Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Aki igaz hívőnek vallja...

Aki igaz hívőnek vallja magát, konkrétan mikkel bizonyítja, hogy ő különb mint más hívők, vagy nem hívők?

Figyelt kérdés
gyakorlati példákat is szeretnék kérni.
2010. aug. 8. 08:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
66%
De a hit pont arról szól, hogy nem igényel bizonyítást! Pláne nem más hívők előtt. Különben is mit érdekel, hogy más hívők "elhiszik" -e az én igaz hitem? Ez csak rám és Istenre tartozó dolog.
2010. aug. 8. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem ez tényleg pont nem az a dolog amit bizonyítani kell, és lehet. Én hiszek Istenben, imádkozom is hozzá, de nem járok templomba. Tehát nem vagyok tökéletes katolikus, de én így is vallásosnak tartom magam.
2010. aug. 8. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
40%
Én nem hiszek istenben.
2010. aug. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Mit értesz azon, hogy különb? Nem hiszem hogy a bíróságra citálnának végette hogy bizonyítsd, bármi is legyen az.
2010. aug. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
50%

Egy igaz nemhogy hívő, EMBER mindig önzetlenül próbál cselekedni, hiába fut először át a "negatív" gondolat az elméjében...módosítja azt, és szeretetből cselekszik, hátsó és önző szándékok nélkül. Ennyi az egész...aki lekezelő, lenéző, türelmetlen, és sorolhatnám a "rossz" emberi tulajdonságokat, annak az embernek még tanulnia kell, mert valószínűleg nem tudja mi a "szabály". De most ezt "meg lehet tanulni", persze ha nyitott az egyén. :)


ui.: különbség pedig senki között nincs, mindenki ugyanolyan értékű ember...csak még nem mindenki fedezte fel "nagyságát", ÖNmaga VALÓságát. :)


üdv és sok sikert.

25/F

LastOne.Left

2010. aug. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Nem vagyok különb. Isten az aki úgy döntött, hogy megbocsát mer Jézus meghalt értem és mert kértem tőle. Ettől nem lettem tökéletes, csak törekszem rá.
2010. aug. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Szerintem egyrészt minden hívő igaz hívőnek vallja magát, hiszen önmagát senki nem tartja álszentnek.

Másrészt pedig szerintem egy keresztény nem tartja magát különbnek senkinél. Hiszen Isten kegyelme az, amitől ő olyan közel lehet Istenhez amilyen közel van.

Úgyhogy szerintem aki megpróbál ilyesmit bizonyítani, az éppen ezzel bizonyítja be az ellenkezőjét.

2010. aug. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

én úgy vettem észre,hogy elég sok mélyen vallásos hívőben van egyfajta burkoltabb lenéző magatartás,mert azt képzeli ő különb másoknál.találkoztam olyannal aki nyíltan ki is mondta.nekik tettem fel a kérdést igazából,hogy ha már így gondolják,akkor magyarázzák el mitől jobbak,különbek ők másoknál.

aki azt írta a hitet nem kell bizonygatni,azzal egyetértek,aki valóban hisz az nem másoknak hisz,és nem is tartja magát nagyra.

2010. aug. 8. 13:57
 9/15 A kérdező kommentje:
Leftone válaszával is teljesen egyetértek,minden hívőnek így kellene viselkednie.főleg aki ki is hangsúlyozza,hogy ő nagy hívő.csakhát ugye sok negatív példával találkoztam már.(bár az is igaz,aki valóban nagy hívő az nem kérkedik ilyesmivel)
2010. aug. 8. 14:01
 10/15 anonim ***** válasza:

Aki igaz hívő, az nem tekinti magát különbnek senkinél, épp azért, mert a vallások arról szólnak, hogy szeressük és tiszteljük egymást, még akkor is, ha mások másképp vélekednek a dolgokról mint mi.

Aki nem így gondolkodik, az egyszerűen nem igaz hívő - tehát lehetetlenség bizonyítani egy olyan dolgot, ami nem igaz:)

2010. aug. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!