Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Muszlimok ti miért vagytok...

Muszlimok ti miért vagytok biztosak abban hogy a ti vallásotok az igazi? Én keresztény vagyok és egy kicsit mindig is elítéltem a vallásotokat.

Figyelt kérdés
Pl..:Jézus tól számítjuk az időt de ti ugye kr. u. 606 tól talán? (bocsi nem tudom pontosan)

2015. dec. 26. 21:24
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
92%
MINDEN vallás hívei a sajátjukat hiszik az igazinak, nem csak a muszlimok.
2015. dec. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Oké de itt a MÉRT a kérdés
2015. dec. 26. 21:33
 3/25 anonim ***** válasza:
85%

Te miért vagy biztos benne, hogy a te vallásod a igazi?

Ha erre tudod a választ, akkö9r megválaszoltad a saját kérdésed.


Jézustól csak az emberiség egy része számítja az időt - és azok nagy része sem a hite miatt.


" (bocsi nem tudom pontosan)" - Ha ennyit sem tudsz miért is ítéled el őket? Mennyit tudsz róluk - vagy bármely más vallásról?

Honnan veszed magadnak a bátorságot az ítélkezésre?


Pont ezt utálom a legtöbb vallásban, aminek te vagy az iskolapéldája: csak a más vallásban hívők támadása erősíti a saját hitét(?).

Te hiszel valamiben: foglalkozz/higgy abban - ne mások hitével foglalkozz!

Jobb keresztény leszel attól, ha egy más hitűt provokálsz?

2015. dec. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim válasza:
97%

Azért hiszik az övéiket igazinak amiért te is a tiedet.


Te is csak egy könyvnek adsz igazat, ők is. Ugyanolyanok vagytok. Ez a hit ereje. Egyikőtöök se bírja a másiknak bebizonyítani hogy neki van igaza...

2015. dec. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
69%
Az iszlám időszámítás 622-től kezdődik. Mivel még ennek sem tudtál utánanézni nyilvánvaló hogy a Koránt sem olvastad. Nem tudom mi alapján ítéled el az iszlámot, csak feltételezni tudom hogy az alapján amit a médiában hallasz. Javaslom előbb olvasd el a Koránt. Egybként meg az idő számítása miért befolyásolja ezt szerinted? :)
2015. dec. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 Andizsuzsi ***** válasza:
92%

Miután a muszlimok Mohamedet tekintik Istem küldöttének, ezért logikus, hogy ők tőle számítják az időt, ahogy mi Jézustól.

Ha te keresztény vagy, akkor ismered:

„Ne ítélj, hogy ne ítéltess…..

Ezt soha ne felejtsétek el, mert soha nem tudhatjátok, hogy akit megítéltek, az milyen szerepet tölt be Isten tenyerén.”

2015. dec. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 Sunshinedoll ***** válasza:
96%
Jézus nem erre tanított...
2015. dec. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
97%

én is keresztény vagyok de tudom a muszlim választ


úgy gondolják az ő szent könyvük a Korán rövid idő alatt lett kinyilatkoztatva és Isten követlen beszéde, kvázi írt egy könyvet Isten az embereknek, és úgy ahogy van odaadta


úgy gondolják más vallások hitelességét is elismerik részben, hiszen elismerik az ószövetségi prófétákat, és pusztán prófétának magát Jézust is elismerik, viszont egyszerűbb vallást kínálnak, nincsen annyi szabály mint a zsidóknál, nincsenek azok a krisztológiai viták amik az Iszlám keletkezésekor a keresztényeket foglalkoztatták


ebben látják bizonyítékát, hogy Isten a Koránnal helyreállította azt amit részben már korábban is kinyilatkoztatott, de azt emberek eltorzították


úgy gondolják a zsidók túl sok szabályt alkalmaznak, a kereszténység egyik fontos eleme az ember bűnössége és újra és újra megtérése, szerintük az Iszlám bizonyítja, hogy Isten egyszerű és ésszerű törvényeket adott, és aki ezeknek engedelmeskedik (behódol) az üdvözülhet


úgy gondolják az övék az egyetlen valódi monoteizmus, itt nehéz velük vitatkozni, mivel a Koránban amiről úgy gondolják közvetlen Isten szava az áll, hogy sem a keresztények nem monoteisták sem a zsidók, a keresztények a szentháromság miatt(felesleges magyarázni, és hasonlatokat hozni, azt mondják ez 3 istenbe vetett hit, mert a Korán azt mondja), a zsidók meg mert antropomorfizálnak (amit még ha igaznak is tatanánk akkor sem értem ez miért politeizmus)


úgy vélik Isten visszavitte őket a helyes útra, ezt olyan dolgokban vélik bizonyosnak látni ,h pl szerintük az Istentiszteleti nap a péntek, a zsidók gonosz módon ragaszkodtak a szombathoz, ezért Isten inkább teherré mint könnyebbséggé tette nekik, a keresztények erre rájöttek, de ők tévejgők és nem tudtak ragaszkodni az igazsághoz, ezért nem péntekre hanem vasárnapra tették, nem így a muszlimok akik a teljes igazsághoz ragaszkodnak


és ha megkérdezed mi a bizonyíték arra, hogy Isten valóban a pénteket akarja az ünnepnapnak ,a válasz, hogy hát mert a Koránban kinyilatkoztatta, de még indokolja is, hisz köztudott, hogy Ádám és Éva teremtése pénteken történt

2015. dec. 26. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
77%

"Én keresztény vagyok és egy kicsit mindig is elítéltem a vallásotokat."

És elárulod, hogy ez kit érdekel?

Vagy mit szerettél volna elérni ezzel a mondattal?

Esetleg lesz valami következménye annak, hogy elítéled őket?


Egyébként mit ítélsz el benne?

2015. dec. 26. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Állj nem utálom a vallást hanem elítélem egyes különös/kegyetlen szokása miatt aminek szerintem nincs értelme ezért szeretnék egy normális muszlimmal beszélgetni hogy mi miért van. Nem a szentkönyvük érdekel azt megtalálhatom szinte mindenhol. Engem a világnézetük érdekel, hogy ők mit gondolnak stb. Nem az érdekel mit kéne csinálniuk hanem mit csinálnak.
2015. dec. 27. 01:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!