Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi van ha az Isten az Ördög,...

Mi van ha az Isten az Ördög, és az Isten (aki az Ördög valójában) csak azért óv a "rossztól"mert nem akarja, hogy az Isten útját járjuk?

Figyelt kérdés
2010. júl. 24. 16:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
A Biblia írja,hogy Sátán(ördög),Isten egyik fellázadt angyala.Isten teremtette,csak ellenszegült.Ez van...
2010. júl. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
tudom,hogy mit ír a Biblia,én konkrétan nem erre voltam kíváncsi.
2010. júl. 24. 16:19
 3/18 anonim ***** válasza:
93%

De mi alapján hagyatkozhatnánk arra, hogy Isten és Ördög felcserélt szerepek?:)

Isten a szeretetet szimbolizálja és hirdeti, az öedög a gyűlöletet.

Nos,szerinted a két érzés közül melyik a jobb? Tény, hogy a szeretet, nem tudsz mellette negatívumot felhozni. Miért akarná az ördög, hogy szeretetteljesek legyünk, ha neki a gyűlölet jó?:)

2010. júl. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Addig ilyet nem feltételezhetünk, amíg nincsen olyasvalami, amely meghatározná a gerincet, amihez viszonyítanánk Isten és az Ördög szándékát. Tehát ilyesmi logikailag értelmetlen.
2010. júl. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 N.Balu ***** válasza:

Mi lenne? Semmi. Ha netán így lenne, úgysem tudnánk meg.

Vagy igen? Te tudsz valamit, amit a többiek nem?

Egész kíváncsivá tettél.

2010. júl. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

"Nos,szerinted a két érzés közül melyik a jobb? Tény, hogy a szeretet, nem tudsz mellette negatívumot felhozni. "


Sok esetben a szeretet táplálja a gyűlöletet :)


Minél jobban szeretsz valamit /elkötelezett vagy iránta ,annál jobban utálni fogod a támadóját. :)

2010. júl. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

:)

Jó, de itt magára a szeretetre és gyűlöletre gondoltam, mint érzésre:)

2010. júl. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

16:36 az alapján gondolhatnánk,hogy a jó és a rossz relatív fogalmak.és lehet,hogy a bibliában Isten szavaként leírtak valójában az Ördög szavai,mert ugye az Ördög félre is tud vezetni embereket.

tehát pl.az Ördög szerint a paráznaság nem bűn,de az Isten szerint az.erre az Isten aki valójában az Ördög,azt mondja a paráznaság bűn,de ez a kijelentése megtévesztő szándékú,mert az Isten valójában a kísértő Ördög,aki azt akarja ne álljunk ellen a kísértésnek mert az Isten majd ugyis megbocsájt.és persze meg is bocsájt de az Ördög ezzel elérte a célját.

amugy nekem van egy olyan sanda gyanúm,hogy a két figura összejátszik:-)

2010. júl. 24. 17:04
 9/18 A kérdező kommentje:
azért akarná,hogy szeretetteljesek legyünk,hogy aztán megkísérthessen bennünket...fél,hogy munkanélküli lesz:-)
2010. júl. 24. 17:07
 10/18 anonim ***** válasza:
Na jó, végül is én nem vagyok keresztény, úgyhogy tök mindegy, összejátszik-e a fent említett két egyén, mert ha rajtuk múlik, úgyis pokolra kerülök:P
2010. júl. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!