Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kedves Jehova tanúi! Szóval...

Kedves Jehova tanúi! Szóval aki nem Jehova tanúi, az megfog semmisülni a halál után?

Figyelt kérdés
Tehát ha keresztény létemre ünneplek, megsemmisülök? A Biblia nem írja, hogy tilos ünnepelni a karácsonyt, és a születésnapot. Mi van amit Jézus mondott, hogy Atyám házában rengeteg hely van? És, hogy kereszten halt meg? És mi az, hogy Jézus nem Isten fia?!

2020. aug. 24. 19:33
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:

21

Köszönöm, én szabad vagyok. És remélem mindenki annak érzi magát és megtalálja a saját hitét és a saját lelki világát

2020. aug. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
7%

Kèrem ne inzultálják Jehővahh láthatò szervezetèt.


Tisztelettel.

A Testület.

2020. aug. 27. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Akinek nem inge az ne vegye magára.

2020. aug. 27. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:

22-es a nagy okoskodástól és gúnyolódástól vezérelve írt.

Először is megkérlek, mondj egy szót, amit minden nyelven ugyanúgy írnak, amit minden nyelven ugyanúgy ejtenek és ami minden nyelven ugyanazt jelenti! Csak egyet!

Isten neveve magyarul Jehova. God's name in English is Jehovah. Numele lui Dumnezeu in limba romana e Iehova.

Látod? Már csak az "isten" szót máshogy írják, ejtik magyarul, angolul, románul. Ebbe miért nem tudsz belekötni?

Vagy abba, hogy a Jézus az valójában Jeshua? Meg kéne értsd, hogy ezeket a neveket minden nyelv és nép átfordította.

Végezetül pedig, ne űzz gúnyt a testületből, belőled sem űz senki. Úgy írsz, mintha az ők nevükben írnál? Miért is?

2020. aug. 27. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Nincs olyan szó amelyet minden nyelven ugyanúgy írnak. Így természetesen olyan szó sincs amelyet ugyanúgy ejtenek!

- Már te magad is elbuksz az általad felállított kritériumokkal!

Hiszen magyarul és angolul nem ugyanúgy írják és ejtik azt hogy Jehova!


"Vagy abba, hogy a Jézus az valójában Jeshua? Meg kéne értsd, hogy ezeket a neveket minden nyelv és nép átfordította."


Akkor miért jössz olyan abszurd dologgal mint: "...mondj egy szót, amit minden nyelven ugyanúgy írnak, amit minden nyelven ugyanúgy ejtenek..."


"Úgy írsz, mintha az ők nevükben írnál? Miért is?"


A testület meg úgy ír mintha Isten nevében szólna. Pedig kijelenti magáról hogy nem ihletett! De azért Isten szócsöve!

2020. aug. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:

"Nincs olyan szó amelyet minden nyelven ugyanúgy írnak. Így természetesen olyan szó sincs amelyet ugyanúgy ejtenek!


- Már te magad is elbuksz az általad felállított kritériumokkal!


Hiszen magyarul és angolul nem ugyanúgy írják és ejtik azt hogy Jehova!"


Én ezzel nagyon is tisztában vagyok. Csupán a kedves válaszolót akartam" elbuktatni", amikor nyelvészi tehetségét megvillogtatva arra tett utalást, hogy hogyan kéne ejteni a Jehova nevet.

Amit írtam szarkazmusként írtam, sajnálom ha te nem értetted.

2020. aug. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:

Jajj ne vesszetek ezen ossze.

Bizonyos nyelveken a kiejtèsben igy hangzik

Jehővahh.

Ez csak ennyi, szarkazmusod ide vagy oda...meg elbuktatni...huuuuuu ezt a szellemi tőkèt ami neked van ,nemfogják egyhamar megirigyelni..

Huu de unatkozol...

Gondolom az első ortornyot is azèrt vetted meg anno mert azt hitted van benne horoszkóp...

2020. aug. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

"Ez csak ennyi, szarkazmusod ide vagy oda...meg elbuktatni...huuuuuu ezt a szellemi tőkèt ami neked van ,nemfogják egyhamar megirigyelni.."

Vidiripi írta az elbuktatásról, ezért használtam én is ezt a szót. Azért gondolom olvasni tudsz és látod az összefüggést.

Remélem a te szellemi képességeidről nem kell beszéljünk.. Az Őrtornyot nem veszi meg senki, mert nem kell érte fizetni. És miből gondolod, hogy úgy ismertem meg Jehovát, hogy az utcán jártam és egy standnál megálltam? Fogalmad sincs semmiről csak a levegőbe beszélsz és provokálsz

2020. aug. 27. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

A "halál után" mindenki megsemmisül. Persze, leginkább a saját halála után.


Ritka kivétel esetén más halála után...

2020. aug. 27. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

És miből gondolod, hogy úgy ismertem meg Jehovát, hogy az utcán jártam és egy standnál megálltam?"


Ha èrdekelne megkèrdeznèm....de nem..

Hozzàszòlàsàt tovàbbìtom a testület felè.

Szeretnèk beszelni a pàsztoràval.

2020. aug. 27. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!