Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért nem szeretitek a románokat?

Miért nem szeretitek a románokat?

Figyelt kérdés
A Biblia azt mondja szeresd a felebarátodat ahogy magadat szereted. Azt is mondja, h szeresd az ellenségeidet és imádkozz értük.

2020. szept. 5. 14:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
85%
Én minden embert szeretek, a Testvéreim között vannak Román ajkúak is, mint ahogy emberi nézőpont alapján, más nemzetiségehez tartozók is.
2020. szept. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
87%

Mert köztük élek, nem csak hírből ismerem őket, mint itt egyesek...

Meg különben se vagyok vallásos.

2020. szept. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
89%
Mert sokuk átb¤a a másikat, full bizalmatlanok, ugyanakkor tudnak a másiknak igencsak nagy gondokat okozni...
2020. szept. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
85%
Nem ismerek Románokat, de Magyarként inkább vagyok magyar, mint román.
2020. szept. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
95%
Ugyanúgy vagyok vele, mint a kettes, csak én félig román vagyok. De még így is egyetértek.
2020. szept. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
91%

Mert nem a Biblia szerint élek hanem a saját látásmódom szerint.

Illetve azért, mert eddig csak olyannal találkoztam akikre a sok sztereotípia ráillik. Büdös, kiabál, nem dolgozik, iszik, drogozik, cigizik, 3-4 gyerek, anyu apu testvérek stb. Es ezt nap, mint nap látom! Persze, vannak kivételek, de amúgy 5 lépés távolság.

2020. szept. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
53%

Miért kéne nem szeretni?

"Mert sokuk átb¤a a másikat, full bizalmatlanok, ugyanakkor tudnak a másiknak igencsak nagy gondokat okozni.E

Ezzel azt akarod mondani, hogy a nem románok közt nincs ilyen?

Mert az egyik magyar a másik magyart -véleményed, tévhited szerint- soha nem baxxa át?

Ilyen mentalitással, mint a tied, a Bibliára bármilyen vonatkozásban hivatkozni: istenkáromlás!

2020. szept. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
74%

Én félig román és magyar nyelvű vagyok.

És ne higye senki azt hogy a magyarok tökéletes emberek mert ez nem igaz a románok és a magyarok között is vannak jó és rosz emberek.

2020. szept. 6. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
96%
Mert sokak arcába ezt nyomja a propaganda. Persze biztos vannak akik megtapasztalták milyenek, de a többség biztos nem. Értem én a bajukat egyébként, igazságtalan volt stb, csak itt az a baj, hogy rengeteg idő eltelt. És ez a generáció semmi rosszat nem tett de ők azért továbbra is utálják. Az meg a másik, hogy ezek a szélsőjobbosok nem gondolnak bele abba, hogy romániában is vannak ilyen szélsőségek, így ők minél jobban utálják a románokat ők is egyre jobban fogják utálni őket és ez egy gyönyörű végtelen kör lesz. Undorító ha valakit azért utálunk mert a valakije 100 éve valami rosszat tett. Ennyi erővel szinte minden németet utálni kéne, mert valószínűleg régen valamelyik felmenője náci volt.
2020. szept. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Tevenyereggyarto ***** válasza:
84%

“Undorító ha valakit azért utálunk mert a valakije 100 éve valami rosszat tett. Ennyi erővel szinte minden németet utálni kéne, mert valószínűleg régen valamelyik felmenője náci volt.”


Mondjuk ha belegondolunk akkor ez is bizonyos szempontból bibliai gondolkodás. Isten is kiűzte Ádámékat a paradicsomból az első hibájuk után majd elátkozta az egész emberi fajt (fájdalmasan szülsz, vért iztadva dolgozol stb) holott az utánuk születetteknek már semmi közük az “ősbűnhöz”.

2020. szept. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!