Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Valakinek sikerült már kitérít...

Valakinek sikerült már kitérítenie a hitéből keresztényt?

Figyelt kérdés
2020. máj. 21. 22:42
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
50%

"Nem, nem mindegy, minden vallás káros sajnos."

Hát, ezzel a hozzáállással és látásmóddal neked nem sokat fog majd sikerülni... :))

Egyébként egy emberi élet során sokat változunk. Egy alapjaiban hívőnek is vannak olyan periódusai, mikor kevésbé hisz, ez nem konstans dolog.

2020. máj. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Utolsónak mondanám, hogy egy közeli ismerősömet mégiscsak sikerült :)
2020. máj. 22. 10:41
 13/22 A kérdező kommentje:
Halljuk tehát a vallás "hasznos jellemzőit".
2020. máj. 22. 10:42
 14/22 anonim ***** válasza:
78%

A vallásos egy erkölcsi rendszer mellet leteszi a voksát.

Ez lehet jó és rossz tulajdonság is. Például a budhizmusban, taoizmusban, kereszténységben ez jó tulajdonság.

A legtöbb karitatív szervezet vallási alapítású, (egyébként a legtöbb híres egyetem is).

2020. máj. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Egyébként aki a történelmi ismereteimet vonja kétségbe, annak mondanám, hogy nem vagyok történész, de azért 92%-osra leérettségiztem töriből anno. És én elég sok gyilkolászást, hamis hatalmat látok a vallások miatt a történelemben, még jelenleg is. Nem tudom vajon miért gondolhattad azt, hogy a történelem majd a vallás nem-károsságát támasztja alá, de majd kifejted... :)
2020. máj. 22. 11:05
 16/22 anonim ***** válasza:
75%

A középkorban a kereszténység csak egy hatalom megerősítő eszköz volt.

A köznépnek lefordítani sem engedték, mert az a hatalom meggyengüléséhez vezetett volna.

Ezt a kereszténységet kár lenne összehasonlítani a mostanival.


Sajnos minden ideológiának, vallásnak meg van a lehetősége, az elszektásodásnak.

Legyen az kereszténység, liberalizmus, marxizmus,fasizmus, kapitalizmus....


Bármi aminek van egy jól elkülöníthető gondolatisága, alkalmas más emberek befojására, de ez nem azt jelenti, hogy maga az eszme a rossz, hanem, hogy rossz emberek használják ki.

2020. máj. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
88%

A vallásokkal - így a kereszténységgel is - az a probléma, hogy nincsen belső korlátjuk. Ez azt jelenti, hogy ha kívülről nem szabályozzák valahogyan, akkor belülről egyáltalán nem biztos, hogy szabályozni fogja magát. Lehetséges, hogy akár a legdurvább irányba elmegy - AKÁRMILYEN messzire.

Lásd például Ábrahám és Izsák történetét: ha az lett volna a vége, hogy mégis feláldozzák, abból lett volna valami probléma?

Semmi, természetesen.

Sőt: akkor most a Bibliában ez a történet az isten nagyságát hirdetné.

És a nép csuklás nélkül le is nyelné.


Úgyhogy itt nem igaz, hogy nem maga az eszme rossz.

De, az eszme is rossz.

2020. máj. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Én magamtól tértem ki.


Ateista lettem.

2020. máj. 22. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Hozzátenném, hogy normális embernek nem az a célja, hogy minél több embert kitérítsen. Ez a vallásos emberek célja.

Egy normális ember két dologra figyel:

1: Gondolkodó és tájékozott emberek legyenek!

2: Mindenki találja meg azt a szemléletet, ami őneki a legjobb.

Egy hívő beállítottságú ember csak legyen hívő, mert neki ez a jó, így boldogul a legjobban az életben.

De ne legyen tudománytagadó, se fanatikus!

Ez a lényeg.

2020. máj. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 Leveltetu ***** válasza:
En ugy gondolom, hogy az emberek nagy resze meg mai napig nem tesz kulombseget a hit es a vallas kozott... Hite mindenkinek van, vallasa csak azoknak van akik korlatok koze menekulve beallnak a sorba, mert igy konnyebb elfogadni, hogy maganyosak.
2020. máj. 25. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!