Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova tanúi! Elmennétek e...

Jehova tanúi! Elmennétek e gyülekezetbe vagy akár kongresszusra rendezett ápol szakállal? Illetve lehet e szakállasan kongresszuson vagy más összejövetelen előadást tartani?!

Figyelt kérdés
2014. jan. 8. 22:53
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
22%

Az ókorban minden héber férfi szakállas volt. A Biblia azonban azt írja, hogy József megborotválkozott, mielőtt a fáraó színe elé járult (1Mózes 41:14). Miért? Azért, hogy igazodjon az egyiptomi szokásokhoz és etiketthez, Egyiptomban ugyanis az arcszőrzet a tisztátalanság jele volt. „[Az egyiptomiak] büszkék voltak arra, hogy simára van borotválva az arcuk” – írja egy könyv az ókori Egyiptom mindennapjairól (Everyday Life in Ancient Egypt). Az egyiptomi sírokban kozmetikai készleteket, borotvákat, csipeszeket és tükröket találtak, a tartójukkal együtt. Igen, Mózes nagyon pontos történelmi feljegyzéseket készített. És ez ugyanúgy igaz minden olyan bibliaíróra, aki a beszámolójában említést tett az ókori Egyiptomról.


Már a kezdet kezdetétől fogva az embereknek hol tetszett a szakáll, hol pedig nem. Az Everyday Life in Ancient Egypt


A 90-es évek sok népszerű stílusa a közelmúlt olyan szélsőséges irányzataihoz vezethető vissza, mint például a hippimozgalom, mely a 60-as években dívott a nyugati társadalomban. A szakáll, a gondozatlan, hosszú haj és a gyűrött, piszkos ruha a hagyományos társadalmi értékek elutasítását hirdette.

„ A ruha rendszerint azonosít a társadalom egy bizonyos csoportjával” — mondja Jane de Teliga, a sydneyi (Ausztrália) Powerhouse Múzeum divatrészlegének a felügyelője. Hozzáteszi: „Kiválasztod a csoportot, mellyel szeretnéd, ha azonosítanának, s aszerint öltözködsz.”


ezért Jehova Tanúi az öltözködés, és a borotválkozás területén, igyekeznek egységesek lenni, és nem a "divat után menni"

2014. jan. 9. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:

60-as évek? Meg a 90-es évek?


Elárulom neked hogy 2014-et írunk! Még a 90-es évekhez viszonyítva is több mint 20 évről van szó. Azóta felnőtt egy TELJES GENERÁCIÓ!

Elárulom neked hogy manapság mi a divat vagy a menő.

A márkás cuccok és nem a piszkos ruha. Megjegyzem ruháról semmit nem kérdeztem. Tudod ez egy civilizált fürdési és mosási lehetőséggel rendelkező embernél alap dolog. Persze van kivétel bizonyára de hogy ők vannak kevesebben az biztos.

A hosszú haj sem menő vagy divatos mostanában a férfiaknál. A nők az egy másik kérdés.


"ezért Jehova Tanúi az öltözködés, és a borotválkozás területén, igyekeznek egységesek lenni, és nem a "divat után menni""


Ez miben is válasz a kérdésemre? A másik dolog meg az hogy a szakáll sem divatos mostanában. Te hány hippit ismersz?

Sorold fel azokat a celebeket akik szakállasak! Kemény küzdelem lesz nem lesz könnyű találnod. Ugyan is napjainkban NEM DIVAT A SZAKÁLL.

Ez már nem a hippi korszak!

De a kérdés még mindig adott. Napjainkban az ápoltság nagyon is divatos. Gondolkozz már egy kicsit! Még a férfiak is kozmetikushoz járnak az a menő ha kivan gyúrva az illető stb.


Tehát tarthat e előadást egy ápolt szakállal rendelkező Jehova tanúja?

2014. jan. 9. 11:39
 3/31 anonim ***** válasza:
87%

Miért ne tarthatna?

Ennyi erővel rá lehet húzni az öltönyre és farmerre is, hogy világi (menő).

Ha meg versengésnek számít, akkor lehetne mindenki kopasz egy fehér csuhában, oszt jó napot:)


Sőt a szörtelenítésre is rá lehetne húzni, hogy divat lett (mert a boratvás cégeknek jó).


Ápolt legyél és kész...

2014. jan. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
87%
Természetesen megbotránkoztatni pedig mindig meg fogsz valami idiótát. (lásd rasszisták).
2014. jan. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
2014. jan. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
87%

Próbálj meg elmenni és meglátod hogy milyen sok csinos ápolt szakállas fiatalembert fogsz látni. Ez csak divat, egyszer divat a sima arc, egyszer a bajusz, most igen csinosak a fiatalemberek akiknek illik az ápolt szakáll.... Ez a helytöl függ hol laknak és ott milyen az elfogadott szokás.

Például az én fiam is egy nagyon csinos szakálas fiatalember, le se vághatja, mert a menyemnek nagyon tetszik. Éppúgy mint a barátnöm férje, aki szintén ápolt szakállt hord, ott is a feleségének tetszik, mert azt állítja, hogyha megborotválkozna a férje akkor ugy nézne ki mint az anyósa.... én hiába kérem a férjem hogy hagyjon egy kis szakált, mert mindennap borotválkozik, eddig nem sikerült meggyöznöm, no de nem baj, így is tetszik :-)

2014. jan. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:

grkaty!


S a felsorolt család tagjaid és rokonaid tartanak e előadást? (szakállasan illetve borostásan)


"...hogyha megborotválkozna a férje akkor ugy nézne ki mint az anyósa...."


:D :D

2014. jan. 9. 22:43
 8/31 anonim ***** válasza:

Igen tarthat előadást egy arra képesített, jó szellemiségű testvér! Semmi és senki sem tiltja.


"Megjegyzem ruháról semmit nem kérdeztem."


Kedves kérdező! Elárulom neked (a te szavaiddal élve), hogy a szakáll, a borotvált arc és hajviselet, vagy a ruha, amit viselsz egyformán külsőség csupán, tehát az éppen aktuális divat nagyban befolyásolja a használatukat. Vannak e mellett sztereotípiák, melyeket szintén érdemes figyelemebe venni a különböző viseletekkel kapcsolatban a keresztényi szolgálat során, hogy ne keltsünk negatív, vagy rossz benyomást senkiben.


""ezért Jehova Tanúi az öltözködés, és a borotválkozás területén, igyekeznek egységesek lenni, és nem a "divat után menni""


Ez miben is válasz a kérdésemre?"


Nem megyünk vakon a divat után sem, de ahhoz is alkalmazkodunk, ami ma a legelterjedtebb. Ez nem törvény, hanem célszerűség a fent írtak miatt is.


A kérdésed már sokadik alkalommal lett feltéve és sok helyes válasz is jött rá. De a kérdésed mögött vajon milyen szándék rejtőzik? Mit hallottál arról, hogy mi a jelentősége a szakállnak, vagy a borotvált arcnak Jehova Tanúinál?


Az ókori görög társadalomban rendes körülmények között minden férfi szakállt viselt. Ez alól csak az arisztokraták voltak kivételek, akik gyakran simára borotválták az arcukat. Úgy tűnik, hogy Rómában az i. e. II. században vált szokássá a borotválkozás, s több évszázadon át a férfiak mindennap megborotválkoztak.


A Római Birodalom bukása után azonban újra a szakáll lett népszerű, s 1000 éven át, a XVII. század második feléig az is maradt, amikor is ismét a borotválkozás jött divatba. A XVIII. században a férfiak simára borotválták az arcukat. De ezután, a XIX. század közepe és vége felé más szelek kezdtek fújni a divatban. Ezért látható a Watch Tower Society első elnökének, C. T. Russellnek és keresztény hittársának W. E. Van Amburgh-nek a fényképein, hogy mindkét férfi elegáns, gondosan ápolt szakállt visel. Ez a fajta szakáll a kor ízlése szerint méltóságteljes és elfogadott volt. A XX. század elején azonban ismét felkapottá vált a borotválkozás, és a legtöbb országban a mai napig nem veszített a népszerűségéből.

2014. jan. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:

igen, teljesen egyetértek az utolsóval. Itt még felmerülhet egy probléma a borotválkozásnál. Egyre több ember alergiás. Irtam, hogy a fiam is ápolt szakállt hord, de mivel alergiás, nem is van nagyon más lehetösége. Szerencséje, hogy nagyon illik neki, és ahogy írtam a menyemnek is nagyon tetszik.

Kiekcémásodott, véres arc, nem kellt kellemes érzést az emberekben sem, akikkel beszélgetünk.


Csak igazából nem értem, mi a célja ennek a témának ?

2014. jan. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:

"Elárulom neked (a te szavaiddal élve), hogy a szakáll, a borotvált arc és hajviselet, vagy a ruha, amit viselsz egyformán külsőség csupán, tehát az éppen aktuális divat nagyban befolyásolja a használatukat."


Tovább fűzve a gondolat menetedet felhívom szíves figyelmedet arra a tényre hogy kérdésem konkrétumra vonatkozik és nem általános külsőségre. Tehát sem ruha ,sem hajviselet ,sem a többi nem releváns a válasz szempontjából mert a kérdésem konkrétumot tartalmaz és nem általánosságot.


"Vannak e mellett sztereotípiák, melyeket szintén érdemes figyelemebe venni a különböző viseletekkel kapcsolatban a keresztényi szolgálat során, hogy ne keltsünk negatív, vagy rossz benyomást senkiben."


Légyszi ne! Ez tényleg nem érdekel. De maradjunk annyiban hogy nem a ruha teszi az embert. Ez az én sztereotípiám.


"Nem megyünk vakon a divat után sem, de ahhoz is alkalmazkodunk, ami ma a legelterjedtebb. Ez nem törvény, hanem célszerűség a fent írtak miatt is."


A kérdésem melyik része is sugallja azt hogy a divat után mentek? A kérdés költői nem kell rá válaszolni!


"De a kérdésed mögött vajon milyen szándék rejtőzik? Mit hallottál arról, hogy mi a jelentősége a szakállnak, vagy a borotvált arcnak Jehova Tanúinál?"


Egyet olvastam ami a jelentőségét illeti. grkaty írta! :D :D

"...hogyha megborotválkozna a férje akkor ugy nézne ki mint az anyósa...."

Egyébként meg sejtem hogy mire akarsz utalni de bocs abban nem megyek bele mert már választ kaptam a kérdésemre.


"Igen tarthat előadást egy arra képesített, jó szellemiségű testvér!"


Tökéletesen megválaszolja a kérdést. Nem kell bonyolítani meg agyon magyarázni. Ennyi pont elég lett volna. De te is elkezded itt a történelmi hátteret leírni. Minek? Persze a ha valakit érdekel akkor rákérdez vagy használja a kereső funkciót.

De én meg lettem volna a történelme nélkül is.


grkaty!


"Csak igazából nem értem, mi a célja ennek a témának ?"


A célja az volt hogy végre valaki adjon egy konkrét választ és ez meg is történt. VÉGRE!

Ennyi!

2014. jan. 10. 23:19
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!