Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogy létezhet Isten örök...

Hogy létezhet Isten örök időtől fogva? Mit jelent egyáltalán ez? Nem Volt kezdete? Csak úgy megjelent egyszer?

Figyelt kérdés
Nekem ez kissé érthetetlen , azt meg értem hogy örökké él,mindenható,mindenttudó,de hogy létezhet örök időktől fogva ? Hogy lehetséges hogy a semmiből egyszer csak hopp lesz egy Isten ? :D 14,7 milliárd évvel ezelőtt hol volt ? Másik dimenzióban?
2020. márc. 26. 09:08
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

"Pl. A szándékát? Hiszen a mi sorsunk szempontjából ez sokkal lényegesebb!"

Így igaz!

De sajnos erről 𝐬𝐞𝐦 lehet tudni semmit. Nem, a Bibliát nem ő írta!


"ha én azt állítom, hogy HISZEM, hogy Isten van és mindig is volt és lesz, de bevallom nem értem hogyan lehet ez. Akkor ki röhögnek.

Aztán amikor ők jönnek azzal, hogy TUDOM, hogy anyag mindig is volt van és lesz"

Akik ezt teszik, azok buták.

Te ezt hiszed, más meg azt hiszi, hogy az anyag örök.

Azért van egy kis különbség: anyagmegmaradási törvények léteznek, és anyagot már láttunk.

Istenmegmaradási törvények meg nem léteznek, és isteneket sem láttunk még.

2020. márc. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

Nem bizony, de az én hitem azon alapul, illetve,úgy hiszem igaz az,hogy ő ihlette.


Pontosan, az előzőekben a Hiszem és a Tudom állítások közti különbséget, illetve az azok közti párhuzamot akartam bemutatni. Azt állítani, hogy tudom nem helyes egy ilyen esetben. Ahogy mondtad, maximum hiheti az ember.

2020. márc. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

Renden van.

De két dolgot érdemes észben tartani:

- olyan dologban hiszel, ami nem nagyon valószínű.

- még ha esetleg létezne is valamilyen isten: melyik? A sok 100000-ből? Lehet, hogy olyan, akit nem is ismer senki?

2020. márc. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 KZitus ***** válasza:

#6

"Ezt soha nem tudják megmagyarázni a hívők, semmilyen módon." - ezt nem is a hívőknek kell meg/elmagyarázni, inkább fordítva, el kellene fogadni azt, amit Isten mond magáról, az örökkévalóságáról.

Persze más a helyzet, ha a "hívő" ezt nem fogadja el. Sajnos itt kezdődik az összes emberi probléma, mert mi emberek sokszor úgy hisszük jobban tudjuk mint Isten...pedig mennyire távol áll ez az igazságtól!

2020. márc. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

"el kellene fogadni azt, amit Isten mond magáról"

Hallgatom:

2020. márc. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
#24: Akkor egy aktuális példával élve, Isten szavára most ugyanúgy templomokban kéne gyülekeznünk, szemben az ember szavával?
2020. márc. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!