Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A vallásos és ezoterikus...

A vallásos és ezoterikus ideológiáknak az a funkciója, hogy az embereknek ne kelljen gondolkodással terhelni magukat?

Figyelt kérdés

Ha nem vagyunk vallásosak, vagy ezo-hívők, az csomó terhet ró ránk. Felelősséget kell vállalni a tetteinkért, önálló döntéseket kell hoznunk.

Ha viszont hiszünk valamiben, akkor minden sokkal egyszerűbbé válik. Az ember nem szabad, nem felelős semmiért. Isten akarata volt, hogy így történtek a dolgok, ahogy. Vagy a sorsé, vagy a karmáé. Nem kell sem múlton, sem jövőn, sem életen, sem halálon, sem jón, sem rosszon gondolkodnunk, nem kell az igazságot keresnünk, mert megmondják nekünk, mit kell hinni és onnantól kezdve megkönnyebbülünk a bizonytalanság terhe alól.

Nincs ismeretlen sem, mert ha valami történik a világban, (koronavírus) arra is egybő ráfogják, hogy a felsőbb hatalom akaratából történt, mert valamit üzenni akar nekünk. Tehát nem kell okokat és felelősöket keresni, meg lehet nyugodni. Társadalmilag sokkal könnyebben kezelhetők ezek az emberek, mert nem kérdőjeleznek meg semmit, mindenbe bele tudják magyarázni a saját misztikus világnézetüket.



2020. júl. 29. 10:07
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:

Sztem , mindenki vallásos.

Mindenki hisz Istenben.

Az ateistáknál az Isten, Jehova, Bog, Manitou,Nagy Szellem,ect, pont Ő maga.

Tehát ÉN vok az Isten.

2022. dec. 12. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 anonim ***** válasza:
Ez a buddhistáknál van, nem az ateistáknál, és a buddhisták sem akárhogyan értik ezt.
2022. dec. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 anonim ***** válasza:
Az ateizmus bármilyen isten, istenség vagy más természetfeletti lények létezésébe vetett vallásos hitet elutasító eszmei irányzatok csoportja.
2022. dec. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim ***** válasza:
30%

#43 Amit szervezetten hirdetnek, terjesztenek, akik térítenek.

Pont, mint egy vallás.

2022. dec. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim ***** válasza:
Na ilyenről még nem hallottam, hogy az ateisták térítenek, inkább csak nem foglalkoznak vallásokkal szerintem, bár előfordulhat hogy egy nem vallásos ember,(ateista), megpróbál meggyőzni arról miért értelmetlen a vallás, minthogy a tudomány nem hiten alapul, de nem hiszem hogy ilyen szekták alakulnának, elvileg lehetséges de az tényleg csak pénzre menne, a tudománynak nincs szüksége hitre. Én egyébként nem vagyok ateista, de vallásos sem. Érzem hogy nem csak matéria vagyok, már csak maga a gondolataim létéből is és sokminden miatt is, de vallásos sem vagyok, tartózkodom mindentől amit mások mondanak, a magam tapasztalataira hagyatkozom e téren, ha ez kevés, úgy jártam.
2022. dec. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!