Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kik a szilárdan ateista,...

Ozmium42 kérdése:

Kik a szilárdan ateista, materialista kommentelők ebben és a Vallás topicban?

Figyelt kérdés
Lehet sorolni, vagy jelentkezni.
2014. szept. 20. 18:44
 1/10 anonim ***** válasza:
Lehetek első? :)
2014. szept. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hát nem tolonganak eddig, úgyhogy igen, megengedem.
2014. szept. 20. 20:14
 3/10 anonim ***** válasza:
79%

Én például. Én vagyok a gonosz ateista, aki Bibliával meg Koránnal gyújt be télen, szabadidőmben meg zsinagógákat vizelek le, illetve taoteking tekercseket használok vécépapírnak. Én vagyok az ostoba állat, aki személyeskedés nélkül próbál vitázni, lehetőleg alátámasztva az álláspontom, bár néha csak Wikipédiára futja és én hülye el merem várni, hogy aki lepontoz, az indokoljon is.

Rájöttem, hogy ebbe, illetve a Politika rovatba nem érdemes névvel írni, ismerve az átlag Gyakoris hozzáállást, ha egyszer olyat írok, ami pár habzó szájú fanatikusnak nem tetszik (ilyet pedig sokszor csinálok), akkor következőleg már el se olvassák a válaszom, hanem a nevem alapján máris kapom a negatívat.


És igen, már előre foglaltam asztalt a Gyehennán, mert a nálam fényévekkel okosabb hívók szerint az olyan mérhetetlenül gonosz és mellékesen ugyanilyen szinten ostoba emberek, mint én oda kerülnek.

2014. szept. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Jack Wilshere ***** válasza:
Amúgy miért ez az "árukapcsolás" ateista és materialista? Én például naturalistának mondanám magam. De lehetnek közöttünk ateista idealisták is, akik nem hisznek istenben és a körülöttük lévő anyagi világban, hanem csak a saját elméjük létezésében.
2014. szept. 20. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Tartom az árukapcsolást. Ateista ÉS materialista. Tehát a kettő együtt, sőt, szilárdan, tehát nincs semmilyen spirituális elhajlás. Azokra kérdeztem rá, akik vitában is ezt az álláspontot képviselik. Nem azt mondom, hogy ez a két fogalom feltétlenül együtt jár, de én most konkrétan erre kérdeztem rá. Az írjon, vagy olyan neveket írjatok, akik írnak ebbe a két topicba, ateisták is, és materialisták is.
2014. szept. 21. 00:21
 6/10 Jack Wilshere ***** válasza:

Elnézést ha akadékoskodok, de spirituális elhajlás alatt mit értesz? Például a kertemben állva figyelve a teliholdat, megértve mi a hold és a föld és a kettő együttese az univerzumban, e fizikai értelmezés vált ki érzelmeket belőlem, amit én spirituálisnak nevezek.


Csak azért írom ezt, mert észrevételem szerint mindenki mást ért spiritualitás alatt.

2014. szept. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem értem, hogy mire akarsz kilyukadni. Egy materialista nem hiszi, hogy létezik lélek ("spirit"). Még ha vannak is érzelmei és elgondolásai, az agyának biokémiájára vezeti vissza. Nem hisz semmilyen "anyagon túli valóságban", csodákban és misztikumokban.
2014. szept. 21. 13:18
 8/10 anonim ***** válasza:

Részemről ateista és materialista vagyok, nem is értem, miként lehetne elválasztani a kettőt.

Ateistaként nem gondolom, hogy Isten létezne, ezért a magyarázatokat a materializmusban találom meg.

Hinni ugyan ebben sem hiszek, csak úgy gondolom, hogy ez a valószínű, ez a valóság. Hinni akkor sem hinnék Istenben, ha bebizonyosodna, hogy mégis van, akkor tudnám, hogy létezik, de amíg erre nincs konkrétum, addig feleslegesnek tartom a feltételezést.

Egyébként inkább csak itt írok válaszokat, vagy kérdezek néha, a vallás rovatban ritkán nyilvánítok véleményt, általában oda be sem nézek, nem rám tartozik.

Különben mi a célod ezzel a kérdéssel?

üdv

tzolko

2014. szept. 22. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A józan ítélőképességnek ez az egyedüli " üdvözítő" a útja..

Bár materializmus is egy korlátozott szemlélet, de az ateista minden irányban nyitott, hiszen mindig készen áll az érvelésre, szellemi konfrontációra...

2014. szept. 22. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ateista vagyok és elítélem a vallásosakat, a vallásokat, amiért milliók élete szárad rajtuk, most is folynak vallásháborúk, sokan halnak meg. Soha, sehol nem haltak meg annyian, mint vallás miatt.
2014. szept. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!