Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Honnan tudta Mohamed próféta,...

Honnan tudta Mohamed próféta, hogy egy angyal beszél hozzá?

Figyelt kérdés

Az angyal azt mondta neki, hogy olvasson. Mohamed azt válaszolta, "Nem tudom, hogyan kell olvasni." Ezek után az angyal elkapta és annyira szorította Mohamedet, hogy már nem bírta tovább elviselni. És ez még kétszer megismétlődött (al-Bukhari 3, Ibn Ishaq, 106. o.).


Mohamed elvileg ugyan annak az Istennek a prófétája mint az ószövetségi próféták, de őket nem fojtogatta az angyal aki megjelent nekik.


Honnan tudta Mohamed, hogy nem egy barlangi szörny volt az?



2020. aug. 11. 17:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
A khat ( Catha edulis ) noveny a magyarazat a dologra
2020. aug. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Zakariás papot konkrétan megnémította az angyal. Azért ez is durva, mint Mohamed esete.
2020. aug. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
70%
Egy barlangi szörny valószínüleg nem egyistenhire tanította volna Mohamed prófétát.
2020. aug. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
88%

Jó kérdés! Erre én is kíváncsi lennék. Mert én eddig csak ennyit találtam: mikor hazajött, a felsége Khadijah és a felesége unokatestvére Waraqah ibn Nawfal (aki valamilyen eretnek keresztény volt, talán ebionita, bár szerintem a Korán alapján, akár gnosztikus is lehetett), azt mondta neki, hogy ő próféta és biztos angyalt látott. Hogy ők ezt honnan tudták és miből állapították meg, azt már nem tudom.


2. válaszoló, szerintem nincs igazad.

A történet szerint elvileg a bibliai Gabriel angyallal találkozott Mohamed. Ugyan azzal, akivel Dániel, Zakariás és Mária is. Sokáig nem tudtam mi zavar engem ebben a történetben, míg egyszer beugrott! Gabriel a megjelenésekor ellentétesen viselkedik, mint a Bibliában. A Bibliában Gabriel mikor megijednek tőle,(szinte rögtön) ezt mondja: "Ne félj XY!" (Dániel, Zakariás, Mária), ezt mind a háromszor elmondja. Tehát alapvetően az első dolga, hogy próbálja megnyugtatni akihez jött és a nevén szólítja. Ilyesmiről Mohamed történetében szó sincs. Ha jól emlékszem meg is kérdezi először Mohamedet, hogy "Ki vagy?", majd Mohamed elmondja neki a nevét és ezután kezdi el mondani neki, hogy "Olvass!" "Dehát nem tudok olvasni!" "Olvass!" stb... és egyáltalán nem érdekli, hogy Mohamed retteg és úgy lesokkolódik, hogy utána ágynak esik. Szóval nekem ez valahogy nem stimmel, szerintem Gabriel máshogy viselkedik mint a Bibliában. (Több oka is lehet. Annyi bizonyos, hogy szerintem ez a történet nem Mohamed hitelességét támasztja alá.) Idézem a három találkozást a Bibliában, nézd meg:

"Én magamra maradva láttam ezt a nagy látomást, de engem is elhagyott az erőm, belesápadtam, és nem tudtam az erőmet összeszedni. Hallottam hangos beszédét, és amikor hangos beszédét meghallottam, ájultan roskadtam arcommal a földre. Ekkor megérintett egy kéz, és fölsegített térdeimre és tenyereimre. Ezt mondta nekem: Dániel, akit az Isten kedvel! Figyelj arra, amit neked mondok, és állj fel, mert neked hoztam üzenetet! Amikor így szólt hozzám, reszketve felálltam. Majd ezt mondta nekem: Ne félj, Dániel, mert az első naptól fogva, hogy rászántad magad a dolgok megértésére, megalázkodva Istened előtt, meghallotta szavadat Isten, és én a te szavaid miatt jöttem" Dániel 10:8-12

"Ekkor megjelent neki az Úr angyala, és megállt a füstölőáldozati oltár mellett jobb felől. Zakariás amikor ezt meglátta, megrettent, és félelem szállta meg. De az angyal így szólt hozzá: „Ne félj, Zakariás, meghallgatásra talált a te könyörgésed: feleséged, Erzsébet fiút szül neked, és Jánosnak fogod őt nevezni." Luk 1:11-13

"És hozzálépve így szólt az angyal: Üdvöz légy, kegyelembe fogadott, az Úr veled van! Mária megdöbbent ezekre a szavakra, és fontolgatta, mit jelenthet ez a köszöntés. Az angyal ezt mondta neki: „Ne félj, Mária, mert kegyelmet találtál az Istennél!" Luk 1:29-30

2020. aug. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
37%
Ha úgy közelítjük meg meg a dolgot, hogy minden vallás, ezotéria és társai egy kitalált marhaság, akkor onnatól kezdve csak az illető fantáziája szab határt, hogy ki mindenkivel "találkozik", akivel nem is...
2020. aug. 12. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%

"Szóval nekem ez valahogy nem stimmel, szerintem Gabriel máshogy viselkedik mint a Bibliában. (Több oka is lehet. Annyi bizonyos, hogy szerintem ez a történet nem Mohamed hitelességét támasztja alá."


A Biblia azt is írja hogy az egész világot elöntötte az árvíz, ami tudományosan egyértelműen kizárható. Ellenben a Korán szerint helyi árvíz volt. Biblia szerint Noé részegen fetrengett sátrában majd a fia megerőszakolta. Biblia szerint Lót a saját lányaival feküdt le és ejtette teherbe őket és Dávid egy parázna cselszövő gyilkos volt. A Korán szerint viszont ezek a próféták erkölcsös példamutató emberek voltak.


Az általad idézett versekből pedig az derül ki, akik angyallal találkoztak, először megijedtek, ahogy először Mohamed próféta is. Honnan tudta Mohamed próféta, hogy egy angyal beszél hozzá? Nyilván az angyal által átadott üzenetből ahogy a Bibliai próféták is abból tudhatták.

2020. aug. 12. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

"Az általad idézett versekből pedig az derül ki, akik angyallal találkoztak, először megijedtek, ahogy először Mohamed próféta is."

Akkor nem értetted meg a mondanivalóm lényegét. Arra próbáltam rávilágítani, hogy bár az emberek reakciója ugyan az, de az angyalé nem, pedig elvileg mind a négy esetben ugyan arról a személyről van szó.

Van három régebbi történet, amiben a szereplők egyformán viselkednek és egy új, amiben nem. Az első három logikus, a negyedik viszont ellentmond az első háromnak és még csak nem is logikus.

Szerintem egyértelmű, hogy probléma van ezzel a történettel. Én nem akarok semmi vad feltételezésekbe bocsátkozni, szerintem egyszerűen csak kitalált, vagy nem az történt, ami később elő lett adva.

2020. aug. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%

"Akkor nem értetted meg a mondanivalóm lényegét. Arra próbáltam rávilágítani, hogy bár az emberek reakciója ugyan az, de az angyalé nem, pedig elvileg mind a négy esetben ugyan arról a személyről van szó."


Igen, a Korán és Biblia között van különbség. Írtam néhány példát is. Egyébként nem tudom mi a probléma az angyal reakciójával? Abból amit az angyal mondott, kiderült hogy Isten küldte. Ettől függetlenül normális reakció ha valaki elsőre megijed.

2020. aug. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%

"2. válaszoló, szerintem nincs igazad"


Igazam van. Zakarias papot megnémította az angyal, olvasd el a szemeddel a Bibliából. Ez kb. ugyanolyan ijesztő eset lehetett, mint Mohamed esete a szorongató angyallal.

2020. aug. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
90%

9-es. Leírtam a véleményem. Nem kezdek el vitázni. Szerinted igazad van, szerintem nem. Maradjunk ennyiben.


6-os. A Koránról és a Bibliáról pedig végképp nem kezdek el vitázni. Amúgy az, hogy szerinted a Korán logikusabb a Bibliánál, még nem hitelesíti a Koránt. Ha az az igazságmondás mércéje, hogy valaki csak részben ismeri el a Bibliát, akkor ennyi erővel pl. Mani is próféta volt.

2020. aug. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!