Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért kellett Jézus halála a...

Miért kellett Jézus halála a megváltáshoz?

Figyelt kérdés
Mi pluszt adott ez a megváltáshoz ahhoz képest, mint ha isten egy szavával megváltja az emberiséget?
2020. ápr. 20. 11:36
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
14%
A bűn zsoldja a halál. Nem hallottál még erről?
2020. ápr. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:

Persze hogy hallottam róla. Ahogy arról is, hogy ettől vált meg minket isten, ha elfogadjuk.

De a kérdésem arról szólt, hogy minek kellett ehhez Jézus kereszthalála? Mi olyat adott ez a megváltáshoz amire isten ne lett volna képes ha szimplán csak megváltja az embereket?

2020. ápr. 20. 12:03
 3/29 anonim ***** válasza:
0%

Benne van a nevében: "megváltás", vagy felmentés.


Sajnos sokan gondolkodnak igy. Azonban ezzel azt közvetitik, hogy a Teremtőnek kötelessége a helytelenségeket megbocsátani, elnézni. Egy másik ilyen kérdésben irtam, hogy nem csak annyi történt, hogy hozzányultak ahhoz ami nem illeti meg Őket.

Sokkal többről volt, és van itt szó.

Istent az Édenben hazugsággal vádolták, és azt állitották Róla, hogy a Teremtményeit szándékosan megfosztja a "jó dolgoktól, és az Ember maga is eltudja dönteni mi a jó és mi nem.

A Későbbiekben a lázadást szitó angyal, az embereket is megvádolta, hogy Hűtlen a teremtőjéhez, és csak érdekből, és nem szeretetből fogad szót, vagy él Istennel összhangban.

Ha csak simán elfedte volna ezeket a helytelenségeket és a lázadást, akkor bármikor kilehetett volna játszani ezzel az ürüggyel.

Ezért olyan megoldást hozott, ami egyszer és mindenkorra lezárja a hamis vádakat, lázadó érveléseket. Az esetleges "lázadásra" pedig azonnali itélet és annak végre hajtásával válaszol, és senki nem fogja megkérdezni, hogy jogos volt-e?

2020. ápr. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
40%
Ok, így értem. Nos, a bűnért vagy magad adod az életed (és akkor véged), vagy helyettesítő áldozat is megválthat, viszont ez csak tökéletes ember lehet. Tökéletes pedig nincs, csak az Isten. Így Isten emberré lett, és a vérét adta értünk, h aki hisz örök élete legyen. Isten a szavával ezt nem tehette meg. Az egésznek nagyon sok tanulsága van, mi keresztények ezeket tanuljuk/megtanultuk.
2020. ápr. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

Nem az volt a lényeg hogy ez istennek kötelessége-e vagy sem. Megtette, ez a lényeg.

A hangsúly azon van, hogy miért kellett ehhez ez a tökéletes áldozat, miért igényel ez bármilyen áldozatot?

2020. ápr. 20. 12:20
 6/29 anonim ***** válasza:
16%

Mert Ádám elvesztette a Tökéletességét. Az utódai pedig ezután születtek. Ennél fogva nem tudott már tökéletességet átörökiteni, vagy átadni nekik.

Ezt helyre állitandó megoldás, hogy valaki Ádám helyébe lép, az utódok érdekében.

Ádám jogosan kapta a büntetését, Jézus nem. Igy "helyet cserélt Ádámmal, és ezáltal lett "Atyja" az utódoknak. Ami a megfelelő időben és módon megvalósitja, az emberek tökéletességének, és örök életének lehetőségét.

2020. ápr. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Te jó ég, 24%-os, mondd, hogy nem vagy keresztény! Hogy lehet ilyen igazságtalan, eretnek képet lefesteni istenről, akinek ezek szerint az a célja, hogy ha jogtalanul ártatlanokon is, de behajtsa a büntetést?
2020. ápr. 20. 12:35
 8/29 anonim ***** válasza:
16%

"Nem az volt a lényeg hogy ez istennek kötelessége-e vagy sem."

De, ez is lényeg. Ha nem ismered a témát, akkor hogyan döntöd el, hogy mi a lényeg? Csak nem provokáció a célod?


"A hangsúly azon van, hogy miért kellett ehhez ez a tökéletes áldozat, miért igényel ez bármilyen áldozatot?"

Írtam, hogy ez sok mindenre megtanítja a keresztényt, de most nem fogom leírni, mert múlt héten kb. 1000x volt szó erről, és kissé kifejtős a téma. A 24%-os is érintett pár dolgot.

Ha meg akarsz térni, csak rajta. A világi ember sok mindent úgysem ért meg ebből, mert nem is teheti. Ehhez Isten Lelke is kell

2020. ápr. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
19%

"Te jó ég, 24%-os, mondd, hogy nem vagy keresztény! Hogy lehet ilyen igazságtalan, eretnek képet lefesteni istenről, akinek ezek szerint az a célja, hogy ha jogtalanul ártatlanokon is, de behajtsa a büntetést?"

Na ezt fejtsd ki kérlek, mert ez így ordas nagy marhaság, amit írtál.

2020. ápr. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

"De, ez is lényeg. "

Más kérdésnél lehet, az én kérdésem szempontjából teljesen irreleváns, ha már megtörtént a megváltás.


"Írtam, hogy ez sok mindenre megtanítja a keresztényt"

Mire? Az, hogy "van válasz" az valójában nem válasz.


"Na ezt fejtsd ki kérlek, mert ez így ordas nagy marhaság, amit írtál."

Nem én írtam, hanem a 24%-os. Én csak azon hüledeztem, hogy írhatott ilyet...

2020. ápr. 20. 12:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!