Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova Tanui egyház miért nem...

Jehova Tanui egyház miért nem oszlott még fel?

Figyelt kérdés
A sok hamis profécia,és a sok hamis tanitás ellenére voltak náluk szakadások is,egyre kevesebben vannak a világban a többi egyházhoz viszonyitva,ki vagy kik tartják fenn ezt a hamis vallást,hogyhogy még nem oszlott fel?
2020. aug. 3. 22:25
1 2 3 4 5 6 7
 21/62 A kérdező kommentje:
nem tudod milyen félrevezető hamis tanokat terjesztenek a jt egyházban? te hova járssz tanulni? hittanra? Akkor a sok hamis jósolgatásról sem hallottál a világvégéről? akkor elöbb informálodj,mert téged megvezettek!
2020. aug. 4. 21:23
 22/62 anonim ***** válasza:

Beszélj olyasmiről ami a jelenben történik. Nem a múltban volt.

Az volt, nagy hiba volt. Az is hatalmasatt hibázott aki ilyet ki mert jelentani, az is aki elhitte, mert az azt jelentette, hogy mincs tisztában a Bibliával(hisz ez kimondja, hogy csak isten tudja az idejét).

A bűnt, ha megbánod, megbocsájtja Isten. Saul rengeteg keresztény haláláért volt felelős. Ezért talán ő nem is volt Krisztus igaz követője? Megbánt a bűnét, amit sorozatosan elkövetett és mindíg azon volt, hogy építse a saját hitét és ismeretét.

2020. aug. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/62 A kérdező kommentje:

---A bűnt, ha megbánod, megbocsájtja Isten---


Igazad van,a katolikusok is igy gondolják,elkövetjük a bűnt szándékosan osszt majd meggyónjuk,na ez is egy felfogás és egy nézet.

2020. aug. 4. 21:36
 24/62 anonim ***** válasza:

Milyen szándékosan? Ebben hittek.

Saul sem azért ölt, mert szadista volt. Azért tette, mert hitt abban, hogy amit csinál az jó. Bagy talán te őt is elítéled?


És mielőtt jönnél egy újabb húzással, és azzal vádolnál meg, hogy bármelyik tanút Saullal (Pállal) teszem egyenlővé, vagy egyenértékűvé, közlöm, hogy egyáltalán nem. Csupán példaként hoztam fel.

2020. aug. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/62 A kérdező kommentje:
a biblia hamis profétának minősiti azt amit russel a jóslataival művelt,az mellékes miben hittek vagy sem,akkor nem szándékosan,hanem véletlenül jósoltak,ugyanmindegy,a világ végét senki nem tudja és nem tudhatja csak isten,akkor ebben nem hittek? a biblia ezen részében miért nem hittek? Direkt volt leirva hogy aki ezt a cselekményt csinálja azt hamis profétának nevezi,ezen nincs mit vitatkozni.
2020. aug. 4. 21:51
 26/62 anonim ***** válasza:
Persze, szerinted nincs mit vitatkozni. Ha direkt hamisan akarták tanítani ezt, akkor miért ítéli el ma az ilyesmit a szervezet? Nem azért mert tanult a hibából? Szerinted direkt volt, szerinted ez meg az volt. De még mindíg cska szerinted van.
2020. aug. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/62 A kérdező kommentje:
arról nem találtam semmi felmető utalást ha valaki hisz a jóslásaiban de ennek ellenére nem teljesül az nem hamis proféta,épp azért az mert ha beteljesül egy jóslat az nem hamis, nem? mi ezen a bonyolult,de nem akarlak meggyözni semmiről,te most bagatelizálhatod ezt a dolgot,ha ez téged megnyugtat,én már ezért nem csatlakoznék a szervezethez,de én anno kevesebbért,"zártam" ki őket!
2020. aug. 4. 21:55
 28/62 A kérdező kommentje:

26os ---Persze, szerinted nincs mit vitatkozni. Ha direkt hamisan akarták tanítani ezt, akkor miért ítéli el ma az ilyesmit a szervezet? Nem azért mert tanult a hibából? Szerinted direkt volt, szerinted ez meg az volt. De még mindíg cska szerinted van.---



Nem szerintem! olvass már bibliát ne nekem higyj! ne jósolgass tévesen mert az hamis proféták ennyi! igy áll ott,most lehet ezen nyüglödni hogy véletlen volt vagy illuminált állapotban,vagy tudom is én,a biblia szigorú,ne tedd,mert ha teszed hamis proféta vagy! sőt még azt is irja elég szigoruan hogy az antikrisztusi ha valaki jósolgat.de ha te magadat akarod nyugtatni,hát tedd azt.mit bánom én.

2020. aug. 4. 21:58
 29/62 anonim ***** válasza:
0%

És a katolikusokat miért zártad ki? Vagy a muzulmánokat? Mindenkiben kaphatsz hibát. Talán a katolikusok is szándékosan csinálták amit csináltak? Sok boszorkányüldözés, koncepciós perek, tévtanulítások, mint pl hogy a Föld lapos...

Azért tették, mert ebben hittek. Az iszlám miért gyilkol ma is? Mert ebben hisz... Szándékosan tesz rosszat? Ami neked rossz, nekik nem, mert ez a hitük

2020. aug. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/62 A kérdező kommentje:

---És a katolikusokat miért zártad ki? Vagy a muzulmánokat?---


Katolikusok bálvány imádóak,a muzulmánok mióta keresztények? te miért nem vagy krisnás?

2020. aug. 4. 22:04
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!