Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért ennyire népszerűek még...

Miért ennyire népszerűek még a vallások?

Figyelt kérdés
Ti nem tartjátok szomorúnak, hogy eltelt több ezer év és még mindig vannak emberek, akik komolyan tudják venni a különböző vallásokat, egyházakat? Hogy vannak emberek, akik még mindig hisznek egy felsőbb valamiben?

2020. márc. 16. 09:13
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
14%

"Én agnosztikus ateista vagyok"


Magyarul sértődött hülyegyerek?:)

2020. márc. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
59%

#11


Nálad, mint aki a mesekönyved fölött görnyedsz, azért nem hülyébb.

2020. márc. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
41%

"Én agnosztikus ateista vagyok."


Ez valójában nem ateizmus, hanem egy másik álláspont, mert az ateizmus definíció szerint magában foglalja az istenhit (illetve a "természetfeletti" létezésének) elutasítását.

2020. márc. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
21%
# 11_ :-DDDDDD Ez mekkora frappáns! :-D
2020. márc. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
50%

"Ez valójában nem ateizmus, hanem egy másik álláspont, mert az ateizmus definíció szerint magában foglalja az istenhit (illetve a "természetfeletti" létezésének) elutasítását."


Elutasítom az istenhitet teljes mértékben, a vallások isteneit csalásnak, átverésnek tekintem, azt viszont nem lehet kizárni, hogy 13,8 milliárd évvel ezelőtt nem valamiféle magasabb intelligencia indította-e be az Ősrobbanást. Meglátásom szerint erre nagyon kicsi az esély, mert inkább arra hajlok, hogy a Világegyetem spontán módon, magától bukkant fel, de mivel hiányosak a tudomány adatai arról az időpontról nem zártható ki.


Viszont szeretném hangsúlyozni, hogy a vallások isteneit kitaláltnak tekintem: Zeusz, JHVH, Allah, Odin, Hórusz stb... Mesefigurák, így számomra a kersztények hite is csak mese, ezért küldöm el őket, mikor jönnek téríteni.


Még valami: az ateizmus csak az istenek létezesét tagadja. Egy ezoterikus hihet a mágiában, szellemekben stb. de tagadhatja pl. az iszlám vagy a keresztény istent.


Nekünk nincsenek dogmáink, csak nem számolunk az istenekkel. Vagy ha igen, csak nagyon kis mértékben.

2020. márc. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 Anahystor ***** válasza:
51%

"

Ez valójában nem ateizmus, hanem egy másik álláspont, mert az ateizmus definíció szerint magában foglalja az istenhit (illetve a "természetfeletti" létezésének) elutasítását.

"


Sajnos te is beleestél a felületesség hibájába.

Nem pontosan írod le a definíciót, hanem költesz.


"Az ateizmus az Isten, istenség vagy más természetfeletti lények létezésébe vetett vallásos hitet elutasító eszmei irányzatok csoportja. " [link]



Olvasol itt olyat, hogy a természetfeletti vagy isten létének tagadása????


Ugye nem?



Az ateizmus definíció szerint csupán az ISTENHIT(!!!!!) elutasítását jelenti!


Azaz PONTOSAN azt jelenti, hogy egy hitet utasít el (nem hiszi el bizonyítás nélkül, hogy van isten).

Az sehol nincs leírva, hogy azt állítja, hogy nincs isten. Ez nem feltétele az ateizmusnak!

2020. márc. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
46%

#16

Azt megnézném, hogy egy ateista elutasítja az istenhitet, de hisz istenben... Gondolkodj már egy kis józan ésszel...

2020. márc. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:

"Azaz PONTOSAN azt jelenti, hogy egy hitet utasít el (nem hiszi el bizonyítás nélkül, hogy van isten).


Az sehol nincs leírva, hogy azt állítja, hogy nincs isten."


Logikai bukfenc: ha elutasítom az isten létezésébe vetett hitet, akkor egyúttal kizárom annak a lehetőségét is, hogy létezzen.


Nem valószínűsítek, hanem kizárok. Más.


Én is elutasítom az idejétmúlt vallásokat, de nagyon sok ezoterikus tannak nagyobb valószínűséget tulajdonítok, mint a materializmusnak.


De nem tartom magamat ateistának, mert szerintem az túlmutat azon, amit én gondolok a világról.

2020. márc. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
24%

"Én is elutasítom az idejétmúlt vallásokat, de nagyon sok ezoterikus tannak nagyobb valószínűséget tulajdonítok, mint a materializmusnak."


Ez a keresztényekre nézve elég ciki. Töménytelen sok pénzt, energiát beletesznek abba, hogy megtérítsék az embereket, és a hülyéket leszámítva, meg azokat, akiket vallásosan neveltek, senkit sem tudnak betéríteni. Sőt, a spirituális beállítottságúak közül sokan inkább az ezotériát, vagy más (pl. keleti) vallásokat választanak. Aki meg racionálisabb irányba megy el, az ateista vagy agnosztikus lesz, esetlet deista (bár ez félig vallásos hit).


A kereszténységnek szerintem már vége van. Idejétmúlt, ostoba vallás, ami manapság csak a pénzlehúzásról és a politikáról szól.

2020. márc. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
Azt tartom szomorúnak hogy primitív vagy. Mert nem az ateizmussal van baj, hanem a hozzád hasonló harcos vulgár materialista ateistákkal. Kérdező te olyan vagy az ateisták között mint a vallási fundamentalista kreacionisták a hívők között.
2020. márc. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!