Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ateisták! Tudtátok, hogy ti...

Ateisták! Tudtátok, hogy ti is ilyen mesevilágban, inkább sci-fi mesében éltek? Multiverzumok, húrok, kvantum, marslakók,idegenek,szimuláció elmélet és még sorolhatnám. Ez már túlságosan sci-fibe és mesébe illő!

Figyelt kérdés

2020. aug. 29. 14:50
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:
Azt olvastam, hogy az Isten tagadás azt jelenti, hogy az ateista tagnak nem elég, hogy ő ne higyjen Istenben, hanem mások se higyjenek Benne.
2020. aug. 30. 09:59
 22/29 anonim ***** válasza:
96%

Akkor hülyeséget olvastál!

Az istentagadás CSAK ANNYI, hogy az illetö saját maga nem hisz abban vagy nem látha bizonyítottnak, hogy létezik isten.

Mások térítése a különbözö vallásokra jellemzö, nem azokra, akik nem azok!

2020. aug. 30. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:
És azzal mivan, hogy az ateistának az is jó lenne, ha mások se higyjenek Benne? Annyit mondok, hogy egy filmben pont ez volt.
2020. aug. 30. 10:07
 24/29 anonim ***** válasza:
90%

Áhh, igazad van, mivel film=valóság.

És a keresztények mit csinálnak?

2020. aug. 30. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
97%

A filmek NEM a valóság!

Egy ateistának ADDIG mindegy, hogy ki hisz valamilyen istenben, amíg nem zaklatják ezzel, illetve amíg nem okoz valami problémát a mindennapokban számára.

2020. aug. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:
Hisznek bennem olyat is hallottam, hogy Isten úgy akarja, hogy mi magunk higyjünk Bennük. Tehát nem, vagy igen. Ez is bizonyítja a döntést, vagyis a szabad akaratot. :)
2020. aug. 30. 10:10
 27/29 A kérdező kommentje:

Nem tudom miért írtam oda az első szövegeket :D


Hisznek bennem xd azt akartam írni, hogy hisznek benne.

2020. aug. 30. 10:11
 28/29 Anahystor ***** válasza:
87%

"*hisznek benne* olyat is hallottam, hogy Isten úgy akarja, hogy mi magunk higyjünk Bennük. Tehát nem, vagy igen. Ez is bizonyítja a döntést, vagyis a szabad akaratot. :)"


Javított verzió, de még így sincs se füle se farka...



"olyat is hallottam, hogy Isten úgy akarja ..."


Kitől? Szavahihető személy?? Ő honnan tudja???


"mi magunk higyjünk Bennük"


Kikben? Több isten van?


"Tehát nem, vagy igen."

Mi nem és mi igen?


"Ez is bizonyítja a döntést, vagyis a szabad akaratot. :)"


Nem. Egyrészt amit előzetesen írtál, annak meglehetősen pletyka szaga van (Julcsi néni azt mondta, hogy UFÓK szálltak le a tyúkólra...)


másrészt


ez csupán (hiszel vagy nem hiszel Istenben) döntési szabadság.


Szabad akarattal nem kellene olyan kérdésben döntened, amihez nincs megalapozott információd, mert akarhatnád azt, hogy rendelkezésedre álljon minden tudás a helyes döntéshez.

Sőt szabad akarattal akarhatnád azt is, hogy a neked szimpatikus verzió legyen igaz.

2020. aug. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 Anahystor ***** válasza:
43%

Kérdező!


Válaszoló? :-(

2020. szept. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!