Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kedves emberek! Szóval számoto...

Kedves emberek! Szóval számotokra (ateisták) egy nem létező Istent, főleg az igazi Keresztény Istenét nem lehet felfedezni a tudománnyal, mert nem létezik? Tehát a nem létezőt nem lehet felfedezni, hogy legye bizonyíték.

Figyelt kérdés

2020. szept. 2. 22:32
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
76%

Ha Isten létezik, bizonyára fel lehetne fedezni a tudománnyal. Úgy tűnik viszont, hogy ő ezt nem akarja.


Hinni meg nem igazán szeretnék, nekem inkább bizonyíték kellene.

2020. szept. 2. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Én hiszek Bennük (Jézusban is) csak ha van tudományos bizonyíték IS, akkor sokkal jobban nyugodt lennék :)
2020. szept. 2. 22:43
 3/20 anonim ***** válasza:
76%

A tudomány mai állása szerint nem létezik isten. Állítólag létezik egy nagyobb erő az univerzumban,de még nincsen semmi bizonyítéka a létezésének.

Sokak szerint egy szimulált világban élünk mert minden leírható matematikával. Te hiszel a nagy programozóban aki az életünket irányítja? Ez egzakt dolog,ha te szivesebben hiszel egy emberben aki 6nap alatt teremtette meg a ma ismert életet szived joga!

2020. szept. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Igen. Én hiszek Jézus Krisztusban aki most is él!


De a Bibliát nem kell szó szerint venni ;)

2020. szept. 2. 22:51
 5/20 anonim ***** válasza:
85%

Az ateizmusnak is vannak fokozatai. Az egyik szélsőség teljesen tagadja isten (Isten) létezését, szerintük nem létezik és pont. Ami pedig nincs, azt nem lehet felfedezni.


Vannak, akik azt állítják, hogy Isten létezhet is meg nem is, nem tudjuk. (Ugyanígy vélekednek valószínűleg a szellemekről, Ufókról, meg ilyen dolgokról.) Ők nyitottabbak a dologra, de nekik kőkemény tudományos bizonyíték kell, illetve kellene bármiféle istenség létezéséről.


A valódi keresztény gőg viszont sugárzik a kérdésedből, ez is hozzájárul sok ember ateizmusához.

2020. szept. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
És neked is elmondom, hogy Isten nem egy ember! Hanem egy szellem lény. És nem e-világi... 2000 éve is mondta ezt Jézus.
2020. szept. 2. 22:52
 7/20 anonim ***** válasza:
20%

5ös középső részére reagálva:


Én ebbe tartozok, azaz, úgy vagyok vele, hogy ebben az univerzumban egész biztosan nem létezik


De egy másikban lehet, most Istenre gondolok amúgy, de akármire lehet gondolni.. vegyünk egy másik példát:

Film, lehet van olyan hely ahol ez tényleg megtörtént

2020. szept. 2. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Ja... pl a világok harca, meg az útikalauz, bosszúállók mi? :D
2020. szept. 2. 23:11
 9/20 anonim ***** válasza:
52%

7es vagyok:

Például, de nem csak ilyenek, lehet van olyan univerzum ahol a mesék igaziak, ahol például te az ellenkező nemben vagy, ahol teljesen ateista vagy, ahol.. ömm.. mondjuk 130 éves vagy, bármi lehetséges

2020. szept. 2. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Durva :D
2020. szept. 2. 23:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!