Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ki találta ki azt a blődséget,...

Ki találta ki azt a blődséget, hogy Isten olyan mint egy óriás szakállas öregember, aki a semmiben/felhőkön van? És mikor?

Figyelt kérdés
Jól tudjuk, hogy Jézus Krisztus ezt mondta, hogy én nem e világi vagyok. Tehát nem földi, vagy a teljes világi, hanem téridőn kívül...

2020. szept. 25. 13:25
 1/3 anonim ***** válasza:
94%

Nyilván ez csak egy ábrázolási mód. Isten nem fizikai létező.

De ez az ábrázolásmód Dániel próféta könyvéből ered, a próféta egyik látomásából:

"Néztem, és egyszer csak trónokat állítottak fel, s egy Ősöreg leült;

a ruházata fehér volt, mint a hó, és fején a haj olyan, mint a tiszta gyapjú; trónja lángoló tűz, kerekei égő tűz." (Dán 7,9)

Egyébként nem csak ez az egy ábrázolása van Istennek, hanem pl. égből kinyúló kép, vagy a háromszögben a szem, vagy keleti ikonokon pl. a Szentháromság tagjait három, szinte tejesen egyforma alakként ábrázolják egymás mellett, csak egyéb jelek jelzik, hogy a három személy közül melyik kicsoda).

2020. szept. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hát.... a saját képmására teremtett minket (az ó szövetség szerint), nem csoda, hogy a saját képmásunkra ábrázoljuk őt.
2020. szept. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

#1

Nekem is Dániel könyve jutott eszembe.

2020. szept. 25. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!