Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova tanúi! Amikor megkeresz...

Jehova tanúi! Amikor megkeresztelkedtetek akkor mikor hangzott el hogy a Szent lélek nevében keresztelnek meg benneteket?

Figyelt kérdés
2020. aug. 11. 20:37
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:
lehet kiirom kérdésbe,hogy ujabban pénzért keresztelnek a jehovisták? tutti valamilyen uj valami lehet náluk.Levagyok maradva!
2020. szept. 13. 20:41
 22/27 uyscuti ***** válasza:
Nem vagy lemaradva semmiről. Csupán ha nem vigyázol bedőlsz egy hazugságnak.
2020. szept. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
Kérdező vagy nem tudsz szöveget értelmezni, vagy szándékosan forgattad ki, amit írtam. Nem tudom melyik a rosszabb. Katolikusokról/reformátusokról volt szó, akik pénzért keresztelnek. De szerintem te pontosan tudod.
2020. szept. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:
én nem vagyok egyik vallás tagja sem,de ezt az ökörséget honnan szedted hogy pénzért keresztelnek,téged valaki megvezetett. A Jehovistákról eltudnám képzelni annyi hamis tan mellett már ez is beleférne.
2020. szept. 13. 21:24
 25/27 anonim ***** válasza:

Mint írtam is, nagymamám pénzért temették el, katolikus volt.


Apám pénzért keresztelték meg, katolikus.


Anyám részéről tesóm (féltesóm) református. Már a konfirmálás is pénzbe került.


Igen, teljesen életszerű, hogy a családom megvezetett. Meg kb az összes ismerősöm is.

2020. szept. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

#25

Ez szimplán hazugság. A keresztséget teljesen ingyen szolgáltatják ki. Néhol esetleg díszes emléklapért vagy gyertyáért kérnek, de sok helyen azért se. Sőt minden szentséget ingyen szolgáltatnak ki, bérmálásért se kell fizetni. De gyónáskor se kértek még tőlem pénzt. Az Eucharisztiát se egy ezresért cserébe adják.

A temetés valóban nem ingyenes, de legtöbbször ott se kér a pap, max a kántornak kell adni, vagy ha nem a pap temet, hanem valami megbízott, akkor neki. Igen, az egyházi hozzájárulást fizetni kell. De amíg a katolikusoknál 0,5-1%, addig sok felekezetnél, szektánál keményen elkérik a bruttó fizetés 10%-át. Vesd már össze azért a kettőt két vádaskodás között.

2020. szept. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Nem vádaskodás, szimpla tények. Ahol adó van, az mind gáz, temetésnél fizetni szintén az.

Írtam, hogy nem Magyarországon élek, de azt külön nem értem, hogy itt miért kerül pénzbe a gyónás is pl, ha ott nem?

2020. szept. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!