Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A harcos vulgár materialista...

A harcos vulgár materialista ateisták tényleg nem látják magukat kívülről?

Figyelt kérdés

Azzal kezdeném, hogy úgy általánosságban mint olyan, az ateizmussal nincs bajom. De kérdem én normális dolog felnőttként azzal tölteni az időnket, szidjuk a vallást és azt is aki vallásos? Nem abszurd folyamatosan olyasmivel foglalkozni amit mesének tartunk?


Tudom úgy tűnik kötekedni akarok, vagy megbántani embereket pedig nem így van. Én csak nem tudom felfogni ésszel, hogy amúgy komoly, felelősség tudattal és önállósággal rendelkező embereknek nincs jobb dolga mint folyamatosan olyannal foglalkozni ami szerintük nincs.


Szóval egy harcos ateista nem érzi azt,hogy nem egészen normális az, amit csinál?



2020. ápr. 17. 12:16
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
78%

Szerinted a kérdésed normálisabb, mint az általad kritizált emberek viselkedése?


Másrészt miböl gondolod, hogy folyamatosan ezzel a témával foglalkzonak?

Még ezen az oldalon is elég sok ateista/agnosztikus van, ha mindegyik havonta egyszer ír valamit, akkor is jut minden napra egy-egy ilyesmi válasz - de ettöl még az idejük nagy részében mással foglalkoznak!

2020. ápr. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
82%
Ha a kreacionistak nem dorgolnek allandoan a tobbiek orra ala a hajmereszto suletlensegeiket, akkor az altalad vulgatmaterialistanak nevezett emberek sem ereznenek kenyszert arra, hogy felszolaljanak a hazugsagok, csusztatasok ellen.
2020. ápr. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
7%

"Ha a kreacionistak nem dorgolnek allandoan a tobbiek orra ala a hajmereszto suletlensegeiket"


Először is nem mi izgulunk itt a vallási rovatokban:) Másodszor, ha a materialisták nem dörgölnék állandóan az orrunk alá a hajmeresztős ületlenségeiket, akkor ... is dolgoznánk tovább:)

De mi mindig felszólalunk a hazugságok ellen, cáfoljuk természettudományosan és logikailag is, ellentétben a materialistákkal

2020. ápr. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
87%

"De mi mindig felszólalunk a hazugságok ellen, cáfoljuk természettudományosan és logikailag is, ellentétben a materialistákkal"

Egyetlen tudományos állítást mondj, amit te valaha is cáfoltál!

2020. ápr. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

Van aki csak érdeklődik. De ha nem azt kapja meg, hogy bűnös, mocskos, tudatlan, akkor legalább annyit, hogy hamis vallást követne.

Vagy úgy gondolod, hogy a vallás csak a templomba való? Túristák és harang nélkül?

Beszélni sem kellene róla nem hogy filmet készíteni?

2020. ápr. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
81%

"Először is nem mi izgulunk itt a vallási rovatokban:)"


Ez a valláskritika rovat apafej. És dehogynem izgulsz, látszik az irásodon.

Első mondatod volt, és máris egy csúsztatás és egy hazugság. Ez vagy te, ennyit tudsz. Akkor is hazudsz, ha nem is akarsz, annyira a rutinoddá vált már a gátlástalan hazudozás.

2020. ápr. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
0%

Ahogy olvasom itt némely kérdéseket, kommenteket, egy érdekes dolog jutott az eszembe.

Az emberek sokszor azt mondják, hogy nincs idejük erre, meg arra. Pedig van, az ember arra ér rá, amire időt akar szakitani.

Ekkor történik, hogy a fontoabb dolgok néha háttérbe szorulnak, mert felcserélik a sorrendet, a fontosságban.

Lehet, hogy az életükkel fizetnek ezért, azonban akkor és ott, kicsit sem érdekli, mert az adott dolog, ami érdekli fontosabb az életénél.

2020. ápr. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
95%

Nem normális.

DE ez legtöbbször csak egy reakció egy nem normális helyzetre!


Alapból elég kevés ember van, aki csak úgy szidja a vallást.

Általában ELŐTTE a vallás valamilyen problémát okozott neki.


Ezzel együtt a vallásos emberek, és maga a vallás összességében sokkal erőszakosabb, mint az ateisták.

2020. ápr. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
68%

"Szerinted a kérdésed normálisabb, mint az általad kritizált emberek viselkedése?"


És szerinted az a kérdés normálisabb,amiből ez is kiindult? Gondolom ezt csak egy visszavágó akart lenni,ami egyrészt persze,gyerekes,de az alapja nem hülyeség. Szerintem az is elég gáz,hogy valaki akkora problémának tekinti a vallásos emberek létezését,hogy telebüfögi a róluk szóló kérdéseivel a vallás/valláskritika rovatokat. És lehetne azzal jönni,hogy hát ezek erre vannak,de mégsem...benne van a nevében,hogy vallás kritika,ami alatt nem a vallásos embereket kellene érteni,nem az ő kigúnyolásukra és a személyeskedésre kellene használni.

2020. ápr. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
0%

"Ha a kreacionistak nem dorgolnek allandoan a tobbiek orra ala a hajmereszto suletlensegeiket,"


Jó esetben ezt a vallás kategóriában teszik,ami magában foglalja ezt is,bármennyire is fáj ez neked. Én azt nem értem,hogy akit ennyire zavar a vallás,hogy szinte viszolyog tőle,az mi a bús büdös francért néz fel oda egyáltalán? Tudom,olvastam már,hogy kreacionisták is ott vannak a tudomány témakörnél,nyilván rájuk is vonatkozik,hogy ha nekik fájnak az ott leírtak,akkor nem kell odamenni. De az ateisták nyafogását se tudom jobban megérteni a vallás kategóriában. Az történetesen pont nem az ateistáknak lett kitalálva,de sokszor azt látom,hogy már onnan is űznék ki a vallásosakat.

2020. ápr. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!