Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hívőket kérdezem megint, mert...

Hívőket kérdezem megint, mert kíváncsi vagyok a válaszokra! Egy közleményben megjelent ma, hogy tudósok bejelentették: a kutatásaik alapján arra jutottak, hogy isten egy mítosz. Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

2020. aug. 25. 12:39
1 2 3 4 5 6
 11/57 anonim ***** válasza:
71%

Titus Pullot hadd kérdezzem meg a legnagyaobb tisztelet hangján:

kinek a gondolatai relevánsak Isten létéről?

2020. aug. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/57 anonim ***** válasza:
58%

"Isten léte nem természettudományos természetű kérdéskör"


Ezt a sablonválaszt mindig elmondják a keresztények, amikor a tudománnyal kerül kapcsolatba az istenük. Azon már nem gondolkodnak el, hogy amit mondanak, az nem helyes. A deisták istene tényleg nem tudományos kérdés, mert megteremtette a világot, aztán magára hagyta, nem foglalkozik vele. A kerszténység istene azonban napi kapcsolatban van a világgal: beleavatkozik a történelembe, és az egyéni életekbe, a Szentlélek által fenntartja a Földön az életet, meg ki tudja, miket találtak még ki a hivők.


A kereszténység istene nagyon is tudományos kérdés, mert az Univerzum működésebe beleszól, feltehetően az anyagi világon belül bujkál valahol. A deisták istene nem tudományos kérdés, mert az nem nyúl bele az Univerzumba, nem ad kinyilatkoztatást, és valószínűleg valahol az anyagi világon kívül van, jó messze innen. Ő tehát nem vizsgálható, de a kereszténység istene igen.

2020. aug. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/57 anonim ***** válasza:
93%

14:12-es vagyok


Kedves 14:15-ös! Aki nem tudja mi a különbség az isten és az isteneknek a hívőik fejében kialakult interpretációi között (röviden: istenkép) között, annak a véleményét ennek megfelelően súlyozva kezelem. Nem baj, ugye?

2020. aug. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/57 anonim ***** válasza:
19%
Isten vizsgálata tudományosan lehetetlen és rohadtul fölösleges, minden más csak rizsa. Szerintem nem létezik. Tudom bizonyítani? Nem, de nem is kell.
2020. aug. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/57 anonim ***** válasza:

Brit tudósok? :))

Amúgy érdekes néhány "természettudós", mikor ezt a kérdést bolygatja, mindenféle módszerrel. Azért tettem idézőjelbe, mert aki igazán tudós, az tudja, hogy meddig terjed a saját szakterületének a bizonyíthatósága, módszertana, kérdésköre. Érdekes módon ugyanilyen módszerekkel nem akarják vizsgálni Homeros Iliászának hatását az antik társadalmakra, vagy a Shakespeare-i szonettek verslábainak változásait és okait.

2020. aug. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/57 anonim ***** válasza:
Ez az emberiséget igen régen foglalkoztató kérdés bizonyítása lehetetlen és felesleges is??? Téged nem fognak az eszedért ellopni.
2020. aug. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/57 anonim ***** válasza:

#14 vagyok

Ezt nekem címezted #16?

2020. aug. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/57 anonim ***** válasza:
"aki igazán tudós, az tudja, hogy meddig terjed a saját szakterületének a bizonyíthatósága, módszertana, kérdésköre" Tehát -ha jól értem- a tudomány (mai állása szerint) alkalmatlan a tud. a fenti kérdés vizsgálatára? A tud. maga döntött így, hogy meghúz egy határt? Vagy most még csak itt tart, de tesz erőfeszítéseket?
2020. aug. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/57 anonim ***** válasza:
49%
A természettudomány alkalmatlan annak vizsgálatára, hogy Isten létezik-e és nem is feladata ezt vizsgálni.
2020. aug. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/57 anonim ***** válasza:
18, ha mondasz egy eszkozt, modot, ami alapjan Istent merni, szamszerusiteni lehet, akkor a tudomany is tud majd foglalkozni Isten minosegevel, meresevel.
2020. aug. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!