Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha minden rossz az ember...

Ha minden rossz az ember szabad akarata miatt van, akkor miért léteznek vírusok?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 2. 21:47
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem minden rossz az ember szabad akarata miatt van.
2020. ápr. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Pedig ezt szokták mondani a keresztények.
2020. ápr. 2. 22:17
 3/20 anonim ***** válasza:
85%
Biológiai kérdésekre ne a vallásban keress választ, nem az a dolga. Elvégre akkor sem az asztalost hivod, ha elromlik a tévéd.
2020. ápr. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

De nem az a kérdés, hogy én miben keresem a választ biológiai kérdésekre, hanem hogy a hívők miben keresik a válasz biológiai kérdésekre.

Bibliában nem, mert, mint mondod az nem való erre.

Biológiakönyvben sem, mert aszerint evolúcióval jönnek létre a vírusok.

Akkor hol?

2020. ápr. 2. 22:43
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted minden hívő egyforma és ugyanúgy gondolkodik?
2020. ápr. 2. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Be is fejezheted a félsoros válaszokat, én tökéletesen meg vagyok nélkülük.
2020. ápr. 2. 22:50
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
De nem jogos a kérdésem? Valaki keresztény és hisz a evolúcióban ,valaki nem. Én például úgy gondolom, hogy egyszerűen megtörténnek a dolgok és nekünk az a feladatunk, hogy helyesen helyesen reagáljunk rájuk és helyesen viselkedjünk. Nem gondolkozok azon, hogy mitől is jön meg minek, valamilyen rossz dolgok tényleg az ember akarata miatt történnek, valami a gonosz miatt van, valami meg csak úgy.
2020. ápr. 2. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

"De nem az a kérdés, hogy én miben keresem a választ biológiai kérdésekre, hanem hogy a hívők miben keresik a válasz biológiai kérdésekre."


Ilyen kontextusban nincs olyan, hogy hivők. Nem lehet általánositani, hogy a hivők ezt vagy azt hiszik, mert a hivők mind emberek, mind külön saját világgal, gondolatokkal, véleménnyel.

Ha arra vagy kiváncsi, hogy mi az Egyház (vagy adott vallás) álláspontja a témával kapcsolatban, akkor azt kérdezd. Ha pedig arra vagy kiváncsi, hogy az egyes vallásos emberek mit gondolnak erről, akkor meg fogadd el azt is, ha a válaszolók egy része azt irja, hogy evolúció útján.

2020. ápr. 2. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

"akkor meg fogadd el azt is, ha a válaszolók egy része azt irja, hogy evolúció útján."


Én elfogadnám, ha ezt írná, de az ominózus válaszoló három hozzászólás alatt is csak annyit volt képes elmondani, hogy ő nem gondolkozik semmin, ha az nem érinti a döntéseit.

2020. ápr. 2. 23:26
 10/20 anonim ***** válasza:
50%
Mi köze van ennek a döntéseimhez? Meg minek kéne ilyeneken gondolkodnom? Nem vagyok hülye, hogy ez életemet ilyesmire pazaroljam, hogy van-e evolúció meg honnan jött a világ meg ilyen hülyeségek.
2020. ápr. 2. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!