Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hívőket kérdezem megint, mert...

Hívőket kérdezem megint, mert kíváncsi vagyok a válaszokra! Egy közleményben megjelent ma, hogy tudósok bejelentették: a kutatásaik alapján arra jutottak, hogy isten egy mítosz. Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

2020. aug. 25. 12:39
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
92%
Csatolnád a hivatkozást a bejelentésre?
2020. aug. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim ***** válasza:
98%
Linkeld be a kutatást, hogy azonos alapokról indulva beszélhessük ki a témát.
2020. aug. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 anonim ***** válasza:
12%
Én meg arra, hogy meg sem születtek volna, ha Isten nem létezne.
2020. aug. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 anonim ***** válasza:
9%

*ha Isten nem létezne, és nem lehet volna beléjük szellemet.


Lásd a sikertelen lombikprogramok millióit.

2020. aug. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 A kérdező kommentje:

https://www.youtube.com/watch?v=S_OTz-lpDjw Én fordítottam le az intró szöveget.


[link]


És Hawking pedig nem egy hétköznapi ember, hanem egy tudós, kutató. Biztos, hogy nem hazudna. Csak nincs igaza :)


Csak mondom előre, hogy én kezdő keresztény vagyok, de a reakciókra kíváncsi vagyok! És, hogy én nekem ilyenkor mit kell csinálni ha valaki azt mondaná/írná, hogy nincs Isten.

2020. aug. 25. 12:48
 6/57 anonim ***** válasza:
82%
Igazán lenyűgözőek korunk természettudósai, eszerint csupán több mint 2000 évvel maradtak le az ókori tanult görögöktől akik között már voltak ateisták.
2020. aug. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 anonim ***** válasza:
95%

Elolvastam a cikket.


1. Van Isten? „Nincs Isten. Senki sem irányítja az univerzumot." Isten Hawking szerinti definíciója megvan valahol? Belinkelné valaki? És mi van azzal az istenképpel, ami szerint Isten nem irányítja az univerzumot?

2020. aug. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 anonim ***** válasza:
10%
R*hejes.
2020. aug. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 anonim ***** válasza:
79%
Ez a hit dolog úgy van, hogy aki hisz Istenben, annak létezik, aki meg nem hisz benne, annak nem létezik. Teljesen fölösleges ezen vitatkozni. Nem arról van a vita, hogy van e, hanem, hogy hisz e benne valaki. Nem tudsz meggyőzni, hogy ne higgyek olyanban, amiben hiszek, és én se téged ennek a fordítottjáról. Ezt kéne már felismerni gyerekek. Én ateista vagyok, de elfogadom, hogy aki hisz Istenben annak van. Ennyi.
2020. aug. 25. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 anonim ***** válasza:
63%

Hogy Hawking vagy bármely természettudós mit gondol Isten létéről, az annyira releváns, minthogy egy kosárlabdázó mit gondol a kérdésről.


Isten léte nem természettudományos természetű kérdéskör, így a tudósoknak ebben nincs hatáskörük tudományos tekintélyre hivatkozva állást foglalni. Ez pontosan olyan, mint amikor hollywoodi sztárok a díjátadókon prezentálják társadalmi és politikai elképzeléseiket. Nem illetékesek a kérdésben.


Hawking tudományos munkásságát mélyen tisztelem, de filozófiailag műveletlen volt, és metafizikai elképzelései valahol a bronzkor szintjén vannak, ennél már a görögök és az indiaiak is kiforrottabb és megalapozottabb gondolatokat fogalmaztak meg a kérdéskörről.

2020. aug. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!