Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kedves emberek! Szóval számoto...

Kedves emberek! Szóval számotokra (ateisták) egy nem létező Istent, főleg az igazi Keresztény Istenét nem lehet felfedezni a tudománnyal, mert nem létezik? Tehát a nem létezőt nem lehet felfedezni, hogy legye bizonyíték.

Figyelt kérdés

2020. szept. 2. 22:32
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Túl sok a Rick és Morty sorozat mi? :)
2020. szept. 2. 23:21
 12/20 anonim ***** válasza:
Őszinte leszek: soha 1 részt se néztem belőle
2020. szept. 2. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
97%

"mert nem létezik?"

Nem.

Azért nem lehet felfedezni, mert nem vizsgálható.

Vagy pedig tudsz mondani egy olyan helyzetet, ahol az isten isten bizony felfedezhető?

Erre minden tudós ugrana... de ilyen nincs.


Amúgy csak szólok, hogy 8000 vallást ismerünk, sok 100000 istennel.

Pontosan miért vagy abban biztos, hogy a tied - és CSAKIS a tied - az egyetlen létező?

2020. szept. 3. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Hogy miért is? Saját hitem szerint, mert Jézus Krisztus a bizonyíték, a csodák és a feltámadása miatt, a Kereszténység az igaz vallás. 2000 éve is hittek más vallásokban és nem is akartak hallani Isten fiáról. De mivel Isten, Jézust leküldte a Földre ezért állítom, hogy a Kereszténység az igaz vallás. Amikor pedig felment a Mennybe a feltámadása után, akkor a tanítványai elmentek hirdetni Jézus történetét az egész világon. De a tanítványok többsége halált kapott a hirdetés miatt. Isten csak azt a vallást fogadja el, amelyik az igazság forrásán, vagyis az ő Szaván alapul. És honnan lehet tudni, hogy Jézus Krisztus az Atyjától jött, az Istentől? Onnan, hogy csodákat tett, és a Biblia is ezt írta.


Nem Jehova Tanú vagyok, de ez az oldal érthetően leírja nektek, ateistáknak.


[link]

2020. szept. 3. 01:00
 15/20 A kérdező kommentje:

Ja és még valami...


Nyugodtan ki lehet röhögni, halláskárosultnak hívni engemet stb... nem izgat engemet!

2020. szept. 3. 01:01
 16/20 A kérdező kommentje:
mi a fene xD álmos vagyok. azt akartam írni hogy VALLÁSKÁROSULTNAK hívni...
2020. szept. 3. 01:03
 17/20 anonim ***** válasza:

12es vagyok:

Én ugye elmondtam hogy vagyok ezzel, szerintem mindenki abba hisz, amiben akar és ez mindaddig rendben van, amíg nem akarja a másikra erőltetni

2020. szept. 3. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

"Pontosan miért vagy abban biztos, hogy a tied - és CSAKIS a tied - az egyetlen létező?"


Miért ne létezhetne több isten is? Simán lehet, hogy istenek sokasága van. Zeusz, JHVH, a wiccák, hinduk, egyiptomiak stb. istenei. Semmi sem zárja ki a létezésüket.


Az is lehet, hogy ezek az istenek szándékosan tették színessé a világ vallásait, majd megszakították a kapcsolatot az emberiséggel.


Simán elkézelhető, hogy az istenek világában Odin és Hórusz együtt most nézik a HavenTube-on a vallások sorsát, és röhögnek azon, amikor az emberek az "igaz vallás" mellett érvelnek.

2020. szept. 3. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Vagy pedig ez is ilyen próba stb...
2020. szept. 3. 08:14
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Az ateizmusnak nincsenek fokozatai. Az nem fokozat, hogy ki mit tekint e gondolatmenetnek. Az ateizmus egyszerűen nem vitatkozik hit jogosultságáról vagy tagadásáról. Az ateizmus azt mondja, minden embernek joga van a hitéhez, míg az nem irányul más emberek ellen. Az ateizmus a hit egyes tételeit nem kérdőjelezi meg (legfeljebb abból a szempontból, hogy mit mond az emberről, tevékenységéről és kötelezettségeiről). A hit(elv) egy ember elképzelése, így nem bizonyítható és nem cáfolható. Istenre szüksége van egy hívőnek, és nincs szüksége egy nem hívőnek. Ennyi. Itt nincs mit bizonyítani vagy cáfolni. Kinek mi köze hozzá, mi van az én képzeletemben, mit tartok magamra jónak vagy rossznak. Köze akkor lesz hozzá, ha azt kívánom (sőt követelem), neki is legyenek ugyanolyan gondolatai.

Kérdező! Ha idézünk, pontosan tegyük, különben nem csak zavaros, de hiteltelen is lesz. És éppen az idézet meg nem értése vezet oda, hogy azt hiszed, valamit tenni akarnak, ami neked nem tetszik. Nem akarnak, csaknem értetted meg. Na persze közöttük is akad sok bigott ember, kárára az általa roszul értett elvnek.

2020. szept. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!