Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jézus Krisztus azért irtott...

Jézus Krisztus azért irtott ki nemzeteket, mert a népeknek csoportlelke van?

Figyelt kérdés
Ez megmagyarázná, hogy miért bűnös mindenki egy másik miatt. (habár további rejtély, hogy miért kellett olyan sokat várni, hogy meghaljon azokért a bűnökért, amiket elrendelt).

2020. máj. 26. 23:54
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:

Oké, akkor ezt nem fogadod el, bár akkor ez a kérdés sem kéne, hogy releváns legyen. Vagy akkor szerinted egy gonosz Istenre hivatkozva tette Jézus azt, amit? Mert ő bizony arra az Istenre hivatkozott, és jól ismerte az Írást, tehát tudnia kellett volna ezt, nem?


S még mindig ott van a Jelenések és az utolsó ítélet.

2020. máj. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 tgt ***** válasza:
Isten nem gonosz, én ilyet nem állítottam.
2020. máj. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
Én sem mondom, hogy ezt mondod, azért kérdeztem. De nem próbálnád meg elmagyarázni, kérlek? Azzal nem sokra megyek, hogy azt hajtogatod, hogy nincs igazam, és eddig még nem fogalmaztál meg egyetlen állítást sem az enyémmel szemben, és nem mondtál semmit a felvetésemre a Jelenésekkel kapcsolatban.
2020. máj. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 tgt ***** válasza:
Ebben a kérdésben az egyetlen hiteles forrás Jézus, aki soha nem állította magáról, hogy Isten. Jó zsidó emberként ugyanolyan alázattal imádkozott Istenhez, mint bármelyik másik zsidó ember. Például így imádkozott: "Halljad, Izráel, az Úr, a mi Istenünk, egy Úr".
2020. máj. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!