Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hívők! Belegondoltatok már...

Hívők! Belegondoltatok már valaha, hogy lehetséges, hogy Isten egyszerűen hazudott az embereknek bármiben is?

Figyelt kérdés

Azért hisszük azt, hogy végtelenül hatalmas, mert ő azt mondta, azért hisszük azt, hogy végtelenül jóságos, mert ő azt mondta és ezt még folytathatnánk bármeddig. Mi van akkor, ha közel se végtelen a hatalma és önmagához képest korlátolt valamilyen szinten? Mi van akkor, ha nincs egyedül? Mi van akkor, ha egyszerűen közel sem annyira jóságos, mint azt állítja? Helyzetéből kifolyólag bárhogy manipulálhatja a róla kapott információkat és azokat is csak többszörösen közvetetten érhetjük el és nem ellenőrizhetjük, tekintve, hogy több ezer éve nem jelent meg senkinek. Egyszerűen nem látom értelmét, hogy mindent elhiggyünk csak azért, mert azt mondta. Ez nagybetűs tekintélyelvűség és ebben az esetben azért feltételezzük egyáltalán a személy tekintélyét, mert ő azt mondta, hogy van neki.


A kérdésemben feltételeztem Isten létezését, arról nem akarok vitázni, hogy egyáltalán annak van-e értelme.


2016. máj. 18. 02:58
 1/8 anonim ***** válasza:
20%
Isten nem mondta hogy ő végtelenül hatalmas, vagy végtelenül jóságos!
2016. máj. 18. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%

Szervusz


Mivel a Teremtő a szó szoros értelmében Szent, és tökéletes, ezért az állításod nem alkalmazható Istenre

Nem hazudik, mert nem Tud hazudni, az emberekkel ellentétben.

(4Mózes 23:19) 19 Isten nem ember, hogy hazudjék, Nem is embernek fia, hogy sajnálkozzék.. . .

(Héberek 6:18) . . .lehetetlen, hogy Isten hazudjon,. . .

2016. máj. 18. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
6%

Hogyan érted azt, hogy "jóságos"?

Miért vár bárki is jutalmat Istentől, vagy rettegi büntetését?

.

Isten nem büntet és nem jutalmaz.

Teremtéskor szabad akaratot adott az embernek (ld.: az édenbeli két fa gyümölcse fogyasztásának tiltása, de meg nem akadályozása.) Megmutatta az utat, hogyan lehet Hozzá eljutni és hogyan a kárhozatra.

Aztán az EMBER dönt, hova akar tartani!

Ha valaki Isten Országába akar jutni, SZABAD AKARATÁBÓL betartja az isteni törvényeket. Ez nem jutalom, hanem következmény!

Ha valaki SZABAD AKARATÁBÓL az isteni törvényeket áthágja, az abban előírtak ellenkezőjét cselekszi, nem büntetésképp, hanem önakaratából kerül a Sátán országába. (Pokol)

.

Ha gyerekednek ezt mondod: amennyiben ezt teszed, azt meg nem, akkor karácsonyra megkapod...

Ha a gyerek az elvártakat megteszi, karácsonyra jár a beigért dolog. Az nem jutalom!

Ha gyereked a játszótéren felsegíti pajtását, amit eddíg nem követeltél meg tőle, kap egy szelet csokit. Az jutalom. Ám ha már beszéltél arról, hogy ezt kell tennie és most megtette, a csoki már nem jutalom.

.

Ha erdei kiránduláson útelágazáshoz éersz, ahol tudod, melyik vezet oda, ahova jutni akarsz és azt választod, nem jutalomképp érted el célod, ugyanúgy, ahogy nem büntetés az, ha akarva a másik úton indulsz el és egészen máshol fogsz kikötni, mint ahol tervezted.

2016. máj. 18. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehetséges, hogy az általunk Istennek nevezett entitás Óz a nagy varázsló? Igen, lehetséges. És hogyan fogod őt leleplezni? Kizárólag tettenéréssel, leleplezéssel. Nem logikázással, mások által írt temérdek írás tanulmányozásával, másokkal való vitatkozással, kizárólag tettenéréssel, leleplezéssel. Nyomozz utána, keresd őt, érd tetten, leplezd le!
2016. máj. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én még nem gondoltam bele. Vannak éppen elegen, akik állandóan ezen törik a fejüket.
2016. máj. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem gondotam még bele, nincs okom rá, hogy kételkedjek a dologban. Egy valami szokott megfordulni a fejemben, ha már itt felmerült a szabad akarat kérdése, hogy Isten szabad akaratot adott az embernek, de tulajdonképpen meg azt mondják, hogy "legyen meg a te akaratod". (hogy fogadjuk el Isten akaratát, Jézus is a Getszemáni kertben ezt mondja, teszi) Vagyis ez kicsit nekem olyan, hogy vagy elfogadod azt amit Isten akar veled az életben, vagy nem fogadod el, de akkor a pokolba kerülsz, mert nem úgy éled az életed, ahogy ő azt eredetileg eltervezte neked.
2016. máj. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Ákos13 ***** válasza:

Rendben, tekintsük Istent létezőnek, a Bibliát igaznak.


Szép gondolatmenet. Nekem tetszik. De az a baj vele, hogy Isten nem kizárólag állított dolgokat az Ószövetségben. Ő a cselekedeteivel demonstrálta is mindenre kiterjedő hatalmát. Városokat pusztított el. Kivezetett egy népet Egyiptomból. Mózesnek olyan hatalmat adott, mellyel szétválasztotta a tengert. Vihart bocsátott Jónás hajójára. Özönvizet zúdított a világra.


Hogy jóságos-e? Nem. Az csak propaganda, hogy az emberek mellette álljanak. Valójában az Ószövetségben kifejezetten gonosz.


Azt gondolom, hogy a pozitív oldaláról hazudott, a hatalmáról nem.

2016. máj. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Oké. Csak van egy óriási bibi. Ezeket a dolgokat emberek állították - vagyis ezek egyes emberek véleményei Istenről. Ebből hogy jött le neked az, hogy Isten hazudott?

(segédkérdés: Ha szerintem Obama kékszemű, akkor én tévedtem vagy Obama hazudott?)

2016. júl. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!