Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten honnan tudja, hogy őt...

Demion kérdése:

Isten honnan tudja, hogy őt nem teremtette senki?

Figyelt kérdés

Isten elvileg mindentudó. De mi van akkor, ha van valami amit nem tud? De mivel nem tud erről a valamiről, ezért nem tudja, hogy nem tudja.

Például, ha őt is teremtette valaki, csak Isten nem tud róla.



2020. márc. 14. 14:52
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
65%
Ha nem tud róla akkor nem mindentudó. :D Ha nem mindentudó akkor nem Isten.
2020. márc. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
64%
Ha Istent teremtette valaki, akkor ő csak isten, s a teremtője az Isten. Isten nem más, mint a végső ok, mindennek a kezdete, aki kezdet és vég nélkül, örökké létezik.
2020. márc. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Apám, még két keresztkérdés, és bukik az egész történet...
2020. márc. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

"Ha Istent teremtette valaki, akkor ő csak isten, s a teremtője az Isten."


De, ha a bibliai Istent teremtette valaki, akkor a keresztények rossz istenhez imádkoznak.

2020. márc. 14. 18:26
 5/22 anonim ***** válasza:
58%
Nem, a keresztények ahhoz imádkoznak, akinek nincs teremtője, hanem mindenek alkotója. Ezt Aquinói Szent Tamás is már megfogalmazta istenérveiben.
2020. márc. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

"Nem, a keresztények ahhoz imádkoznak, akinek nincs teremtője, hanem mindenek alkotója."


Nos, én úgy látom a keresztények többsége konkrétan a Biblia Istenéhez imádkozik. Ezért is tettem fel a kérdést, mert keresztények sokszor "érvelnek" azzal, hogy Isten ezt és azt akarja, Isten ezt és azt gondolja és ezeket mindig a Biblia alapján mondják. Viszont, ha a Biblia Istene nem a legfelsőbb isten, akkor a Biblia egy téves forrás arra, hogy "mindenek alkotója" milyen és mit akar.

2020. márc. 14. 18:49
 7/22 anonim ***** válasza:
52%

#6

Szerintem logikai hibába esel. A Szentírás nem egy adott személyről beszél, akinél esetleg lehet nagyobb is, hanem konkrétan arról beszél, akinél nincs nagyobb, aki mindent létrehozott. Igazából még csak meg sem nevezi, hanem egyszerűen Örökkévalónak hívja, vagy úgy mondja héberül: "Aki van".

2020. márc. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Nem esem logikai hibába, csak nem érted amit mondok.


Van a Biblia, ami szerintetek isteni ihletésű. Ez az isten úgy hiszi magáról ő a legnagyobb, az örökkévaló, a mindentudó stb. Az egyszerűség kedvéért nevezzük őt Jahvénak.

A kérdésem az, mi van, ha Jahvét is teremtette valaki? Tehát van egy abszolút Isten, aki megteremti Jahvét, majd Jahve megihleti a Bibliát, ahol tollba mondja, hogy a nők nem egyenrangúak; az öncélú szex erkölcstelen; a rabszolgaság oké; a többnejűség oké; stb. Ez esetben a keresztények nem a legfelsőbb Istent imádják, hanem ezt a köztes Jahvét és az ő parancsait követik.

2020. márc. 14. 19:25
 9/22 anonim ***** válasza:
24%
Tökéletesen értem, hogy mit mondasz, nem véletlenül fogalmaztam előbb úgy, ahogy. Ezért is írtam, hogy lényegében nincs neve, hanem az a neve, ahogy Örökkévaló, ami abszolút kizárja, hogy legyen a bibliai Istennek alkotója. Értem azt az alapgondolatot, ami alapján megfogalmaztad a kérdést. De ez Istenre logikailag hibás. Lehetne mondjuk alkalmazni Zeuszra, vagy még inkább Káoszra, akiknél felmerülhet amit írtál. De a Szentírás Istenének definícióija az, hogy aki Öröktől fogva van, aki mindeneket alkotott. Te ezt a definíciót próbálod önkényesen figyelmen kívül hagyni, így logikai hibát követsz el.
2020. márc. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

"De a Szentírás Istenének definícióija az, hogy aki Öröktől fogva van, aki mindeneket alkotott."


Ezt hiszi ő saját magáról. A kérdés az, mi van, ha őt is teremtette valaki, csak nem tud róla?


"Te ezt a definíciót próbálod önkényesen figyelmen kívül hagyni"


Te vagy az, aki ezt a definíciót önkényesen alkalmazod a Biblia istenére, holott nem tudhatod, hogy valóban ő-e az Örökkévaló.

2020. márc. 14. 20:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!