejét ezzel a marhasággal tömjék.


2) bűnbak


Az Ótestamentumban bőven olvasni a bűnbak fogalmáról. Az Újszövetség legfontosabb pillére Isten véráldozata, aminek során saját fiát ölte meg. Ezzel megszabadította az emberiséget az addig elkövetett bűneitől.


Ez is egy morális csőd. Megmagyarázom.


Ha valaki kölcsönad neked 100 forintot, akkor ha te azt nem tudod visszafizetni, akkor én azt helyetted kifizethetem, megválthatom a tartozásod. De ha te elkövetsz egy bűnt, amit a törvény mondjuk börtönbüntetéssel honorál, akkor én nem ülhetem le helyetted ezeket az éveket. Morálisan és jogilag is nonszensz.


(Jézus véráldozata más szempontból is problémás, de ezt nem részletezem, nem erről szólt a kérdésed.)

2020. márc. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/42 anonim ***** válasza:
100%

Nos, remélem, hogy az utolsó válaszainkban elegendő érveket gyűjtöttünk össze amellett, hogy mi, akik nem vagyunk keresztények, miért utasítjuk el ezt a vallást. Én két kommentet is írtam, a másik válaszoló meg nagyon jól kiegészítette azokat ez utóbbi írásokkal. Szóval szerintem alaposan megindokoltuk.


Üdv,


egy ateista

2020. márc. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!