Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A rossz dolgok nélkül nem...

A rossz dolgok nélkül nem lenne szegényes a világ?

Figyelt kérdés
Én meg kell mondjam néha szeretem a rossz dolgokat, a bűnöseket. Ha nem lenne, akkor olyan színtelen lenne a világ. Nem tudom elhinni, hogy Isten nem leli kedvét benne. Pl. templomi zene helyett sokkal jobb a Prodigy vagy Tankcsapda. Pl. a Prodigy énekese végigzüllötte az életét, részegeskedett, prostizott, orgiázott, stb. Szerintem ez egy színes élet és ha nem lett volna, akkor ilyen jó zenét nem tudtam volna hallgatni. Ha pl. én lennék Isten, akkor megbocsátanák neki. Érdekessé tehette egy szemlélő életét, aki belelátott a buja életébe. Miért lenne a rossz dolog rossz? Pl. olyan mintha kivennénk a piros színt a színek közül, nem?

2020. márc. 22. 20:45
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Annak van értelme aminek értelmet adsz.
2020. márc. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
66%

Nem.

"Miért lenne a rossz dolog rossz?"

Vajon milyen örömet találsz abban amikor fájdalmaid vannak, vagy másokat látsz sirni szenvedni?

A világ nem ettől "szinesebb".

Érthetetlen, milyen butaságokat beszélsz, már ne haragudj.

2020. márc. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Fáradt vagyok már gondolkodni, de ami nekem rossz, az neked jó lehet. Tudom fura, de Buddha is megmondta annak idején:

"Más paradicsoma a te poklod".

2020. márc. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

A világ természetébe bele tartozik a rossz dolgok természete is, és nekünk képességünkben áll ezt felismerni. Ezt jelenti a jó és a rossz tudása. Ez a tudás elengedhetetlen ahhoz, hogy az ember igazán nagyszerű dolgokat alkothasson. Ne feledjük, nem a rossz tudása, hanem a jó és rossz tudása. A kettő nincs egymás nélkül.


Nekünk, embereknek nem az a dolgunk, hogy visszataláljunk az Édenkertbe. A rossz része a természetünknek és a világnak, és meg kell ismernünk, hogy jót alkothassunk.


A lét több, mint puszta erkölcsi rend. Az ember sorsa, hogy elbukik, hogy hibázik, és azáltal növekedik, ha feláll a bukásból, és tanul a hibából.


Szóval nem a rossztól több a világ, hanem attól, hogy megismerjük. Ezt kiigazítani mi úgysem fogjuk.


Nem véletlenül maradtak fenn olyan ünnepek, mint a Halloween, vagy olyan mesefigurák, mint a krampusz, vagyis a végsősoron jó célt szolgáló démoni erők. Az embernek teret kell hagynia az ördögnek, mert nem győzheti le. Ezt az erőt tiszteletben kell tartania. Trick or treat. Ha nem látod vendégül a sötétséget, amikor az szépen kéri, erősebben és sötétebben tér vissza, és csúnya tréfákat űz veled. Az embernek meg kell találnia a békét önnön sötét oldalával, különben az elhatalmasodik rajta.


Szóval kérdező, bizony van helye a felvetésednek. Viszont azt ne feledjük, hogy a Mindenszentek estéje után Mindenszentek napja jön. A dolog nem áll meg ennyiben, a démonok megvendégelését imádkozás kell kövesse, visszatérés a fényhez. Nem marasztalhatjuk őket. Ez az, amiben mondjuk a Prodigy, vagy a metalzene, vagy a drogtúladagolásban meghalt művészek általában kudarcot vallanak. Ők az örök Halloweenben rekedtek.


Vagyis igen, tisztában kell lennünk a rosszal és a sötétséggel, és tisztelnünk kell a hatalmukat, de ettől ezek az erők még nem a barátaink. Az embert a rendelése a fénybe szólítja, nem a sötétségbe, nekünk a világosság van lakhelyül rendelve.

2020. márc. 23. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
0%

"A rossz dolgok nélkül nem lenne szegényes a világ?

Én meg kell mondjam néha szeretem a rossz dolgokat, a bűnöseket."


Legalább te nem vagy képmutató istengyűlölő, mint a legtöbb ál-ateista itt a GYAk-on. Mindig mondom nekik, hogy a bűnt imádják, de tagadják.

Rossz dolgok nélkül szegényes lenne a világ? Hát, ha neked izgalmat jelent a gyermekek megerőszakolása és megölése ... te tudod

2020. márc. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Maga az ember a fejében dönti el hogy mi a jó és mi a rossz és a sajátos ízlése.

Én a szexuális életemet is úgy életem hogy ami izgat és jólesik azt csinálom és kipróbálom persze úgy hogy ezzel nem okozok másnak lelki és fizikai sérülést.

Sok ember úgy éli le az életét hogy mások erkölcsi szabályait veszi alapul nem a sajátját.

2020. márc. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Olyan értelemben biztos van abban valami amit írsz, hogy Isten a legnagyobb rosszból is képes a legnagyobb jót kihozni. Például az ember ősbűne nélkül nem lett volna szükség arra a csodálatos megváltásra, amit Krisztus által kaptunk. Tehát még jóban is szegényebb lenne a világ. Isten mérhetetlen és előrelátó bölcsessége ez.
2020. márc. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

"a csodálatos megváltásra, amit Krisztus által kaptunk."


Több száz ember hónapokig meg évekig szenved valamilyen nyomorúságos betegségben ami teljesen megkeseríti végleg az egész életüket...

Ilyenekbe gondolj bele amikor el vagy ájulva a nagy jézusos megváltástól...

2020. márc. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

#8

Nem értem, hogy a kettő miként kapcsolódik össze.

2020. márc. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

#8: Megromlott a világ, ezért Jézus megváltott minket.


Illetve: Megromlott a világ, ezért sokan szenvednek betegségtől.

2020. márc. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!