Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Valójában a Sátán ártott...

Valójában a Sátán ártott valaha is az embereknek?

Figyelt kérdés
Belegondolva, Sátántól egyedül tudást kapott az emberiség, ami rossz, az mindig Istentől eredt. Ő volt aki büntetésből elűzte az embert, ő volt, aki megátkozta a földet, ő volt, aki özönvizet küldött. Mégis a Sátánt állítja be ellenségnek a Biblia. De miért, ha ténylegesen soha nem ártott az embereknek?
2020. márc. 24. 21:10
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
26%

" Krisztus nem halt volna meg értünk."

nem is létezett.

Rémes amúgy ez a sok keresztény, azt hittem nem divat már ilyen betegnek lenni.

2020. márc. 25. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
30%

"Titus Pullo, most komolyan megkérdezted, mitől lenne már rossz egy világháború kirobbantása?


Ez azért már trollkodásnak is szörnyű. Inkább hanyagollak innentől."


Nem trollkodásból írtam, hanem egy következetes érvelést vezettem le. Természetesen nem gondolom így.


Azért ütöttem ezt a vasat, mert ez az, amit az emberek axiomatikusan elfogadnak rossznak. Minden mást el lehet relativizálni, és azt mondani, hogy bizonyos szempontból jó, ahogy te is teszed a Sátánnal. Ezt viszont senki nem meri.


Nagyon fontos kérdés, hogy mit miért gondolunk erkölcsileg helyesnek vagy helytelennek. De az erkölcsöt nem a levegővel szívjuk magunkba. Valójában nekünk a világ nyugati felén a jóról alkotott fogalmunk Istenből van levezetve, (aki egyaránt az Ó- és Újszövetség Istene), Krisztus tanítása és példája által.


Nem vehetjük csak úgy ki a fa törzsét vagy a ház alapját azt várva, hogy a többi része majd fennmarad a levegőben. Még a jogi rendszerünk és a törvényeink is hallgatólagosan Istenre hivatkoznak. A törvény előtti egyenlőség például abból ered, hogy van egy olyan hatalom, aminek a törvényei beztartásáért egy király és egy jobbágy is azonos módon esik ítélet alá.


A Sátán ezt az erkölcsi rendet rúgta fel, amikor az embert arra buzdította, hogy hozza létre a saját rendjét. Mert az erkölcs is végsősoron a valóságról szól, amit ha figyelmen kívül hagyunk, akkor szenvedni fogunk, mert nem írhatjuk felül a végső igazságot. Nem különb ez attól, mintha nem vennék tudomást az autóban ülve, hogy előttem fal van, és el kéne kanyarodni, hanem azt mondanám, hogy hát jogom van eldönteni, hogy előttem igenis folytatódik az út. Az eredmény az lesz, hogy felkenődök a falra.


Az erkölcs egy térkép, egy igazodási rend a világban. A bűnbeesés egy örökérvényű történet, ami folyamatosan történik. A Sátán rosszat tett (tesz), mert rászedte (rászedi) az embert, hogy önnön ítélete felette áll a valóságnak. És ez rengeteg szenvedés forrása. Ezért rossz a Sátán. Ez nem egy olyan helyzet, amit jogi szempontból vizsgálni lehetne, hogy ki követett el bűnt, mert ez maga a bűn definíciója.

2020. márc. 26. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim válasza:
0%

Hát szerinted "ami rossz, az mindig Istentől eredt", akkor az élet rossz? Nem, az élet nem rossz, az élet a legnagyobb áldás, melyet megtapasztalhatunk. Az életkörülmény már más téma, az az amit a Sátán tett rosszá. Gondolj bele, ott az Éden, ott lehetett volna minden ember, a békességben, amit most az eszünk fel se tud fogni, de hála egy csábításnak, ezeket nem tapasztalhatjuk meg. Csak az tapasztalhatja meg halála után, aki igazként élt.

Jézusra is rámondják, hogy nem létezik, mikor még a történelemkönyvekben is szerepel Názáreti Jézusként. De hát, nem adhatsz valakinek látást, ha még meg se próbálja kinyitni a szemét.

Egy válaszolónak ezt írtad:

"Sehol semmi nem szól róla hogy Sátán nekiállt volna világrendszereket meg kereskedelmet létrehozni. Ezt csak te találtad ki. Vagyis gondolom a szektád, te csak vakon elhitted nekik." Szerintem csak neked lehet szektád, abból is a legrosszabb, hogy ilyen nézeteket vallasz. Amiket írsz, nagyon sátánistás, remélem kecskéket meg más élőlényeket nem kínzol...

És még ezt muszáj: Felteszel egy kérdést, jönnek rá a válaszok, de te nem ezt akartad hallani, te már a kérdés feltétele előtt megválaszoltad a kérdésedet, csak vártad, hogy ki fogja azt leírni.

Én válaszolok a kérdésedre:

"Valójában a Sátán ártott valaha is az embereknek?" Igen, magának az egész emberiségnek.

Remélem mihamarabb kinyílik a szemed. Heló!

2020. márc. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
15%

"Jézusra is rámondják, hogy nem létezik, mikor még a történelemkönyvekben is szerepel Názáreti Jézusként. De hát, nem adhatsz valakinek látást, ha még meg se próbálja kinyitni a szemét."


Hogy írhat ilyet pont egy keresztény?

2020. márc. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim válasza:

"Hogy írhat ilyet pont egy keresztény?"

Figyelj, hiába van áram a szobádban, ha nem kapcsolod fel a lámpát. Addig sötét van.

Reménykedem benne, hogy te egy napon fel fogod kapcsolni a lámpádat...

2020. márc. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!