Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Én miért nem voltam a Mennyben...

Én miért nem voltam a Mennyben vagy bárhol amikor volt néhány műtétem és elaltattak? 10 évesen se, és 18 évesen sem volt Jézus találkozás stb... Talán mert az egész hazudság?

Figyelt kérdés

2020. szept. 13. 10:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert aludtál. Nem alvás közben megy az ember lelke Jézushoz.
2020. szept. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Csak mert néhány ember találkozott már Odafent. Például Dr. Eben Alexander.


[link]

2020. szept. 13. 11:14
 3/9 anonim ***** válasza:
87%

#2

Nem kell mindent elhinni. A kómában lévők is alszanak, csak nagyon mélyen. Sőt a klinikai halál se egy olyan végleges állapot, mint a ténylegesen beállt halál.

2020. szept. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%
Ezek a emberek csak el akarják adni a könyvüket.
2020. szept. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
47%

A túloldalon mindenki azt kapja, amiben hisz. Külön fogadó bizottság kalibrálja számodra az ideális fogadó környezetet odaát.


Ha még nem jött el az időd, és az aktuális életutadhoz az passzol, hogy semmit/nagy ürességet tapasztalsz, akkor azt fogsz, ilyen egyszerű ez.


Tökéletesen tisztában van a fogadóbizottság azzal, hogy benéztél csak éppen, vagy maradni is fogsz "odaát". Ezért van az, hogy a különféle hitvilágú emberek más és mást tapasztalnak.


Teljesen irreleváns, hogy miben hiszel. Pl Szent Pityu, meg a lángoló pallosú arkangyalok érzékelése is pont ugyanolyan színjáték, mintha valaki személyesen Allah-hal találkozna a halálközeli élménye során.


Az említett színjátékot addig tartják fenn, amíg a játékos kellőképpen akklimatizálódik a túloldali környezethez.

2020. szept. 13. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Értem. És még a filozófia könyvek is kamuk?! Pl. John Lennox, utána pedig egy tudós érvei a hit mellett stb...
2020. szept. 13. 12:19
 7/9 anonim ***** válasza:
75%

Az, hogy csak néhány embernek adatik látomás a mennyről, az nem azt jelenti, hogy akinek nem adatik, annak azt kell gondolni, hogy nincs mennyország.

Vannak szélhámosok, akik azt hazudják, hogy a mennyben jártak, vannak olyanok, akik Istentől kaptak látomást a létező mennyországról, és vannak megrögzött hitetlenek, akik semmit sem hisznek el.

2020. szept. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Szerintem a halálközeli élmények jelentenek valamit, és nem csak annyi, hogy illúzió.
2020. szept. 13. 14:20
 9/9 anonim ***** válasza:
55%

Halálközeli élmény:


"Pál apostol említést tesz a Korinthusiakhoz írt levelében, hogy járt a harmadik égben, a Paradicsomban és kommunikált az ott lévőkkel olyan dolgokról melyeket nem szabad elmondania, ill. kibeszélnie a földieknek.

II.Kor.12,

2.Ismerek egy embert a Krisztusban, a ki tizennégy évvel ezelőtt (ha testben-é, nem tudom; ha testen kívül-é, nem tudom; az Isten tudja) elragadtatott a harmadik égig.

3.És tudom, hogy az az ember, (ha testben-é, ha testen kívül-é, nem tudom; az Isten tudja),

4.Elragadtatott a paradicsomba, és hallott kimondhatatlan beszédeket, a melyeket nem szabad embernek kibeszélnie.


Ez az eset több mint valószínű, hogy az első missziós útján történt és esett meg vele, amikor Likaóniának városaiban prédikált tanítványaival. Azon belül is Listrában ahol Antiókhiából és Ikóniumból érkező zsidók fellázították és felbőszítették, felingerelték a tömeget Pál ellen majd meg is kövezték őt. Életjelet nem mutatott, úgy nézett ki meghalt ezért kivonszolták testét a városból.


Csel.14,19.Jövének azonban Antiókhiából és Ikóniumból zsidók, és a sokaságot eláltatván, megkövezék Pált, és kivonszolák a városból, azt gondolván, hogy meghalt.


Gyakorlatilag Pál ekkor átélt egy un. halál közeli élményt, amikor is lelke elhagyta a testét és lélekben a harmadik égben, a Paradicsomban járt, ahol a már meghalt szentekkel, igazakkal találkozott és kommunikált velük. Ez is azt bizonyítja, hogy nem semmisül meg a lélek és nem is kerül mély álomszerű öntudatlan állapotba, ".


A testen kívüliség, a halálközeli élmény gyakorlatilag olyan esetben történik meg, amikor valamilyen okból kifolyólag leáll valamelyik fontos fő szervi, testi funkció! Ekkor a testet elhagyja a lélek!

2020. szept. 17. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!