Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Akkor most a keresztények...

Akkor most a keresztények Jehova tanúi, vagy pedig nem?! Ha elfogadom az evolúciót is, akkor a Sátánt szolgálom. És ne olvassak filozófia könyveket sem. Most akkor mi az igazság?! Kezdek már kételkedni...

Figyelt kérdés

2020. aug. 24. 15:29
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/77 A kérdező kommentje:
Értem. Hiszek Jézusban, feltámadásban is. Bibliának is. És nem a Tanúkhoz léptem be. Ha Hitler napjainkban élne, akkor őt is szeressem haverként? Például Hajrá Hitler? Hogy érted ezt?
2020. aug. 24. 18:36
 12/77 anonim ***** válasza:
2%

"Nem jut be mindenki a mennyek országába, aki mondja nekem: – Uram, Uram! Csak az, aki teljesíti mennyei Atyám akaratát. Sokan mondják majd nekem azon a napon: Uram, Uram, hát nem a te nevedben jövendöltünk? Nem a te nevedben űztünk ördögöket? Nem a te nevedben tettünk annyi csodát? – Akkor kijelentem nekik: Sosem ismertelek benneteket. Távozzatok színem elől, ti gonosztevők!" Máté 7:21-23


Ez a Jehova tanúiról és a hozzájuk hasonlóakról szól.

2020. aug. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/77 anonim ***** válasza:
73%
"Hogy érted ezt?" Úgy, hogy nem látom az értelmét a kérdésednek. Nem válaszoltál, hogy miért írtad ki. Szerintem ezek a kérdések, csak a gyűlöletkeltésre jók, a gyűlölet, pedig végső soron eltávolít az evangélium igazságától, mert nem a jót és a szeretetet táplálja, hanem ellenségeskedést és viszályt szül. A Hitleres kérdésed is provokatív. Már most tartok tőle, hogy kiforgatják vagy félreértik a válaszom. Nyilván nem a nácizmus pártolására akartam buzdítani senkit. De, végső soron Hitler is csak ember volt, egy beteg ember, az eszme amit képviselt rossz volt és elítélendő, de mint ember, hogy ilyen rossz útra tért, az szomorú. Nem kellene Hitlerrel egyetértened, nem ezt írtam.
2020. aug. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/77 A kérdező kommentje:
És ahogyan ismertem a történetet, Hitler az apja miatt lett gonosz, mert sokat bántották.
2020. aug. 24. 20:37
 15/77 anonim ***** válasza:
76%

Nem a feltámadását, azt más vallások ünneplik.

Jézus a haláláról való megemlékezést vezette be, erről emlékszünk meg minden évben a Zsidó naptár szerint, Niszán hónap 14-én naplemente után.

2020. aug. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/77 anonim ***** válasza:
44%

A korona virus elleni oltást személy szerint nem fogadom el. Egyébként, sokan vannak azon a nézeten, hogy nem engedik magukat beoltatni, pedig nem Jehova Tanúi. A virusakkal kapcsolatos kommenteket olvasva, rengetegen irták, hogy bizony nem fogják megengedni ezt. Sőt maszkot sem akarnak hordani sokan, a hatóságok elrendelése ellenére. A Tanúk viszont betartják ezeket, ha bemennek egy közértbe, ahol kötelező a maszk használata.

A Tanúk nem kaptak utasitást arra vonatkozóan, hogy elfogadják, vagy se az oltást.

A vérátömlesztéssel kapcsolatban pedig, a vér szentsége miatt nem fogadjuk el elsősorban, és nem egészségügyi okokból. Ezen kivül, nincs olyan vészhelyzet, ami csak a vérrel menthető. Ha a személynek olyan a felépitése, akár vért kapott akár nem, meg hal.

Javaslom ezzel kapcsolatban, szakemberek, orvosok hivatalos véleményét, tanulmányait, ezzel kapcsolatban.

[link]

[link]

[link]

[link]

2020. aug. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/77 anonim ***** válasza:
29%

13

A Tanúk nem csinálnak csodákat, nem űznek ördögöket, sem hatalmas dolgokat.


Azért ez érdekes, mivel nem régiben pedig egy olyan személy irt ide, aki állitotta, hogy vannak Jézus által csodagyógyitások. Ő azt állitotta, hogy a Tanúk azért vannak rossz helyen, mert ezt nem fogadják el.

Te az ellenkezőjét állitod a Tanúk ellen.

Ez is emberre válogatja. Igy ebben sincs egységes vélemény a Tanukat illetően.

"Csak az, aki teljesíti mennyei Atyám akaratát."

Vajon mi az Atya akarata? És kik azok akik azt teszik, vagy az Akarattal összhangban élnek.

Ismeri valaki az Atyát, mert ha nem, hogyan tudhatja mit akar?

Jézus az Atyja akaratát tette. Nem húzódozott a feladatoktól.

2020. aug. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/77 Pombe ***** válasza:
68%

@8


Írod: "Mert a Föld nem lapos, hanem kerek, gömb alakú"


A Föld nem kerek alakú. A kerek az nem szinonimája a gömbnek. A kerek tárgyak mind laposak, vagy közelítőleg laposak. A Biblia sose állította, hogy a Föld gömb alakú lenne (a gömb szót ismeri a Biblia, és a Földet sose jellemezte azzal), hanem kizárólag kerekként ír róla, mint egy korongról (egy esetben a Samas himnuszokhoz hasonlóan négyszögletesként is ír róla), és teljesen laposnak tartja, amelynek a széléről a gonoszok leeshetnek pl.


A Biblia a Földet pont ugyanolyan kereknek és laposnak gondolja, mint akkoriban más kultúrák is, mint pl. Mezopotámiában, vagy Egyiptomban is...stb.


Akkoriban a szélesen vett régióban csak a görög tudósok jöttek rá, hogy a Föld gömb alakú, és ők is csak sokára.


#8: "A Biblia alapján Mi a Teremtésben hiszünk, amit Isten hozott létre."


Evolúcióval is teremtés történik, ha az evolúciót te teremted.


#8: "A növényzet is a saját magja alapján hoz új növényt, de a növény fajtája ugyan az marad."


Ne viccelj már! Már a takarmányozást is addig sosemvolt új fajú növényekkel is megoldják, pl a Tritikálé, de azon kívül is már létrejöttek olyan új növények amelyek semmilyen módon nem képesek már közösen szaporodni azokkal a növényekkel, amikből létrejöttek (pl. még raphanobrassica).


Ez nem szíved joga kérdés, hanem tény. Max. nem veszel ezekről tudomást. Ez a szíved joga ügy, de akkor ne menj biológiát tanulni, mert az első vizsgánál repülsz, ha a tényeket semmibe veszed.


#8: "Isten külön hozott létre vizi állatokat, és szárnyasokat, és más élőlényeket..."


Az evolúció is ezt teszi, és ezt tette Isten is, ha ehhez az evolúciót használta. Nem tudsz arról, hogy a ma tudománya is vallja, hogy vannak fajok a "maguk neme szerint", de mégis van evolúció is? Hogy lehet ez? Hm?


#8: "Ezért Mi nem fogunk gyűlölni, vagy gyűlöletet érezni irántad."


Megy a félretájékoztatás anélkül is, nem? Hát akkor...

2020. aug. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/77 Pombe ***** válasza:
60%

#10: "A lapos Földet egyébként a Tanúk nem tanítják és a Biblia sem tanítja."


A Tanúk nem, de a Biblia határozottan igen.

2020. aug. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/77 Pombe ***** válasza:
100%

@Kérdező


Szerintem a Tanúk keresztények definíció szerint, hiszen ők is ilyenek: "Jézus Krisztust megváltónak valló megkeresztelt elkötelezett hívő, aki őt legfőbb tanítómesterének tartja, és az ő tanításait követi."


Számos keresztény közösség van, amelyek másféleképpen értelmezik Jézus tanításait (ez még a történelmi egyházak között is nagy divat). A Jehova Tanúi csak az egyik ezek közül. Éppen ezért az se tudható, hogy melyiknek van tuti igaza. Szekta is lehet éppen ezért keresztény lelkületű.

2020. aug. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!