Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Most a Jehova Tanui egy...

Most a Jehova Tanui egy bukott vallás? 1975-re jövendöltek Armageddont?

Figyelt kérdés

Járnak hozzám zuglóba egy ideje tanulmányozni a bibliát. Kérdeztem őket arról,hogy 1975-re jövendöltek világvégét,és nem következett be. Azt irja a biblia anyit én is tudok,hogy hamis prófétától ovakodjaunk. Akkor most én nem tudom valaki hazudik a youtube-on találtam eredeti hangfelvételt erről,segitene valaki aki tudja hogy most mi van. Köszönöm.


https://www.youtube.com/watch?v=RxnP7j0rkss

https://www.youtube.com/watch?v=vQK4d8euBkc


Engem nagyon megrázott ez a két videofelvétel.


2020. aug. 18. 19:15
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
A legveszélyesebbek pedig a szcientológusok. Bár ők nem keresztények.
2020. aug. 18. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
42%

Kedves Kérdező. Nem is csodálkozom a Videókon. Jézust is Isten káromlónak tartották a Tanitványaival együtt. Nem gondoltad, hogy jót fognak mondani az emberek, ha nincs egységben az Ő gondolataikkal?

Én közel 30 éve szolgálom Jehovát. Olyan vádakkal is találkoztam, hogy a Tanúk motoszka esteket tartanak, és akit a sötétben megfognak azzal élnek nemi életet.

Soha nem volt motoszka est, és nem éltem házasságon kivül senkivel nemi életet. S ez is csak egy vád a sok sok közül.

Ami ennek ellentéte, hogy más emberek pedig azzal vádolnak minket, hogy Tiltjuk a házasság előtti nemi életet. Két ellentétes vád. Vajon melyik az igaz és melyik a helyes is.

Még jó, hogy Isten tesz majd igazságot, és nem emberekre bizta ezt.

Bár a nagy vallások az inkvizició idején tettek ilyeneket, sok ember halt meg Isten nevében miattuk.

Azonban az tény, hogy a Tanúk is ugyan olyan tökéletlen emberek, mint bárki más. Követnek el hibákat, nem mindenkinek egyforma az élete a körülményei.

Az 1975-ös dátum téves hireszteléseken alapszik, egyetlen olyóirat sem irt ilyesmit. Azok akik félre értelmezték az egyik cikket, azok kezdték el hiresztelni, hogy Mi világvégét hirdetünk.

A cikk arról szólt, hogy az emberiség 1975-ben lett Kb 6000. éves.

Ebben némely Tanú képzelődései miatt elkezdte hirdetni, hogy jön a világvége. Sajnos napjainkban is némelyek olyanokat hiresztelnek, hogy jövőre nem lesz már Jézus haláláról emlékünnep, ami burkoltan a "világvégét" sejteti.


Igen kedves kérdező, a Tanúk soraiból kerülnek ki azok akik hamisságokat mondanak. Bár vannak olyan nem Tanúk akik haragból kreálnak valótlanságokat. Ahogy az első században voltak, akik belülről bomlasztották az egységet, most sincs másként. Főleg ha ez valamilyen sérelemmel jár, akkor aztán még jó ki is szinezik hogy a Tanúk egy mocskos gyilkos emberek.


Volt aki a 2012 világvégét is nekünk akarta tulajdonitani, pedig az épen hogy a Mayákra fogták Rá. Aztán egy Maya Tanitó elmondta, hogy nem igaz, mert csak annyi történt, hogy 2012 igy készült el a Maya naptár, és nem azért mert a Mayák a világvágát látnák benne.


Ezért aztán jól meglehet zavarni az embereket, akik nem is járnak utána az eseményeknek, hanem elhiszik a hallottakat. Kitudja, milyen dolgokat fognak még a számlánkra irni, halálos bűnnek titulálva.

Én mindeesetre maradok, mert Tudom, hogy a Testvéreim, akik valóban keresztény életet élnek, nem bűnrészesek ezekben.

2020. aug. 19. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

"Jézust is Isten káromlónak tartották a Tanitványaival együtt."


Itt nem egészen az a helyzet rossz a hasonlat.Informálodtam sajnos valóban nem csak ez az egy hamis próféciája volt ennek az egyháznak,ez sajnálatos mivel tudjuk mit ir erről a biblia.De egyébként is sok zavaros Istent tagadó tanitásuk van.Az alapitó tag okoskodásán alapulnak a tanok aminek nem sok közé van a bibliához,sajnálom de erre a következtetésre jutottam,igy ha keresnek legközelebb ennek fényében megszakitom velük a kapcsolatot.

2020. aug. 19. 10:18
 14/18 A kérdező kommentje:

"Az 1975-ös dátum téves hireszteléseken alapszik, egyetlen olyóirat sem irt ilyesmit."


Sajnos akkor rosszak az információid,sárga fejlapon jelent meg angol nyelven a folyóiratban ez az évszám de még több is.A videó meg eredeti felvétel,én nem próbálom magamat ámitani ezzel.

2020. aug. 19. 10:20
 15/18 anonim ***** válasza:
Tegyél belátásod szerint.
2020. aug. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Ezek a világvége dátumok még hagyám, sokkal szörnyübb az mikor tagadják a szentháromságot, amiröl a Biblia véig teszi a bizonyságit.
2020. aug. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Az 1975-ös dátum téves hireszteléseken alapszik, egyetlen olyóirat sem irt ilyesmit. Azok akik félre értelmezték az egyik cikket, azok kezdték el hiresztelni, hogy Mi világvégét hirdetünk."


Volt-e olyan híresztelése a szervezetnek amely a világvégével volt kapcsolatos?

A válasz: - Igen volt! (nem is egyszer)

[link]

- Az oldal alján vagy egy kiemelt rész ott ír róla!


"Ebben némely Tanú képzelődései miatt elkezdte hirdetni, hogy jön a világvége. Sajnos napjainkban is némelyek olyanokat hiresztelnek, hogy jövőre nem lesz már Jézus haláláról emlékünnep, ami burkoltan a "világvégét" sejteti."


Ha ezt tudja egy magyarországi Jehova tanúja akkor a szellem által vezérelt szervezet miért nem kap olyan vezérlést hogy figyelmeztesse a tanúkat egy folyóiratban?


"Igen kedves kérdező, a Tanúk soraiból kerülnek ki azok akik hamisságokat mondanak. Bár vannak olyan nem Tanúk akik haragból kreálnak valótlanságokat. Ahogy az első században voltak, akik belülről bomlasztották az egységet, most sincs másként. Főleg ha ez valamilyen sérelemmel jár, akkor aztán még jó ki is szinezik hogy a Tanúk egy mocskos gyilkos emberek."


Akinek nem inge az ne vegye magára! De ugyan akkor nem zörög a haraszt ha a szél nem fújja!

- Minden nem lehet hazugság amit állítanak ,de tény és való hogy ki kell szűrni hogy mi igaz és mi nem az!

És te magad is elismered hogy a tanúk nem tökéletesek. Tehát biztos hogy követtek el dolgokat! És biztos hogy követtek el nagyon durva dolgokat is. És csak az elkövetés után jön a kiközösítés ,tehát Jehova tanújaként követték el amit elkövettek.

Olyan szépen össze szedted más egyházak hibáit. Nem-e azon kellene dolgozni hogy a tanúk hibáit minimalizálni? Pl. figyelmeztetés a terjesztőknek egy Őrtorony cikken keresztül ,amit az orra aládughatsz!

2020. aug. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
a bibliai Armageddon nevu varos mar reg elpusztult egy haboruban.
2023. ápr. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!