Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Olyan oldalt keresek ami...

Olyan oldalt keresek ami bemutatja,teologiailag Jehova Tanui hamis tanitásait?

Figyelt kérdés
Egy ismerösömnek lenne rá szüksége,ahol bemutatják a hamis tanokat,az alapitó hamis profétai munkásságát,jóslatait,stb,köszi!
2020. aug. 1. 17:52
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
 91/154 anonim ***** válasza:

88

Épp ezt mondom, hogy ki az aki úgy gondolja hogy egy fizikai hely? Hisz ez szellemi hely.

89

Nyilván nem ezt mondom, hisz ennek nincs tere, nincs síkja.

90

Tévtanítás?

Talán a Biblia tévtanítást ír? „Mert az élők tudják, hogy meghalnak, de a halottak semmit sem tudnak, és nincs többé fizetségük, mert nem emlékeznek rájuk többé, elfeledték őket.” „Mindazt, amit kezed megtehet, tedd meg a te erődből, mert sem cselekedet, sem tervezés, sem ismeret, sem bölcsesség nincs a seolban, ahová mégy” (Prédikátor 9:5, 10)

Nocsak, hazugnak nevezted a Szent Írást.

De azért mert te így gondolod, nem kell ganének nevezz senkit és semmit. Téged sem nevez senki annak.


Ami a fordítást illeti, tudod léteznek szótárak, nyelvész könyvek. De nem a 0-ról indult a forsítás. Az angol nyelvű Bivlia volt az alapja. De ha neked ez okoz gondod, megnyugtatlak, én a mai napig a Károli fordítádt használom, mert egyrészt a szívemhez nőtt ez a biblia és családi emlék (antik darab), másrészt nagyon megszoktam és könnyen forgatom. Értelmileg semmiben nem tér el, tehát kár ezen lovagolni. Sőt. Itthon nincs is Újvilág fordítású Bibliám.

2020. aug. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/154 anonim ***** válasza:
Oh csak még annyit... Nem tudom, milyen fordítású Bibliát használsz, de remélem tudod, hogy Károli Gáspár sem a 0-ról indult. Latin nyelvű szövegeket vett alapul és azok MELLÉ használt héber és görög iratokat is.
2020. aug. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/154 A kérdező kommentje:
és a fentiek kizárják a pokol mint szellemi hely létezését,kizárt akkor kutrakodj tovább,itt csak azt irja hogy nincs emberi tudat bölcsesség ott,onnan nics visszaut,és? a bukott angyalok hol is vannak fogvatartva láncokon? hol szenvednek a bukottak éjjel és nappal? höö?
2020. aug. 5. 21:57
 94/154 A kérdező kommentje:

szerintem elöször is fogalomzavarod van elöbb tisztázd a két fogalmat a halál és a pokol nem ugyanaz,tévuton járssz!


Mt

25,41) „Akkor szól a bal keze felől állókhoz is: Menjetek előlem, átkozottak, az ördögnek és angyalainak elkészített örök tűzre.

2020. aug. 5. 22:05
 95/154 anonim ***** válasza:

Miféle láncokon? Olyan láncon amilyennel az ökröt kötik meg, vagy vékonyabbal, mint pl amivel a garázsajtókat emelik?

A lánc is jelképes. Ahogy a pokol is. A pokol szellemileg létezik, nem egy kimondott hely, hanem a tökéletlenség metaforája. A menny igyanígy a tökéletesség "szononimájának" tudható be. De mint monstam nem zárja ki a szellemi létezést

2020. aug. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/154 A kérdező kommentje:
(Mt 13,42.50 Ezeket tüzes kemencébe vetik, ott sírás és fogcsikorgatás lesz.
2020. aug. 5. 22:08
 97/154 A kérdező kommentje:
a biblia nem hazudik! ugye ugye!
2020. aug. 5. 22:08
 98/154 A kérdező kommentje:

--- Olyan láncon amilyennel az ökröt kötik meg, vagy vékonyabbal,---


gőgős vagy jehovista barátom ,mindegyikötök erről ismerkszik meg!


olyannak mint amivel a bodri kutyádat kötöd a fához.

2020. aug. 5. 22:10
 99/154 anonim ***** válasza:

94.valóban nem. Te viszont azt is kondta, hogy a "túlvilágról" tévesen tanítanak. Ezért írtam azzal kapcsolatban.

A Mt evangéliumából származó idézet, amit leírtál nyílván jelképes. Ha a halál után nincs tudat, sem érzelmek, sem érzések, hanem megszűnik a lét, szenvedés sem lehet. Ez csupán azt jelképezi, hogy a gonoszak megsemmisülnek, nem fognak boldog életet élni hanem ahogy valaki elég a tűzben, úgy semmisülnek majd meg és törlődnek majd ki az emlékezetből.

2020. aug. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/154 anonim ***** válasza:
98.mégis miért lennék az? Mert most nem értesz valamiben egyet velem? Nem mondtam semmi gőgöset.
2020. aug. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!