Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Honnan tudta Mohamed próféta,...

Honnan tudta Mohamed próféta, hogy egy angyal beszél hozzá?

Figyelt kérdés

Az angyal azt mondta neki, hogy olvasson. Mohamed azt válaszolta, "Nem tudom, hogyan kell olvasni." Ezek után az angyal elkapta és annyira szorította Mohamedet, hogy már nem bírta tovább elviselni. És ez még kétszer megismétlődött (al-Bukhari 3, Ibn Ishaq, 106. o.).


Mohamed elvileg ugyan annak az Istennek a prófétája mint az ószövetségi próféták, de őket nem fojtogatta az angyal aki megjelent nekik.


Honnan tudta Mohamed, hogy nem egy barlangi szörny volt az?



2020. aug. 11. 17:33
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
A detoxban is ilyenről szoktak beszámolni a füvesek, alkeszek, csak régen még hittek ilyeneknek, de ma már legyintenek, hogy félrebeszél.
2020. aug. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

"9-es. Leírtam a véleményem. Nem kezdek el vitázni. Szerinted igazad van, szerintem nem"


Nincs miről vitázni. Bele van írva a mesekönyvedbe, hogy az angyal megnémította a papot. Ha ezt tagadod, azzal csak azt bizonyítod, hogy nem ismeted a sajár szent könyvedet.

2020. aug. 16. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
55%

Tessék, itt van a könyvedből a leírás:


"18Zakariás így szólt az angyalhoz: Miből tudom meg ezt? Hiszen én már öreg vagyok, és a feleségem is igen idős. 19Az angyal pedig így válaszolt: Én Gábriel vagyok, aki az Isten színe előtt állok. Elküldött engem, hogy beszéljek veled, és meghozzam neked ezt az örömhírt. 20De íme, most megnémulsz, és nem tudsz megszólalni egészen addig, amíg ezek végbe nem mennek, mert nem hittél szavaimnak, amelyek be fognak teljesedni a maguk idejében.

21A nép várta Zakariást, és csodálkozott, hogy olyan sokáig marad a templomban. 22Amikor mégis kijött, nem tudott hozzájuk szólni, és megértették, hogy látomást látott a templomban. Ő pedig csak integetett nekik, de néma maradt"


[link]


Szóval nem csak Mohamedet szívatta meg Gábriel angyal, hanem Zakariást is.

2020. aug. 16. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

"Szóval nem csak Mohamedet szívatta meg"


Annyi történt hogy erősen megszorította. Így adta át az angyal a tudást. Ebben mi a szívatás amúgy?

2020. aug. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

"Ha ezt tagadod, azzal csak azt bizonyítod, hogy nem ismered a saját szent könyvedet."

Tudom mi van leírva a Bibliába. Ha kikerested ezt a történetet, akkor talán feltűnt, hogy a pár sorral előtte lévő szakaszt idéztem. Nem tudom miből jutottál arra a következtetésre, hogy nem ismerem a szövegkörnyezet. Mivel te a két eset között nem látod a különbséget, nekem pedig nincs kedvem erről hosszan diskurálni veled, ezért írtam hogy akkor hagyjuk a dolgot. Neked is van egy véleményed és nekem is.

2020. aug. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Hogy Mohamed honnan tudta, hogy Gábriel valóban angyal(-e)? Pont ugyanonnan, ahonnan Mária. Mindkettő angyala Gábriel volt. (igen, Arra a Máriára gondolok, neki Gábriel mondta azt, hogy legyen a gyermeke neve Jézus)
2020. dec. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!