Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi a helyzet az alábbi Jehova...

Mi a helyzet az alábbi Jehova Tanui weboldallal?

Figyelt kérdés

jehovatanui.blog.hu


sok helyen látom belinkelve.


A Jehova tanúit megértem egy részből,hogy idegenkednek tőle,de mivel én is benéztem az oldalra nem találok semmi olyant benne ami esetleg ellenséges módon támadná a tanúkat. Én úgy ítélem meg,hogy az oldal figyelemfelhívás céljából készült.


És szerintem ez mindenkinek szól nem csak a Jehova tanúinak. Vizsgáljuk meg azt amit tanítanak nekünk.


Ebben nem látok semmi kivetni valót. Szerintetek?


2020. aug. 8. 21:26
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
63%

,,Én úgy ítélem meg,hogy az oldal figyelemfelhívás céljából készült."


Akkor minden jót, és sok sikert a továbbiakban!

2020. aug. 8. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
53%

Minden ami őket nem a legpozitívabb fényben tünteti fel, azt személyes sérelemként értékelnek. Ez erősíti bennük azt a hamis tévképzetet, hogy ők üldözöttek. Erre rá is játszanak, szeretnek mártírkodni.

A tanításuk szerint azokat különösen kerülni kell, akik kijózanodva az agymosásból, ott hagyták a szektát. Velük minden kapcsolatot meg kell szakítani, sok család roppant bele már ebbe. Nem véletlenül nyilvánították őket hivatalosan is destruktív szektának.

Tehát az ő szemükben egy ilyen oldal maga a sátán, amire ránézni sem szabad. Szó szerint félnek ezeket olvasni.

2020. aug. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
38%

,,Szó szerint félnek ezeket olvasni."


Hát én nem, és hálás vagyok érte.

2020. aug. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

---Tehát az ő szemükben egy ilyen oldal maga a sátán, amire ránézni sem szabad. Szó szerint félnek ezeket olvasni.---


Ezt verik a fejükbe a gyüléseken,tréningekem,hogy nehogy olvassanak jehovista kiadványokon kivül is valamit mert az a gonosztol van,ügyes taktika,igy tartják a sajátjaikat info kontroll alatt,ügyesnek is nevezhetnénk,ne nézz ki az ablakon mert meglátod a napfényt,a nap nagyon rossz dolog stb stb ha mégis kinézel megszegve a tilalmat,akkor jössz csak rá hogy lám lám mégsem olyan mint amit mondottak nekem.

2020. aug. 9. 19:49
 5/29 anonim ***** válasza:
23%

Miért csinálsz reklámot egy olyan oldalnak, amelynek a fő profilja nem a tanítványképzés és a királyság jó hírének a hirdetése?! Mert magad sem tartozol azok közé, akinek az élete a Krisztus tanítványképző parancsa köré összpontosul!

Máté 28:19 Elmenvén azért, tegyetek tanítványokká minden népeket, megkeresztelvén őket az Atyának, a Fiúnak és a Szent Léleknek nevében,

Máté 28:20 Tanítván őket, hogy megtartsák mindazt, amit én parancsoltam nektek: és íme én ti veletek vagyok minden napon a világ végezetéig. Ámen!

2020. aug. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

---Miért csinálsz reklámot egy olyan oldalnak, amelynek a fő profilja nem a tanítványképzés és a királyság jó hírének a hirdetése?---


Mert megszeretnék óvni embereket egy hamis vallás,társaság,vermétől.



---Mert magad sem tartozol azok közé, akinek az élete a Krisztus tanítványképző parancsa köré összpontosul!---


Ha ezt arra érted hogy nem tartozom a Jehova Tanui szervezethez,akkor ez igy van.Nincs itt szó semmilyen tanitványképzésről,a biblia arról ir hogy hirdessétek a jó hirt az evangéliumot,térjetek meg stb,stb,Nyilvánvaló hogy az a weboldal is azért jött létre hogy emberek ne legyenek félrevezetve,és információhoz jussanak a fentnevezett szervezettel kapcsolatban,szerintem hasznos oldal.

2020. aug. 10. 09:32
 7/29 Ozmium42 ***** válasza:

"sok helyen látom belinkelve."


Te kis huncut :)

2020. aug. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
hunnye,te kis csacsi!
2020. aug. 10. 18:53
 9/29 anonim ***** válasza:
80%

Vidiripi


"Miért csinálsz reklámot egy olyan oldalnak, amelynek a fő profilja nem a tanítványképzés és a királyság jó hírének a hirdetése?! Mert magad sem tartozol azok közé, akinek az élete a Krisztus tanítványképző parancsa köré összpontosul!

Máté 28:19 Elmenvén azért, tegyetek tanítványokká minden népeket, megkeresztelvén őket az Atyának, a Fiúnak és a Szent Léleknek nevében,"


Jehova tanúi! Amikor megkeresztelkedtetek akkor mikor hangzott el hogy a Szent lélek nevében keresztelnek meg benneteket?

2020. aug. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:

Vidirpi!


Vajon ha tudnák - már ha az egy évvel ezelőtti hozzáállásod nem változott -, hogy te sem hiszel a Szentháromságban, szerinted miként állnának hozzád az oldal látogatói? Hogy ne csak te kötekedj folyton...

2020. aug. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!