Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogy lehet az, hogy a vallások...

Hogy lehet az, hogy a vallások egyetlen bizonyítékot sem tudtak összeszedni Istenről, amikor a hívek "személyes kapcsolatban" vannak vele?

Figyelt kérdés
2019. nov. 29. 00:38
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
26%
Azért személyes, mert Istenre és arra az emberre tartozik. Mert ő tett Isten felé lépést és ez az ő ajándéka, nem a tiéd. A kérdésed kb annyi, mintha azt kérdeznéd meg, hogy miért nem tudod elkölteni más fizetését, ha állítólag kapott? 😀
2019. nov. 29. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Anahystor ***** válasza:
10%

" mintha azt kérdeznéd meg, hogy miért nem tudod elkölteni más fizetését, ha állítólag kapott? "


Erről talán a házastársamat kellene megkérdezni, meg a gyermekemet!!!


De még mennyire, hogy van válasz!

2019. nov. 29. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

#1


Továbbszőve kicsit a példádat:


Van egy hantás haverom, aki úgy próbál tekintélyt szerezni, hogy füllent az állítólagos dolgairól, hogy neki ez, meg az van, közben sehol semmi. Idén pl. azt próbálta velem elhitetni, hogy ő mennyi pénzt keres, noha már egy ideje nem dolgozik, és amikor megiszunk valamit, mindig nekem kell kisegíteni, mert egy 350 Ft-os sört sem tud megvenni.


Természetesen semmi közöm a fizetéséhez, hiszen az ő dolga, de ha azt várja el, hogy elhiggyem, hogy ő milyen jól áll anyagilag illene valami bizonyítékot is felmutatni.


Ha valaki állít valamit, és azt akarja, hogy a másik tényként vegye, akkor bizonyítania kell. Ellenkező esetben fogja be a száját.

2019. nov. 29. 08:25
 4/18 anonim ***** válasza:
33%
Mert ez a recept a világ legjobban megkonstruált szélhámosságaihoz. Higgy olyanban amire semmi hitelt érdemlő bizonyíték nincs, és nem is lehet bizonyítani. Ha elhiszed ezeket, akkor ők már nyertek.
2019. nov. 29. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
26%

"Hogy lehet az, hogy a vallások egyetlen bizonyítékot sem tudtak összeszedni Istenről, amikor a hívek "személyes kapcsolatban" vannak vele?"

Hogy lehet az, hogy minden nap megkérdezitek, mi pedig minden nap írunk egy csomó bizonyítékot? Legutóbb tegnap volt kérdés...


Tessék, kb. egymillió bizonyíték:

[link]

2019. nov. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
18%

"Mert ez a recept a világ legjobban megkonstruált szélhámosságaihoz. Higgy olyanban amire semmi hitelt érdemlő bizonyíték nincs, és nem is lehet bizonyítani. Ha elhiszed ezeket, akkor ők már nyertek."

Ja értem, akkor ezért kérdezitek meg mindennap, hogy leplezzétek a materialista csalást. Köszönöm, tudtam

2019. nov. 29. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

32%-os, te mást sem csinálsz, mint azt az oldalt linkelgeted. Bizonyára azért, mert fogalmad sincs arról, hogy mit nevezünk bizonyítéknak.


A linkeden NEM bizonyítékok vannak, hanem istenérvek. Óriási a kettő közti különbség. Istenérvekkel Dunát lehetne rekeszteni, annyi van már. Én azonban nem istenérveket várok, hanem bizonyítékokat. Az meg nincs.

2019. nov. 29. 10:37
 8/18 anonim ***** válasza:
78%
1-essel annyiban egyetértek,hogy ha valami személyes,az nem szolgálhat bizonyítékként egy kívülálló számára,mert az akkor már nem személyes.
2019. nov. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Ha ők valóban személyes kapcsolatban vannak az istenséggel, akkor mibe telhetne nekik egy pár "személytelen" bizonyítékot kérni tőle, amit elénk tehetnének a vitában? A hívők óriási logikai hibát követnek el, hiszen rendszerint a maguk "személyes" élményeit hozzák fel a viták során, amiről maguk is tudják hogy személyes = nem lehet bizonyíték egy kívülállónak. Mégis újra és újra ebben a körben futnak.


Amikor ezt így végig gondolom, mindig megerősödik bennem, hogy a vallásos hit az egyik legnagyobb hülyeség a világon.

2019. nov. 29. 11:16
 10/18 anonim ***** válasza:
2 és 9: mert nem fogadsz el semmilyen bizonyítékot, azért 😀 a hantás haverod pedig hazudik, míg nekünk a hazugság bűn és ha hazudnánk a személyes kapcsolatunkról, akkor az meghasonlás lenne. Mellesleg én csak ember vagyok, pont mint te és még én sem akarok személyes kapcsolatba kerülni mindenkivel. Szép is lenne, ha ez kötelesség lenne, hogy elé kéne álljak mindenki elé és bemutatni magam, csak hogy elhiggyék, hogy létezem. 😀
2019. nov. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!