Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért mondják sokan, hogy...

Miért mondják sokan, hogy Jézus jó, méltó bölcs ember volt?

Figyelt kérdés
Úgy tartják a hívők, hogy Jézus egy igazszívű, bölcs ember volt. Nekem ezzel kapcsolatban kétségeim vannak. Ugye az evangéliumok ábrázolása szerint Jézus egészen bizonyosan hitt az örökké tartó bűnhődésben, továbbá több helyen találkozunk a bosszúszomjas düh megnyilvánulásával azokkal az emberekkel szemben, akik nem hallgatták meg az ő prédikációit. És itt kezdődnek a gondok számomra. Az egyik, hogy senki sem hihet az örökké tartó bűnhődésben, aki valóban mélyen humánus érzületű. Aki ilyen ember, az egyszerűen nem hihet ilyen dologban, üti az egyik a másikat. A másik gond, hogy ugyan a bosszúszomjas düh megnyilvánulása, ami Jézusnál is tapasztalható, nem ritka a prédikátoroknál, azonban a különleges kiválósággal nehezen egyeztethetõ össze. Szókratésznál például nem találjuk meg ezt a hozzáállást. Leírásokból tudjuk, hogy Szókratész igen szelíd és előzékeny volt azokhoz, akik nem akartak hallgatni rá. Szerintem ez a magatartás sokkal inkább méltó egy bölcshöz, mint az indulatoskodás. Tehát számomra valahogyan nem stimmel a Jézus körüli imádat, nem tudok vele egyetérteni.

2020. máj. 24. 21:58
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

#10


Már eleve az is kérdés, hogy Jézus tanítása mennyire felelt meg a korabeli rabbinikus tanításoknak. Vajon össze lehetett egyeztetni a Tórával, és annak korabeli értelmezésével, vagy pedig új dolgokat (=eretnekséget) hirdetett?


A korabeli rabbik értelmezése szerint a Messiás ténylegesen Isten fia (=isteni személy) lesz, akinek joga lesz a Tóra hagyományos értelmezését itt-ott (pl. válólevél) felülírni?


Mert ha nem, akkor miért várta akárki, hogy örömmel fogadják majd?

2020. máj. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
12%

"Tehát számomra valahogyan nem stimmel a Jézus körüli imádat, nem tudok vele egyetérteni."



Igen, érthető ez a hozzáállásod Jézushoz, mindaddig amíg meg nem tértél!

Egyébként a korabeli zsidók is meg akarták kövezni Jézust, amire azt a választ kapták Jézustól ami egyébként a Te kérdésedre is a válasz:



János10.32. Jézus így szólt hozzájuk: sok eszményi dolgot mutattam nektek (tártam elétek), melyek az Atyából valók, azok közül melyik dologért köveztek meg engem ?

János10.33. A zsidók ezt válaszolták neki: eszményi dologért (munkálkodásért) nem kövezünk meg téged, hanem a káromlásért, mivelhogy te ember létedre Istenné teszed magad.

2020. máj. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!