Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Olyan oldalt keresek ami...

Olyan oldalt keresek ami bemutatja,teologiailag Jehova Tanui hamis tanitásait?

Figyelt kérdés
Egy ismerösömnek lenne rá szüksége,ahol bemutatják a hamis tanokat,az alapitó hamis profétai munkásságát,jóslatait,stb,köszi!
2020. aug. 1. 17:52
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/154 anonim ***** válasza:
100%
2020. aug. 1. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/154 anonim ***** válasza:
100%
Protestáns alapállásból cáfolja jt-t, de hasznos.
2020. aug. 1. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/154 A kérdező kommentje:
köszi
2020. aug. 1. 18:31
 4/154 anonim ***** válasza:
0%

JT-nak nincsenek hamis tanításaik.


Téged valaki nagyon félrevezetett.

2020. aug. 2. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/154 anonim ***** válasza:
62%
Nagyjából csak azok vannak nekik.
2020. aug. 2. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/154 anonim ***** válasza:

Vidiripi


És voltak Jehova tanúinak hamis tanításai?


A probléma ott van 4. válaszoló hogy nem is vagy tisztában a szervezeted tanításaival.

[link]

- Ez a múlt! És ez hamis!


A jelen pedig az hogy pl. az 1914-l kapcsolatos tanítása a szervezetnek még mindig érvényben van!

De mi is a gond ezzel a tanítással miért is hamis ez a tanítás?

Akarod tudni? Készen állsz arra hogy szembesülj az igazsággal vagy ragaszkodsz a hamissághoz a hazugsághoz?

Ha akarod levezetem csak kérned kell!

2020. aug. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/154 A kérdező kommentje:

"JT-nak nincsenek hamis tanításaik.

Téged valaki nagyon félrevezetett."


Ne trollkodj! köszi!

2020. aug. 2. 23:16
 8/154 anonim ***** válasza:

6 os. Mi a hazugság abban, amit a belinkeltél?

Jaj és kérlek ne kezdj hatalmas teológus lenni, ahogy minden egyes kérdés alatt szoktál lenni. Mit vezetsz le? A te meglátásodat. A te hitedet. Mindenki azt hisz amit akar, miért kell valakit gyalázz?

2020. aug. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/154 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Mi a hazugság abban, amit a belinkeltél?"


Semmi! Ugyan is nem azt írtam hogy hazugság! Azt írtam hogy hamis hiszen az a múltban volt és maga a szervezet is elismeri hogy tévedtek!


"Jaj és kérlek ne kezdj hatalmas teológus lenni, ahogy minden egyes kérdés alatt szoktál lenni."


Nem vagyok teológus ,hatalmas pedig mégúgy sem vagyok! Vallás szabadság van és szólás szabadság is van ,csak élek ezekkel a jogaimmal!

Te is élsz vele. Akkor én is megtehetem és meg is fogom tenni! Ha bárki kényszerít arra hogy olyat tegyél amit nem akarsz akkor vannak hivatalos helyek ahol elmondhatod a bánatodat! De amíg élhetek a jogaimmal addig élek is ,mint ahogyan te is megteheted!


"Mit vezetsz le?"


Azt hogy mi a probléma az 1914-es tanítással! Tényleg azt tanítja a Biblia hogy Jézus 1914-ben kapta meg királyi hatalmát?


"Mindenki azt hisz amit akar, miért kell valakit gyalázz?"


Az Őrtorony szerint senki sem keresztény rajtuk kívül! Nem gyalázat ilyet állítani? Azt is állítják hogy ők az egyedüli igaz szervezet ezzel gyalázva más keresztény egyházakat ,felekezetek. Vagy nem értesz egyet abban hogy ez gyalázat? Az Őrtorony szervezet leírja azokat a tantételeket amelyekkel nem ért egyet és a saját tanításaikkal cáfolja ezeket!

Ha ez a szervezet megteheti akkor én miért nem tehetem meg? Mi a különbség aközött ha egy Jehova tanúja tesz ilyet és mi a helyzet akkor ha én teszem? Több joga van egy Jehova tanújának? Az állam jobban elismeri az Őrtorony szervezet tanításait mint más egyházakét? Vagy miért tehetik meg a tanúk és miért akadnak ki azon ha más is él a jogaival?

- Nem szidom a tanúkat nem emlegetem fel az emberi gyarlóságaikat stb. Csak és kizárólag a tantételeket vitatom. De hiszen az Őrtorony szervezet is ugyan ezt teszi! És te azt akarod mondani hogy én még sem tehetem meg? Miért is?

2020. aug. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/154 anonim ***** válasza:

Ki mondta, hogy nem teheted meg? Minek kell mártírkodni?

Arról van szó, hogy szinte minden tanúkkal kapcsolatos kérdés alá beírsz valamit, hogy kritizáld őket.

Minden egyes egyház a világon azt hiszi magáról, hogy ők az igaz vallás. Te talán nem vagy most pl arról meggyőződve, hogy neked van igazad? Én nem vagyok talán meggyőződve arról, hogy nekem van igazam? Miért lenne ez gyalázatos? Gyalázatos talán az, hogy a katolikus vagy a muzulmánok gyilkoltak azért, hogy terejszteni tudják a hitüket.

Ami 1914-et illeti, ha nem tetszik, te nem kell elfogadd. Senki nem fog fegyvert rád, ez hit kérdése.

És a kérdésem: a belinkelt cikknél mivel tévedtek?

Most ne gyere 1975-el. Az más téma, nagy hiba volt, de a lagnagyobb hiba azok részéről volt akik elhitték (mert a Biblia leírja, hogy csak Isten tudja az idejét, hogy mikor jön el a vég, ezért senki nem jósolgathat). Azok akik nem bánták meg a jósolgatós bűneiket és azok akik továbbra is hisznek a jósolgatásokban, külön váltak és ők lettek a magukat "Igaz Hitű Jehova Tanúi" - nak nevező szervezet.

2020. aug. 3. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!