Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha egy igaz Isten van (kereszt...

Ha egy igaz Isten van (keresztény Isten) akkor Allah követői meg a krisnások is a keresztény Istenben hisznek valójában?

Figyelt kérdés
2010. okt. 13. 17:49
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
64%

A hivatalos keresztény értelmezés szerint a többi jó esetben csak káprázatot kergető megtévedt, rossz esetben pedig magukat istennek kiadó démonok híve.


A racionális értelmezés szerint persze egy sincs - a keresztény meg aztán végképp nem - és minden hívő káprázatot kergető megtévedt. :D

2010. okt. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
88%

A keresztény, a zsidó és az iszlám vallás nagyjából egy tőről származik, tehát szerintem ugyanarról az Istenről van szó (csak más-más néven).

A krisnásokat nem tudom.

2010. okt. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
42%

egy Isten van össz-vissz...teljesen mindegy melyiket mondjuk, attól Isten ugyanaz az egy marad...tehát például a keresztények is Allahban hisznek. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. okt. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

első:de ha a kereszténység azt vallja,hogy övék az igaz vallás akkor miért nem mindenki abban hisz?

ha ez a nagy isteni igazság,hogy az az egy igaz vallás akkor a krisnások is keresztények csak jól álcázzák?:-)

2010. okt. 14. 17:39
 5/25 anonim ***** válasza:
28%

A Biblia egyértelműen több istenről beszél, de csupán egy közülük az igazi, valódi Isten, ez pedig Ábrahám, Izsák és Jákob Istene.


Téves feltételezés az összes istent a valódi Istennel azonositani, no meg azt állitani, hogy minden vallás az igaz Istenhez vezet. Ha ez igy lenne, nem mondta volna Pál apostol, hogy "Akikben e világ Istene megvakította a hitetlenek elméit, hogy ne lássák a Krisztus dicsőséges evangyéliomának világosságát, aki az Isten képe." (II. Kor. 4:4)


Egyértelmű, hogy minimum két istenről beszélhetünk Biblia alapján: Izrael Istene, az élő Isten - aki valóban egy, mert belőle csak egy van, nincs lemásolva, leklónozva, stb -, illetve e világ, vagy e világkorszak istene, ez pedig maga a Sátán.

Sőt a fent emlitett igeszakasz alapján kijelenthetjük, hogy az a vallás, amelyik nem vallja Jézust testben megjelent Krisztusnak, az e világ istenétől, a Sátántól van - mivel Isten képe csak és kizárólag názáreti Jézus Krisztus, Ő pedig sosem tett utalást krisnára, buddhára, allahra, vagy bárki másra!


SeiSMyC

2010. okt. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Egyetlen egy teremtő Isten van. A többistenhit is érdekes dolog, mert pl a Védák könyve, a legősibb metafizika Indiából származik, ami leírja hogy egy Isten van. Hogy hogyan lett belőle politeista vallás? A többi istenek csak teremtett lények, olyanok mint a Bibliában az angyalok és démonok.


Istenhez több út vezet, mindenki a maga útját veszi tökéletesnek. Én hiszem, hogy Jézus személye az igazi út ezen a földön, de ha valakinek jobban tetszik a Krisnás megközelítés, vagy inkább mohamedán, hát legyen. Majd az Úr megítéli cselekedetei szerint.

Végül is az,hogy Krisztus az út azt jelenti,hogy követni kell. Ha valaki úgy él mint ő, akkor az ő útján jár akkor is, ha nem tud róla.

2010. okt. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

"első:de ha a kereszténység azt vallja,hogy övék az igaz vallás akkor miért nem mindenki abban hisz?"


Mert az összes többi is ugyanezt hirdeti magáról. :)


"ha ez a nagy isteni igazság,hogy az az egy igaz vallás akkor a krisnások is keresztények csak jól álcázzák?:-)"


Nem, ebből a szemszögből a keresztények is krisnások, csak jól álcázzák, lásd fent. :)


Első voltam.

2010. okt. 19. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
hehe ez jó:)
2010. okt. 19. 21:30
 9/25 anonim ***** válasza:
37%
Én nem igazán tudom mit szóljak ehhez, mert nem igazán szívlelem a keresztényeket. A legtöbbjük álszent, és rendkívül beszűkült látókörű, nem képesek elfogadni más természetfeletti dolgok létezését, vagy ha igen, akkor azt egyből Jézushoz kötik.De mégis mit tettek ezért a bolygóért a nagy, istenimádó "szeresd a másikat mert jézus is szeret téged" keresztények? Jelenleg csak három keresztes hadjárat (amelyben isten nevében ölték meg a férfiakat, nőket, gyerekeket, és később pedig gyerekeket küldtek a harcba) jut eszembe, továbbá az, ahogyan a keresztény egyház nyomta el a középkori társadalmat. Gondoljatok, csak bele, a keresztény egyház mindent szabályzott a Media Ateas emberének életében, még a szexuális életet is. Ezért mondták, hogy a házasság szent és sérthetetlen kötelék, és így megszabhatták, hogy egy ember mikor hálhat a feleségével. A legtöbb keresztény ellenzi a melegházasságot, mert hogy az ördögi beteg és szentségtelen, de most kérdezzétek meg: Két embernek, akik folyton veszekednek, a férfi részeges, és veri, elnyomja az asszonyát, aki már csak beletörődik mindenbe, és várja a halált. Az ilyen embereknek több joguk van a szent házassághoz, mint két férfinek akik megértik és szeretik egymást? Vagy két nőnek? De ez csak egy példa a sok közül. Azt sulykolják belénk, hogy minden rosszért az ember a felelős, de mindent jót az istennek köszönhetünk, mert az ember gonosznak születik, és isten feladata hogy a jó irányba terelje. A keresztények folyton balhéznak az abortusz miatt, de miért nincs bajuk a mesterséges megtermékenyítéssel a klónozással, és többi genetikai tevékenységgel. Ez nem szentségtelen? Miért nem amikor szó szerint áthágják a természet törvényeit? Én jobban kedvelem a buddhista, és shintóoista tanításokat, mert azok tényleg a békére törekednek, de arra a békére, hogy mindenedet add az Úrnak, hanem hogy válj eggyé a természettel. Buddha azt mondja, hogy az ember is csak a földnek egy lakója, hát váljunk mi is eggyé természettel, ahogy a növények állatok stb... A keresztény isten, a biblia azt mondja: tessék ember, minden a tiéd e földön ami csak él és mozog, tégy belátásod szerint, de ne felejts el áldozni. Én hiszej egy istenben, aki talán azonos Jahve-vel, Allahval, Zeusszal, mert szerintem ez egy isten, csak különféle nevekkel. És ezt egyetlen vallás se sajátítsa ki, az ő egyetlen igaz istenévé. Én ebben az egy istenben hoszek, aki szerintem csak elindította a nagy BUMM-ot aztán leült egy tál popcornal, és nézi, hogy mit csinálunk. Mint egy hangyafarmot. Én nem gondolom, hogy jézus tényleg isten lett volna, szerintem csak egy ókori Uri Geller, akit a keresztények fölhasználtak, hogy már akkor is az ő vallásuk legyen a fő. Én személyszerint ebben az egy popcornos istenben hiszek, de a buddhista, shintoista és zen tanításokkal értek eggyet. A történészek annyit tudtak a honfoglalás kori magyarokról, hogy MONOTEISTA vallás volt. Ők is egy istenben hittek, úgyhogy nem esett nekik nehezére a kereszténységre való átállás. Mégis voltak "pogány" rituáléik amik nagyon hasonlítanak a japán shintoista szokásokal, miszerint pl egy forrásnál, vagy az erdő legnagyobb fájánál szentélyt emeltek az ott lakozó szellemek tiszteletére. Nem istenekről beszélünk, csak szellemekről, természetfeletti lényekről keresztény megközelítésben talán angyalokról. Szerintem ez jó kis vallás volt, kár hogy nem tudunk róla többet, de mindegy, én kb. az ilyesmikben hiszek. És most nem akartam vitát szítani, meg meggyalázni a jézusimádókat csak arra kérni mindenkit, hogy egy kisit nézzen körül, mert énszerintem a kereszténység egy mára már elkorcsosult, rossz vallás. Talán nem volt mindig rossz, de az ember, a kapzsi papok, a vallásban lakozó hatalom lehetősége azzá tette.
2010. okt. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
49%

Kedves utolsó! Távol álljon tőlem, hogy téríteni akarjalak, mert tisztelem a véleményedet. Egy-két dologra azonban felhívnám a figyelmedet, ha nem haragszol.

1. A keresztes hadjáratok a területről és a hatalomról szóltak, teljesen politikai döntések voltak "Isten nevében". Ha ezt a kereszténység számlájára írod, rendben van, de akkor az ateizmus számlájára lehet írni a kommunizmust, a gulágokat és a koncentrációs táborokat is.

2. A keresztények nemcsak az abortuszt nem nézik jó szemmel, hanem a klónozást sem, az ellen is tiltakoznak, nyugodj meg. A mesterséges megtermékenyítéssel semmi baj, ha házaspár vállalja, hiszen az ember csak rásegít a természetre, nem avatkozik be olyan mértékben, mint a klónozásnál.

3.. A házasság egy hívő szerint azért szentség, mert Isten és ember kapcsolatát mintázza. Szerintem ez a gondolat nagyon szép és a házasság védelmében történik, nem azért hogy a papok megmondják mikor szexelj.

A meleg házassággal kapcsolatban az az érdekes hogy a békét hirdető buddhizmus sem kultiválhatja, hiszem az a vágyak és az egyéniség teljes feladásáról szól.


Jézus, mint ókori uri geller? Jézusnak a tanításai a fontosak nem a csodái. Ezek mutatják meg a jellemét. A keresztények pedig nem arra használták már akkor is, hogy az ő vallásuk legyen a fő, ugyanis a kereszténység eleinte egy zsidó szekta volt. Irtották őket a rómaiak és a zsidók is.


Bocsi, ez csak néhány gondolat volt, egyébként a véleményeddel nem gyaláztál senkit, ne aggódj.


Freya

2010. okt. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!