Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A reformátusok szerint üdvözül...

Tgt kérdése:

A reformátusok szerint üdvözülhet-e egy katolikus?

Figyelt kérdés

A Kálvinista apologetika nevű református honlapon azt olvashatjuk:


„Üdvözülhet-e egy római katolikus? Igen, üdvözülhet, viszont abban az esetben nem, ha ragaszkodik a római katolikus teológia tanításaihoz.

[link]


Valóban ezt gondolják a reformátusok?



2020. máj. 8. 17:24
1 2 3 4 5 6
 41/53 anonim ***** válasza:
77%

#8

Ezt linkelnéd? Mert elég nagy kamunak tűnik és rád jellemző a folyamatos hazug rágalmazás, kicsit élénk a szektás fantáziád.

2020. máj. 11. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/53 anonim ***** válasza:
0%

"Ha tettek nem tükrözik a krisztusi utat, azzal Krisztust megtagadod. " - Erről szól a római katolicizmus, ha nem vetted volna észre, mint gyakorló katolikus.


Jak 1:22 Az igének pedig megtartói legyetek és ne csak hallgatói, megcsalván magatokat.

   Jak 1:23 Mert ha valaki hallgatója az igének és nem megtartója, az ilyen hasonlatos ahhoz az emberhez, aki tükörben nézi az ő természet szerinti ábrázatát:

   Jak 1:24 Mert megnézte magát és elment, és azonnal elfelejtette, milyen volt.

   Jak 1:25 De aki belenéz a szabadság tökéletes törvényébe és megmarad amellett, az nem feledékeny hallgató, sőt cselekedet követője lévén, az boldog lesz az ő cselekedetében.


Tit 1:16 Vallják, hogy Istent ismerik, de cselekedeteikkel tagadják, mivelhogy utálatosak és hitetlenek és minden jó cselekedetre méltatlanok.


2Ján 1:9 Aki félrelép és nem marad meg a Krisztus tudománya mellett, annak egynek sincs Istene. Aki megmarad a Krisztus tudománya mellett, mind az Atya, mind a Fiú az övé.

2Ján 1:10 Ha valaki elmegy hozzátok és nem ezt a tudományt viszi, ne fogadjátok azt be házatokba, és azt ne köszöntsétek;

2Ján 1:11 Mert aki köszönti azt, részes annak gonosz cselekedeteiben.


Róm 16:17 Kérlek pedig titeket atyámfiai, vigyázzatok azokra, akik szakadásokat és botránkozásokat okoznak a tudomány körül, melyet tanultatok; és azoktól hajoljatok el.

Róm 16:18 Mert az ilyenek a mi Urunk Jézus Krisztusnak nem szolgálnak, hanem az ő hasuknak; és nyájas beszéddel, meg hízelkedéssel megcsalják az ártatlanoknak szívét.


Ha nem vagy hajlandó elhajolni, akkor nem ártatlan szívű vagy, hanem a nyájas beszédű hízelkedő csalókhoz!

2020. máj. 11. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/53 anonim ***** válasza:
79%

Én biztos vagyok benne, hogy neked ez a véleményed. Sajnálom, hogy nem értesz meg. Senkit nem áll szándékomban átverni. Amit írtam, azért írtam, mert így gondolom, de nem kell elfogadnod. Nem tartom feladatomnak a térítést.


Azért vitattam, mert olyan állításokat tulajdonítotok a katolikusoknak, amik nem igazak, és a katolikus egyház nem állít ilyeneket.


(amúgy a búcsúcédulákat sem tartották üdvözítő erejűnek, mert halásos bűnök alól nem adtak feloldozást. A szeplőtelen fogantatás pedig csak a XIX. századtól dogma, szóval emiatt senkit nem átkoztak ki. Még Luther is egyetértett vele, csak így nem nevezte meg, mivel mint hittétel akkor még nem létezett. Csak a pontosság kedvéért.)


Lásd be, szükségetek van ránk, katolikusokra, különben nem lenne kit gyűlölnötök. Az identitásotok belőlünk merítitek, az általunk érzett ellenszenvetekből. Ellenségkép nélkül nincs is hitetek. Nem gyógyírt kerestek a bajra, hanem felelőst a nyomorúságra. Önmagatokat áldozatnak mondjátok, mert akkor lehet elkövetőtök, akinek a gyűlöletére fel vagytok jogosítva.


Tudod,miből gondolom ezt? Onnan, hogy ugyanezen alapon az ortodox és ókeleti egyházakat is ostorozhatnád, mert tanításban elég kevés a különbség. De neked a katolikusokkal van csak történelmi sérelmed és tudod miért? Mert mi vagyunk a rivális, nem a koptok meg az örmények. A katolikus prominencia az, ami nektek fáj. Mert ha a tanítás lenne probléma, nem ezt csinálnátok.


Ez bizony akkor is egy politikai ideológiai megfontolás, hiába mondjátok, hogy nem politizáltok. Történelmi sérelmekkel, világösszeesküvésekkel érvelni nem hitvita, hanem politika.


A fentebbieket természetesen egyéni felelősségben értem. Aki ezt nem csibálja, arra ez nem vonatkozik, felekezettől függetlenül.

2020. máj. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/53 anonim ***** válasza:
82%

Titus Pullo:


Minden szekta a Római Katolikus Egyházat tekinti a legnagyobb ellenségének.


Az a szekta, ahová én jártam, lényegében azt tanította, hogy a Jelenések könyve az Egyház elleni küzdelemről szól.


Pont ez igazolja, hogy Róma a legjobb, mert annyian gyűlölik. Egyébként nem foglalkoznának vele.

2020. máj. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/53 anonim ***** válasza:
0%

Róma valóban a legjobb valamiben, a kérdés, hogy miben?

(az egyik válasz gyermekekkel kapcsolatos)


Mekka is legjobb valamiben, a kérés, hogy miben?

(az egyik válasz késsel kapcsolatos)

2020. máj. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/53 anonim ***** válasza:
72%

Napok ota nézegetem Nagy Gergely - Szász Péter teológiai ,Kálvinista- Katolikus vitáikat youtube- on.

Szász mint katolikus apologéta szépen zsírba teszi Nagy Gergelyt.

Katolikus inkvizícióról,bálványokról,mennybe menetelről,dogmatikárol vannak fenn vitaestek.Tessek nézevetni hülyeségek írása helyett.

2020. máj. 13. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/53 anonim ***** válasza:
0%

"Pont ez igazolja, hogy Róma a legjobb, mert annyian gyűlölik."


Hogy mersz te ágálni a hamisság fellegvára, Róma mellett, amit az Úr gyűlöl?!


Zsid 1:9 Szeretted az igazságot és gyűlölted a hamisságot: annak okáért felkent téged az Isten, a te Istened, örömnek olajával a te társaid felett.


Jel 17:5 És az ő homlokára egy név vala írva: Titok; a nagy Babilon, a paráznáknak és a föld utálatosságainak anyja.

   Jel 17:6 És látám, hogy az asszony részeg vala a szentek vérétől és a Jézus bizonyságtevőinek vérétől; és nagy csodálkozással csodálkozám, mikor látám őt.


Jel 18:2 És kiálta [teljes] erejéből, nagy szóval mondván: Leomlott, leomlott a nagy Babilon, és lett ördögöknek lakhelyévé, minden tisztátalan léleknek tömlöcévé, és minden tisztátalan és gyűlölséges madárnak tömlöcévé.

Jel 18:4 És hallék más szózatot a mennyből, amely ezt mondja vala: Fussatok ki belőle én népem, hogy ne legyetek részesek az ő bűneiben, és ne kapjatok az ő csapásaiból:

   Jel 18:5 Mert az ő bűnei az égig hatottak, és megemlékezett az Isten az ő gonoszságairól.

2020. máj. 14. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/53 anonim ***** válasza:
65%

"Hogy mersz te ágálni a hamisság fellegvára, Róma mellett, amit az Úr gyűlöl?!"

Na már istennek is képzeled magad? Tudtommal egy Isten van, s az nem te vagy, bármennyire is annak képzeled magad, te istenkaromlo.

2020. máj. 14. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/53 anonim ***** válasza:

Jel 17:6 És látám, hogy az asszony részeg vala a szentek vérétől és a Jézus bizonyságtevőinek vérétől; és nagy csodálkozással csodálkozám, mikor látám őt."


Ez pl hogyan vonatkozik a Római katolucizmus intézményére?

Milyen történelmi események alapján gondolható ez ?

2020. máj. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/53 anonim ***** válasza:
92%
Jó kérdés, mert sok sok ezer katolikus vértanú van, akár csak a korai századokban, akár napjainkban, akik mind Krisztusért adták életüket, akár a Római Bír. területen, akár távol-keleten, vagy közel-keleten.
2020. máj. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!