Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kedves Ateisták ! Miért nem...

Kedves Ateisták ! Miért nem hisztek Istenben ? Soha nem voltatok vallásosak, vagy később alakult ki ez nálatok ?

Figyelt kérdés

Igazából én magamon veszem észre, hogy egyre kevésbé hiszek a vallásban és Istenben, kezdek eltávolodni.


Az egész vallás zavaros, a Bibliában meg abszurd dolgok vannak. Isten nem is biztos, hogy létezik.


Egy 1000 éves poros mesekönyv, meg hogy Isten csuhás szolgái mit papolnak itt lenn a Földön, semmit nem bizonyít...


Az Ég áldjon titeket :D



2020. jún. 5. 23:39
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
90%

1. Nem neveltek hívőnek.

2. Nem látok benne logikát.

3. Nem értek egyet több tanával.

4. Semmilyen bizonyíték nincs arra, hogy egy szó is igaz lenne.

5. Nem szimpatikus mindaz, amit a nevében elkövetnek, néha a mai napig.

6. Nem tud semmi olyat nyújtani, amit más módon ne szereznék meg (pl közösséget).

2020. jún. 5. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

1-es,esetleg kifejtenéd bővebben?


En vallásos neveltetésben részesültem szüleim által, volt vasárnapi misére járás.


Aztán az élet lehetetlenebbnél lehetetlenebb helyzetekbe sodort engem, kudarcról kudarc ért engem.


Nem tetszik, hogy mindent be akarnak nekem adni, mint egy konzervet. Én nem konzervet akarok enni, hanem magam összeválogatni a hozzávalókat, és abból főzni magamnak.


Nem akarok szolgalelkű lenni, én eldöntöm, mi a jó nekem.


Abszurditásokat és ellentmondásokat találok a Könyvben.


Isten bárányai, hm? Én nem birka akarok lenni, akit terelgetnek, hanem gondolodó ember.

2020. jún. 5. 23:50
 3/18 anonim ***** válasza:
88%
Nagyon helyes, kerdezo, jo uton haladsz a kritikus vilaglatas fele ;)
2020. jún. 5. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Talán megtaláltam a legütősebb érvelést a vallás és isten ellen.


Ha valóban létezik Isten, ő nem kérkedne azzal, hogy amúgy én megteremtettem a Világot nézzétek milyen fasza csávó vagyok.


Nem hangsúlyozná állandóan, hogy ő milyen tökéletes, és nem lenne ekkora egója, nem tüntetné fel magát sérthetetlennek.


Nem fenyegetőzne állandóan a Pokollal.


ÉS A LEGFONTOSABB MIND KÖZÜL : ISTEN MEGISMERHETETLEN!!!!! Ha valóban létezik, akkor semmit se lehet tudni róla, mert olyan végtelen.


A Biblia meg túl szájbarágós. És kész konzerveket akár átadni nekünk, hogy ne gondolkodjunk.


Nos, én a "konzervek" helyett inkább a saját alapanyagokból előállított ételt preferálom.


A csuhás szolgák pedig mindig csak betanult szöveget bifláznak vissza, nincs 1 önálló gondolatuk sem.

2020. jún. 6. 00:18
 5/18 anonim ***** válasza:
88%
Teljesen jól leírtatok mindent. Talán még annyit tennék hozzá, hogy annyi más vallás és hiedelem van, miért pont a kereszténységben kéne hinni? A kereszténység előtt ott voltak az ókori vallások, bennük is hittek, azok az istenek hova tűntek? Pusztán mitológia ma már. Szerintem vagy az összes igaz, vagy egyik sem. A keresztény vallás is csak egy a sok közül, amiket az emberek alkottak saját maguknak. Az én szememben az ember teremtette az Istent, és nem fordítva.
2020. jún. 6. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
86%

Jártam hittanra, imádkoztam rendszeresen, voltam elsőáldozáson. De. Rá kellett jönnöm hogy Isten nem fogja megállítani a belém kötekvő többi gyereket akik suli után el akarnak verni ezért inkább önvédelmet tanultam. Az (és az ismeretség amit közben szereztem) képes volt visszatartani őket, milyen érdekes. Heti kettő edzés többet tett értem mint Isten aki miatt naponta háromszor imádkoztam és heti egyszer jártam misére.


Meg egyébként is: még ha volt is Isten (tegyük fel a vita kedvéért hogy volt), mi a garancia arra hogy még mindig van? Elvégre van Mona Lisa, de Leonardo Da Vinci már nincs...


Plusz Christopher Hitchens és George Carlin egy rakás érvet fel tudott hozni hogy az intézményesített vallás miért egyenlő egy ordas nagy csalással.

https://www.youtube.com/watch?v=-8CsdYIOuCY

https://www.youtube.com/watch?v=4R5GNaJyMtI

2020. jún. 6. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
96%

Sajnos en a szuleim altal mar bele szulettem egy igen eros szektaba. “Keresztenyek” de szoges ellentetben allnak barmilyen Katolikus, vagy Reformatus elvekkel.

15 eves voltam amikor ki tudtam onnan szabadulni, es elkezdeni normalis eletet elni, ez 6 eve volt. Sajnos az egesz gyerekkorom es korai kamasz eveim is meghatarozta, emiatt nehezsegekbe utkoztem kesobb kapcsolatok kialakitasa teren, mert amig bent voltam “vilagiakkal” iskolan kivul nem talalkozhattam, ezert ok suliban is kerultek, maganyos voltam, kesobb is nehezen ment a baratkozas.

Tehat most 21 vagyok, elkoltoztem, nem nezek vissza, de igazabol emiatt hallani sem akarok tobbet a Bibliarol, nekem ez tul sok volt, szinte soha semmivel nem ertettem egyet amit hallottam, nekem ez mese.

Ha egyszer lesz gyerekem es szeretne templompa menni, vagy megismerkedni valami vallassal akkor segitek neki, abban hihet majd amiben szeretne, nem eroltetek ra semmit, viszont en nem kivanok meg egyszer semmilyen vallasi felekezethez tartozni, es nem hiszek istenben.

21/L

2020. jún. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
12%
Kérdező szerintem az újszövetséget olvasd inkább, jézus életét. Bennem is vannak kérdések de jézus élt, ez történelmi tény. Amiket cselekedett azt több evangélium író egymástól függetlenül leírta, mégis nagyon sok dolog összecseng az evangéliumokban. Ha kérdéseid és kételyeid vannak de nem akarsz hátat fordítani annak egyik percről a másikra amiben nevelkedtél akkor menj el egy paphoz v. Járj bibliakörbe és tedd fel ott a kérdéseid. Reformátusok nagyon nyitottak ill. Gondolom az evangélikusok is a katolikus felekezet dogmatikusabb
2020. jún. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Egy nagyon erős érvelés még eszembe jutott.


Ha valóban létezne Isten, akkor nem lenne annyira kisstílű, meg amatőr, hogy közvetítő emberek által tudjon kommunikálni, megnyilvánulni.


Hanem pl ma is személyesen face to face beszélne az emberekkel, nem a csuhás szolgák által.


Isteni személy szerintem nincs is. Energiák vannak, atomok, molekulák, fizikai és kémiai reakciók stb...


Plusz Istennek nem lenne szüksége arra, hogy egy könyv által "beszéljen", ha valóban isten.


Ha létezik Isten és tökéletes, akkor nem kérkedne folyton, hogy mennyire nagyszerű, mi mindent hozott létre semmit.


És a legfontosabb: Isten ismérve az, hogy nem emberi, hanem isteni. Ezért bárhogy is akarja ember az istent ábrázolni, dugába dől.


Hiszen isten ismérve, ha van, pont a megismerhetetlenség és leírhatatlanság.


Ebből pedig az következik, hogy az egész vallás és Biblia egy nagy kamu.


A keresztény tanítást meg a Bibliát zsidó főpapok hozták létre, akik így akartak létrehozni egy társadalmi rendet, és hogy ne legyen anarchia és káosz a társadalomban.


Ezt beadták Isten szájába, hogy hihetőbbé váljon.


És olyan istenképet hoztak létre, ami nekik megfelelt, az emberek az Istent magukra formálták, emberi tulajdonságokkal ruházták fel.


Ha pedig 1 igazság lenne, akkor nem lenne sokmillió vallás a Földön, ami mást mond.

2020. jún. 6. 10:46
 10/18 anonim ***** válasza:
83%

Mivel vallásos (katolikus) családba születtem, később pedig egy kisegyház aktív tagja voltam, ezért mint más, én is hittem Istenben. Azért választottam az ateizmust, mert kinőttem a vallásból. De, hogy konkrét eseteket mondjak: az életem nem lett jobb vallásosként, ellenben ott volt az állandó bűntudatkeltés. A Biblia pedig alapvetően tényleg csak egy mesekönyv, hiszen olyan meseszerű dolgokat olvastam benne, minthogy a víz borrá változik, Illést tüzes szekéren megy fel a mennybe, a szamár megszólal, Jézus a vízen jár, a kősziklából víz fakad... Ezek mind meseszerű elemek, amiket már csak a nagyon hülyék hisznek el (nemely képtelenséget - pl. teremtés - még az intelligensebb hívők is szimbolikusan értelmeznek).


Tehát nem, nekem nem kell vallás. A világot a természettudomány szemszögéből akarom látni, ahol nincsenek olyan hülyeségek, mint a Bibliában.


Üdv,


egy ateista

2020. jún. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!