Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova Tanui egyház miért nem...

Jehova Tanui egyház miért nem oszlott még fel?

Figyelt kérdés
A sok hamis profécia,és a sok hamis tanitás ellenére voltak náluk szakadások is,egyre kevesebben vannak a világban a többi egyházhoz viszonyitva,ki vagy kik tartják fenn ezt a hamis vallást,hogyhogy még nem oszlott fel?
2020. aug. 3. 22:25
1 2 3 4 5 6 7
 31/62 anonim ***** válasza:
0%

Na látod. A katolikusok bálványimádók. Ezzel egyet értek. Akkor talán ők pl minek nevezhetők? Szerintem semminek. Mert ők ebben hisznek, ehhez joguk van.

A muzulmánok pl miért lennének kevesebbek mint bármely keresztény? Ugyanolyan hit kérdése az is.


Miért lennék krisnás? Nem értek egyet a hinduizmus semely ágazatával. Ezért

2020. aug. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/62 A kérdező kommentje:
végre egyetértünk,ha neked ez a szervezet szimpatikus minden fricskájával együtt,lelked rajta!
2020. aug. 4. 22:19
 33/62 anonim ***** válasza:
100%

Valóban az a kegjobb, ha mindenki tiszteletben tartja mások hitét :)


Csak kíváncsiságképp, te melyik felekezethez tartozol?

2020. aug. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/62 A kérdező kommentje:
semelyikhez! 20 éve autodidakta biblia tanulmányozó vagyok!
2020. aug. 4. 22:30
 35/62 anonim ***** válasza:
70%
Na látod. Akkor meg miből gondolod, hogy pont neked van igazad? Hogy a te hited különb, mint bármely más hit? Egy jogi, orvosi vagy matematikai könyvet sem érthetsz meg maradéktalanul, autodidakta módon. De persze nagyon szép dolog, hogy foglalkozol a Bibliával, sőt! Első sorban ezért gratulálnék. De másod sorban, fenn áll a kérdésem, hogy vajon te maradéktalanul helyesen látod a dolgokat?
2020. aug. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/62 A kérdező kommentje:

---Na látod. Akkor meg miből gondolod, hogy pont neked van igazad?---


Nem nekem van igazam hanem a bibliának!


---Egy jogi, orvosi vagy matematikai könyvet sem érthetsz meg maradéktalanul, autodidakta módon.---



Miért? ezt a butaságot kimondta? tudom a szervezet tiltja a saját biblia értelmezést mert abból baj van ha nem ugy értelmezi valaki ahogy a dogma megköveti.netán az őrtorony szervezet "szakértőbb" nálam vagy bárki másnál aki a kezébe veszi a bibliát? NEM! Sőt! régről hozott hamis dogmákat terjeszt egy régelmult hamis profétától(jó a sok kamu jóslást kidobták,mert nem volt más lehetőség a beteljesülés hiányában) Isten nem az egyházaknak iratta a bibliát hanem minden hivőnek.


---De másod sorban, fenn áll a kérdésem, hogy vajon te maradéktalanul helyesen látod a dolgokat?---


ebben a kérdésben természetesen! egyértelműen és magyar fogalmazással ir erről a biblia,és arról nem igazán lehet meggyözni ami ellentmond a bibliának

2020. aug. 4. 23:03
 37/62 A kérdező kommentje:
példaként,a ne paráználkodj! az azt jelenti ne paráználkodj, nincs mese! nincs kompromisszum,hogy csak azért feküdtem össze a testvérnővel mert olyan szimpi volt,meg hát él bennem a szeretet,ügye lehet ezt is ragozni,erre akkor is azt irja a biblia hogy NE Paráználkodj! sajnos vagy nem a biblia nem tűr kompromisszumokat.
2020. aug. 4. 23:06
 38/62 anonim ***** válasza:
36%

Egy jogi, orvosi vagy matematikai könyvet sem érthetsz meg maradéktalanul, autodidakta módon.


Pedig ez így van. Ha nincs aki megmagyarázza neked, hogy mi az az artéria, csak olvasod, hogy felső és alsó artériák így meg úgy, vagy olvasod, hogy pitagorasz tételt használva kiszámíthatjuk ezt meg azt, de nem tudod mi az a pitagorasz tétel, akkor mit érsz az egésszel? Akkor az artériába belegondolhatsz akármit, pl hogy a felső az az, ami nyaktól felfele van, alsó meg ami nyakon alul. Vagy a pitagorasz tételbe belegondolhatod, hogy az a legnagyobb atomfizikai törvény az.


Még egyszer kérdem: miből gondolod, hogy a te bibliaértelmezésed maradéktalanul helyes midnen kérdésben és tekintetben? Annyira bölcsnek tartod magad? Vagy prófétai látomásod volt? Netán Isten megerősített ebben?

Ha nem tartozol sehova, nincs egy közösség akikkel ugyanazt hiszitek, hogy keresztelkedsz meg? Ki keresztelt meg? Kik a szellemi testvéreid? Nem azt mondom, hogy csak egy felekezeten belül lehet hinni Istenben, de szerinted miért alkottak az első századi keresztények egy közösséget és miért nem menti mindenki a saját feje után?

2020. aug. 4. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/62 anonim ***** válasza:
Nem olvastam végig, így nem tudom, hogy írták e már, de már volt szakadás közöttük, így jöttek létre az Igazhitű jehova tanúi, és ők is hamis vallásnak tartják jehova tanúit.
2020. aug. 5. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/62 A kérdező kommentje:
38-as tudom csak ugy érthetjük meg a bibliát is ha azt az őrtorony elmagyárazza nekünk.
2020. aug. 5. 10:46
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!