Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztényként mi a véleményed...

Keresztényként mi a véleményed a transzneműekről?

Figyelt kérdés

Úgy gondolom, ha ilyen könnyen lehet férfiból nőt csinálni, valami nagyon el lett rontva, amikor a férfiból kivett testrész lett a nő.


Lehetséges, hogy nem lett volna ennyi nemi diszfória manapság, ha külön gyúr Isten egy nőt a földnek porából.



2019. szept. 27. 12:04
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
78%

Nem egyezik a véleményünk. Lényegében pont azért tett igy, hogy valóban "egy test"nek nevezze Őket, ami szoros kötelék kapocs a két ember életében. Jó lehet a későbbiekben már születés útján lesz férfi, vagy Nő az ember, de ezt a tettét ezzel akarta hangsúlyozni a házasság intézményében.


Ezeknek mély értelműk van, nem csak úgy teremtett Isten.

2019. szept. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
89%
Keresztényként az a véleményem, hogy egyáltalán nem érdekelnek.
2019. szept. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Kíváncsi vagyok Isten véleményére akkor az interszexuálisakkal (nők herékkel, petefészek nélkül) vagy hermafroditákkal mi célja volt a házasság intézményében. Hogy örökre megnyomorítsa őket?
2019. szept. 27. 12:27
 4/24 anonim ***** válasza:
33%
Trollkérdés. Nem Isten, hanem Isten hiánya, a bűn hozta létre a genetikai torzulást. Milliószor volt már szó erről. Legutóbb tegnap délután.
2019. szept. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
44%

"Kíváncsi vagyok Isten véleményére akkor az interszexuálisakkal (nők herékkel, petefészek nélkül) vagy hermafroditákkal mi célja volt a házasság intézményében."

Ha a házasság miatt aggódsz, akkor ez is meg van oldva. Az újszövetségbn a hívőknek jobb, ha egyedül maradnak, mert sokkal jobban tudnak Isten dolgaival foglalkozni és nem lesz "háborúságuk testben" emiatt

2019. szept. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
22%
Már hogyne Isten lenne a hibás, mikor mindenható, és mindent ő teremtett. Persze egy csecsemőnél bűnösebb kevés van
2019. szept. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Neked, mint kívülállónak, mi a véleményed az intelligenciáról?
2019. szept. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
58%
És transzneműként a keresztényekről?
2019. szept. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
53%

Ha jól tudom, a transzneműség azt jelenti, hogy valaki pl. férfinak született (biológiailag), de nőnek érzi magát. Nos, ez egy pszichikai probléma, nyilván több összetevős, hogy mi okozza. Nem gondolom, hogy az átoperálás (és persze a körülötte levő nagy médiareklám) lenne erre a megoldás.

Az interszexualitás egy más kérdés. Ha jól tudom, ott valaki két különböző nemi szervvel születik. Ami egy komoly genetikai rendellenesség. Ha megoldható, akkor általában csinálnak belőle "egyneműt".

Mindkettőről az a véleményem, hogy betegség és lehetőségeinkhez képest gyógyítani kell. Ezeket az embereket meg nem szeretném megbélyegezni, mert nyilván nem tehetnek erről.

2019. szept. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
64%
Nekem az LMBTQ-ból csak ezt esik valamiért nehezemre elfogadni, olyan természetellenes.
2019. szept. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!