Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az Újvilág fordításban,miért...

Az Újvilág fordításban,miért lámpatartók vannak gyertyatartók helyett a Jelenések könyvében?

Figyelt kérdés

Erre megfordultam, hogy lássam, milyen hang szól hozzám, és ahogy megfordultam, hét arany lámpatartót+ láttam, 13 s a lámpatartók között emberfiához+ hasonló valakit, bokáig érő ruhába öltözve, és mellén aranyövvel felövezve.-Újvilág



Megfordultam, hogy lássam, milyen hang szólt hozzám, és amikor megfordultam, hét arany gyertyatartót láttam, 13 és a gyertyatartók között az Emberfiához hasonlót: hosszú palástba volt öltözve, mellén aranyövvel körülövezve; Dán 7,13 ; 10,5 14 feje és haja fehér volt, mint a hófehér gyapjú, szeme, mint a tűz lángja; Dán 7,9 ; 10,16 ; Ez 1,24 ;

15 lába hasonló volt a kemencében izzó aranyérchez; hangja olyan, mint a nagy vizek zúgása; 16 jobb kezében hét csillagot tartott, szájából kétélű éles kard jött ki, és tekintete olyan volt, mint amikor a nap teljes erejével ragyog.-Károli



2020. aug. 1. 18:47
 1/10 anonim ***** válasza:
51%
Gondolom azért, mert ők még EBBEN is különbözni akarnak.
2020. aug. 1. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%

Történelem...


Anno nem gyertyát használtak, hanem olajlámpásokat.

2020. aug. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
56%

Milyen sajnálatos, hogy mindenben a hibát keresik némelyek.

Héber nér szó, nem gyertyát jelent. A görög lüʹkhnosz sem.

Olajbogyóból készült tiszta olívaolajat használtak, nem gyertyát.


A gyertya eredete sem Bibliai. Ókori Görögök, és Rómaiak használtak gyertyákat.

Ezt irja a United Church Herald: A gyertya nem a keresztény szentélyből  jött. Egy sokkal korábbi oltárról hoztuk azt, a druidák oltárnak használt tölgyfájáról...

2020. aug. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert lámpatartók voltak azok. Ergo ebben a többi fordítás pontatlan.
2020. aug. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert szerintük a gyertya egy pogány hagyomány, ezt korábban már írták, amikor felvetettem a dolgot.
2020. aug. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
42%
Kár volt lepontozni, mert nem azért írtam, hogy különbözni akarnak, mert hibásan van fordítva (aki jártas benne, az pontosan tudja, hogy mely szavak vannak a bibliájukban szándékosan hibásan fordítva), hanem azért, mert ők tényleg mindenben is különbözni akarnak. Ha a többi fordítás lámpatartót írna, akkor ők dafke azért is gyertyatartót.
2020. aug. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
6gos egyáltalán nem így van. Egyszerűen csak arról van szó, hogy lámpát használtak, gyertya helyett.
2020. aug. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
52%
Szavakon lovagolnak, így lett a kegyelemből, ami az evangélium alapja, ki nem érdemelt kedvesség, de szerencsére egy értelmes ember érti a különbséget. A többi pedig tanú.
2020. aug. 4. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem értem mit változtat ez a lényegen? Gyertya tartó, olaj lámpás, lámpion, 80 wattos, spot lámpa, led izzó, stb.?


Mit mond a Károli fordítás?


Jel.1,12.Megfordulék azért, hogy lássam a szót, a mely velem beszéle; megfordulván pedig, láték hét arany gyertyatartót;

Jel.1,13.És a hét gyertyatartó között hasonlót az ember Fiához, bokáig érő ruhába öltözve, és mellénél aranyövvel körülövezve.

Jel.1,20.A hét csillag titkát, a melyet láttál az én jobb kezemben, és a hét arany gyertyatartót. A hét csillag a hét gyülekezet angyala, és a mely hét gyertyatartót láttál, az hét gyülekezet.

Jel.2,1.Az Efézusbeli gyülekezet angyalának írd meg: Ezeket mondja az, a ki az ő jobbkezében tartja a hét csillagot, a ki jár a hét arany gyertyatartó között:

Jel.2,5.Emlékezzél meg azért honnét estél ki, és térj meg, és az előbbi cselekedeteket cselekedd; ha pedig nem, hamar eljövök ellened, és a te gyertyatartódat kimozdítom helyéből, ha meg nem térsz.


A lényeg nem is azon van, hogy mi a világító test, hanem hogy mi a világító test lényege!

2020. okt. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Amúgy mécstartó egészen pontosan!!!
2021. márc. 31. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!